Sports
Ziemas sports

Vasiļjevs pārpildīts labām emocijām + foto no skaistā slidojuma1

FOTO: Romāns Kokšarovs / F/64/Photo Agency

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs pēc sava Phjončhanas olimpisko spēļu slidojuma izvēles programmā ļoti apmierināts un pārpildīts ar labām emocijām, uzsvēra sportists.

18 gadus vecais Vasiļjevs, izpildot trīskāršos akseļus, piedzīvoja divus kritienus, bet kopumā nopelnīja 155,06 punktus. Ņemot vērā īso programmu, summā viņam tika 234,58 punkti, kas tikai par deviņiem punktiem atpaliek no sportista personīgā rekorda.

Esmu ļoti apmierināts un pārpildīts ar labām emocijām. Es labi noslidoju, man patika savs priekšnesums un arī skatītāji juta man līdzi,” sacīja Vasiļjevs. “Uzskatu, ka startēt pirmajam ir vieglāk, jo ir sarežģīti gaidīt savu kārtu un būt nepieciešamajā noskaņojumā, kad jākāpj uz ledus. Ja slidoju ātrāk, man ir vieglāk.”

Par divkārtēju olimpisko čempionu kļuva 23 gadus vecais Hanju, kurš elpu aizraujošās sacensībās atkārtoja pirms četriem gadiem Sočos gūto panākumu. Hanju izvēles programmā nopelnīja 206,17 punktus, bet summā triumfēja ar 317,85 punktiem, sasniedzot izcilu rezultātu.
Japāna guva dubultuzvaru, jo sudraba medaļu ieguva 20 gadus vecais un augumā trauslais Šoma Uno, kurš tika pie 306,90 punktiem, kamēr bronzas medaļa tika divkārtējam pasaules un seškārtējam Eiropas čempionam Havjeram Fernandesam no Spānijas, viņam tiekot pie 305,24 punktiem.

Vasiļjevs sestdien startēja nedaudz pēc plkst.10 pēc vietējā laika, bet arēna tik agrā rītā bija pustukša. Sportists izteicās, ka viņš būtu gribējis, lai tribīnes būtu piepildītas, kas sniegtu vairāk emociju, tomēr viņš tik un tā arēnā redzējis Latvijas karogus. Vasiļjevs Āzijā ir gana populārs un šeit viņam ir daudz atbalstītāju.

Nesanāca tas pats lēciens, kas vakar – trīskāršais aksels. Visas slidošanas laikā gan šodien, gan vakar īsajā programmā tas bija vienīgais lēciens, kas nesanāca. Iesildīšanās laikā arī tad izdevās, tad nē. Ir sarežģīti lēcienu pielāgot, jo dažbrīd to lec labi, bet pēc tam tas “nonāk no sliedēm” un kaut kur pazūd. Nedēļu pirms olimpiskajām spēlēm man šis lēciens izdevās, bet dažas dienas pirms priekšnesuma tas nolēma pazust,” atklāja Vasiļjevs.

Par atzīmēm pārāk daudz nedomāju, drīzāk veltu uzmanību savam slidojumam un 100% izpildījumam. Es slidoju, lai saņemtu lieliskas emocijas,” norādīja Vasiļjevs. “Šajās olimpiskajās spēlēs esmu sapratis ļoti daudz no tā, ko man vajag uzlabot. Šī pieredze ir ļoti nepieciešama manas karjeras turpinājumam. Nevaru sagaidīt, kad varēšu atgriezties mājās un sākt strādāt.”

Saistītie raksti

Vasiļjevs atzina, ka no līdzjutēju viedokļa viņam šīs neesot bijušas emocionālākās sacensības, jo arēna neesot bijusi piepildīta.
“Uz izvēles programmu noteikti atnāca arī cilvēki, kuri par daiļslidošanu neko daudz nezina. Tomēr man pašam šis bija ļoti emocionāls un piepildīts slidojums, jo man ļoti tas patika. Man nav tik liela pieredze slidot, kad man tas pie viena arī patīk,” izteicās Latvijas daiļslidotājs.

Vasiļjeva treneris ir slavenais šveicietis Stefans Labjēls. Latvijas sportists pauda vēlmi turpināt sadarbību ar olimpisko medaļnieku un divkārtējo pasaules čempionu.

Galerijas nosaukums

LA.lv