Sports
Ziemas sports

Vasiļjeva menedžeris: Pasaulē novērtējuši Denisa sniegumu0


Deniss Vasiļjevs
Deniss Vasiļjevs
Foto – Juris Bērziņš-Soms/”Sports”

Daugavpilietis Deniss Vasiļjevs sestdien Japānas pilsētā Saitamā sāks sezonu ar piedalīšanos prestižajās daiļslidošanas komandu sacensībās “Japan Open”, uz kurām uzaicināts pirmo reizi.

“Japan Open” ir tradicionālas sacensības, kas notiks 13. gadu pēc kārtas, un tajās piedalās tikai īpaši uzaicināti daiļslidotāji, izpildot izvēles programmu. Kopā ar Vasiļjevu Eiropas komandā startēs Phjončhanas olimpisko spēļu bronzas laureāts Havjērs Fernandess no Spānijas, olimpiskā čempione krieviete Aļina Zagitova un viņas tautiete Marija Sockova, kura aizstās savainoto itālieti Karolīnu Kostneri. Viņi sacentīsies ar Ziemeļamerikas un Japānas daiļslidošanas zvaigžņu komandām.

“Sacensību rīkotāji augstu novērtēja Denisa sasniegto iepriekšējā sezonā, īpaši sesto vietu pasaules čempionātā. Šīs sacensības viņam ir liels izaicinājums. Japānā tās ir ļoti populāras un notiks arēnā, kurā martā tiks dalītas pasaules čempionāta medaļas, tās ietilpība ir 18 tūkstoši skatītāju. Denisam patīk uzstāties, kad ir pilnas tribīnes, tad parasti izdodas labākie slidojumi. Turklāt Japānā ir daudz viņa fanu, kurus Deniss iepriecināja arī šovasar vairākos šovos, tādēļ pirms sezonas sākuma puisis ir patīkami satraukts,” “LA” pastāstīja Vasiļjeva menedžeris Kristofers Trevisans.

19 gadus vecā Vasiļjeva talantu turpina slīpēt slavenais šveicietis Stefans Lambjēls – viņa treneris. Vasarā ieguldīts liels darbs treniņu nometnēs Šveicē, Kanādā un Daugavpilī, kur ieradās vairāki citi Lambjēla audzēkņi, un viņš deva padomus arī vietējiem censoņiem.

Vasiļjevs piestrādājis visu daiļslidošanas elementu pilnveidei, un jaunas programmas izveidotas gan īsajā, gan izvēles slidojumā, tostarp iekļaujot arī četru apgriezienu lēcienus.

Līdz šim tie viņam sacensībās nav padevušies. Izvēles programma tiks prezentēta Japānā, īsā – oktobra vidū Minskā, kur janvāra izskaņā notiks Eiropas čempionāts, viens no sezonas galvenajiem mērķiem. Pērn Deniss ar sajūsminošu slidojumu izcīnīja ceturto vietu Eiropā.

Sezonas sacensību kalendārā ir seši “Grand Prix” posmi, bet katrs daiļslidotājs var piedalīties ne vairāk kā divos, un Deniss Vasiļjevs saņēmis uzaicinājumu novembrī startēt Japānā un Francijā. Seši labākie nopelnīs iespēju slidot “Grand Prix” finālā, kas decembrī notiks Kanādā.

“Viņš vienmēr vēlas progresēt un ir ļoti ambiciozs,” Trevisans uzskata, ka Deniss spēs spert soli uz priekšu. Olimpiskajā debijā Phjončhanā viņš februārī ieņēma 19. vietu.

Saistītie raksti

Pavasarī Deniss absolvēja Daugavpils Krievu vidusskolu liceju un izglītošanos turpina Daugavpils Universitātē, kur apgūst sporta un sociālo zinību skolotāja profesiju.

Sadarbību ar Lambjēlu turpina arī Diāna Ņikitina, kura gan šobrīd ir traumēta un nav skaidrs, kad sāks sezonu.

Vasiļjevs: patīk izvēles programma

Deniss Vasiļjevs: “Jauno sacensību sezonu sagaidu cerīgā noskaņojumā. Ir liels gods būt uzaicinātam Eiropas komandā “Japan Open” un sacensties kopā ar lieliskajiem daiļslidošanas čempioniem. Japānā prezentēšu savu jauno izvēles programmu un ļoti ceru, ka skatītājiem būs bauda to skatīties un patiks tikpat ļoti, cik man pašam. Tā ir arī lieliska iespēja iepazīt Saitamas arēnu, kur martā notiks pasaules čempionāts.”

LA.lv