Vasiļjevs: Tik daudz bezmiega naktis kā Minskā man nav bijušas 1

Latvijas hokeja izlases kapteinis Herberts Vasiļjevs pēc izstāšanās no pasaules čempionāta pauda lepnumu par komandu un izteica nožēlu, ka tomēr nav izdevies iekļūt ceturtdaļfinālā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”

“Pirmajā periodā kājas nekustējās. Laikam bijām par daudz izspiesti, vazājāmies pa zonu kā slapji dvieļi,” pēc piekāpšanās Šveicei (2:3) sacīja Vasiļjevs. “Varbūt tā bija arī psiholoģijas vaina, jo vakar mums nozaga spēli un nevarējām noskaņoties. Varēja redzēt, ka šveicieši ir mazliet svaigāki, divus golus sākumā apēdām, bet tad sapurinājāmies, nebija ko zaudēt. Sanāca nervu spēle beigās, kā vienmēr – tā vienkārši zaudēt vai uzvarēt mēs nemākam. Vakar, manuprāt, mums bija labākas iespējas uzvarēt nekā šodien – bijām gatavojušies, zinājām, ka tas ir jāizdara. Bet tiesnesis ar nazi iedūra mugurā, un nākamajā dienā ir sarežģīti piecelties. Vakar pēc spēles sēdēju un man tecēja sviedri pa muguru, bija tik grūti – nepietika laika atkopties, mums bija tikai 14 stundas. Aizmigu tikai pēc četriem, adrenalīns ir tik augsts, baltkrievi tik televīzijā rāda atkārtojumus un vēl vairāk uztraucies, azarts iekšā, nevar nomierināties un aizmirst. Tik daudz bezmiega naktis kā šeit Minskā man nav bijušas.

Bet līdzjutēji var lepoties ar komandu, jo esam paveikuši lielu darbu. Gribam pateikties faniem par lielo atbalstu – pirmās četras spēles mums bija kā mājās. Tas bija fenomenāli, tāda sajūta! Paldies visiem, ka atbrauca un mums palīdzēja uzvarēt tos mačus.

Čempionāts bija pozitīvs – mums jau tik ātri bija iespēja iekļūt ceturtdaļfinālā. Jā, neiekļuvām, bet vāju komandu te nav. Iespēja bija, bet mēs to neizmantojām. Bijām ļoti tuvu. Tomēr viss turnīrs ir pozitīvs – ar visu eiforiju, visiem tiesnešiem. Nākamreiz vajag citus, jo ar viņiem vairs nevar cīnīties (smejas).

Ko Teds Nolans iedevis Latvijas izlasei? Cīņasspars mums vienmēr bijis, bet Teds lielu uzmanību pievērš taktikai, tas ir viņa devums mūsu hokejam, sak, varbūt nevajag tik daudz sisties bez galvas, bet nospēlēsim tā un tā, varbūt izdosies apmānīt pretinieku. Taču laukumā jau iet spēlētāji, kuriem uzdevums ir jāizpilda.

Par savu nākotni izlasē šobrīd nedomāju. Kājas kustas, bet arvien lēnāk un lēnāk. Pienāks nākamais gads, tad arī skatīsimies.”