×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
15. maijs, 2017
Drukāt

“Grūti pieņemt domu, ka vairs neesmu hokejists.” Vasiļjevu dzīves hokejs (1)

Foto - Ilmārs StūriškaFoto - Ilmārs Stūriška

Hokeja līdzjutējiem Latvijā pasaules čempionāta kaislības TV komentētāja ampluā palīdz izprast kādreizējais izlases uzbrucējs Herberts Vasiļjevs, un žurnālista akreditācija ir arī trenerim Haraldam Vasiļjevam, viņa tēvam. Aicināju abus uz plašāku sarunu.

Jaunā ampluā

“Nav viegli, vajadzīgs laiks, lai pierastu. Jāzina viss, kas notiek visapkārt, jāinteresējas vairāk un jāmāk tas izskaidrot,” par komentētāja darbu teic Herberts, kuram reizēm kāds vārds latviski piemirstoties, jo, ikdienā dzīvojot Vācijā, saziņa notiek gandrīz tikai tikai vācu valodā. Komentētāja lomā viņš debitēja pavasarī Vācijas čempionāta izslēgšanas spēlēs. “Emocionālā ziņā vieglāk bija klubu mačus komentēt, jo nebija simpātiju, bet, kad laukumā ir Latvijas izlase, pārdzīvoju līdzi. Varbūt pat par daudz. Mani priecē izlases spēle – raitāk var parunāt un atrast pozitīvo, ja esi vadībā.” Viņš pasmejas, ka ir pasprucis arī kāds neglīts vārds, bet vācu valodā.

Februārī Herberts beidza hokejista karjeru un atzīst, ka komandas sajūtas ļoti pietrūkst, tāpēc priecājas, ka arī citā ampluā var piekļūt tuvu izlasei. “Ģērbtuvē mani nelaiž, es arī nelienu, lai netraucētu. Bet čaļi paši pienāk klāt, parunājamies, federācija mani ielūdza uz vakariņām. Izlasē daudz jaunu seju, patīkami, ka tik jauna komanda var padarīt lielu darbu,” sacīja Herberts. Sarunājāmies pēc pirmajos mačos gūtajām trim uzvarām, un Herberts bija pārliecināts, ka latvieši iekļūs ceturtdaļfinālā.

“Grūti pieņemt domu, ka vairs neesmu hokejists. Vasarā parasti atpūšos, varbūt rokas un kājas sāks niezēt, kad tuvosies rudens,” viņš saka. “Var ārstēties,” tēvs norāda, ka dēlam bijusi nepieciešama arī ķirurgu palīdzība.

Grupas turnīru mūsējie beigs otrdien pret Vācijas izlasi. Herberts šajā valstī no saviem 40 gadiem nodzīvojis vairāk nekā Latvijā un ir abu valstu pilsonis: “Mani te uztver kā savējo, ir ļoti labas attiecības ar cilvēkiem DEL līgā un Krēfeldes klubā. Taču visi zina, ka mana dzimtene ir Latvija, un, tiekoties abu valstu izlasēm, vienmēr būšu par Latviju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. PALDIES HARALDAM VASILJEVAM, KURU ZINU KĀ VIENU NO LIELĀKAJIEM LATVIJAS PATRIOTIEM! CIK JAUKI BIJA SKATĪTIES HOKEJA SPĒLES AR VIŅA PIEDALĪŠANOS! CIK JAUKI, KA VIŅŠ IR KOPĀ AR MŪSĒJIEM ARĪ ŠAJĀ ČEMPIONĀTĀ! LAI JUMS VEICAS, HARALD, LAI PIEPILDĀS JŪSU SAPŅI NEESOT VAIRS IERASTAJĀ APRITĒ!

Draugiem Facebook Twitter Google+