×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. janvāris, 2013
Drukāt

Vašingtonā notiek abortu pretinieku demonstrācija

Vairāki desmiti tūkstoši abortu pretinieku piektdien, 25.janvārī, pulcējās pie ASV Augstākās tiesas, lai paustu savu neapmierinātību ar tiesas spriedumu, ar kuru pirms 40 gadiem ASV tika legalizēta grūtniecības pārtraukšana.

Ikgadējā Dzīvības gājiena organizatori ir pārliecināti, ka, neskatoties uz auksto laiku, demonstrantu skaits pārsniedzis pērn uzstādīto rekordu – 400 000.

Ar mikroblogu vietnes “Twitter” starpniecību gājiena dalībniekiem atbalstu izteicis arī pāvests Benedikts XVI. “Es no attāluma pievienojos visiem tiem, kas iet gājienā dzīvības atbalstam un lūdz, lai politiskie līderi aizsargā nedzimušos un veicina dzīvības kultūru,” savā kontā raksta Romas katoļu baznīcas galva.

Otrdien apritēja 40 gadi, kopš ASV Augstākā tiesa pieņēma spriedumu lietā “Ro pret Veidu”, kurā tika atzīts, ka aborts ir privāta lieta, kas attiecas tikai uz sievieti un viņas ārstu.

Brīvās izvēles atbalstītāji šo 1973.gada spriedumu uzskata par būtisku stūrakmeni sieviešu tiesību aizsardzībā, taču pēdējā laikā tā dēvētā “dzīvības aizstāvju” kustība, kuru aktīvi atbalsta katoļu baznīca, sākusi nostiprināt savas pozīcijas.

“Dzīvības atbalstīšana ir jaunā normalitāte,” dažas stundas pirms demonstrācijas sākuma sarunā ar televīzijas kanālu MSNBC norādīja jaunā Dzīvības marša prezidente Džīna Monahena, kas uzņēmusies demonstrācijas rīkošanas vadību pēc tās iedibinātājas Nellijas Grejas nāves 2012.gada augustā.

Viņa piesauca aptauju, kuru nesen veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums “Gallup” un kurā 50% respondentu identificējās ar “dzīvības aizstāvju” kustību.

Savukārt izvēles brīvību atbalstīja tikai 41% aptaujāto, lai gan vēl 1995.gadā tādu bija 56%.

Lai gan parasti Dzīvības gājiens tiek rīkots tieši zīmīgā tiesas sprieduma gadadienā, šoreiz tas tika atlikts uz trīs dienām, lai pieskaņotos prezidenta Baraka Obamas inaugurācijas pasākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+