×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Vašingtonā simtiem protestētāju iesaistījušies akcijā “Okupē Kongresu”

Foto - AFPFoto - AFP

Protesta kustības “Okupē Volstrītu” iedvesmoti, simtiem cilvēku protestēja pie ASV Kapitolija ēkas, kur pēc trīs nedēļu brīvdienām darbu atsāka ASV likumdevēji.

Policija liedza demonstrantiem iekļūt Kongresa ēkā, un protestētāji paziņoja, ka plāno pavadīt pie Kapitolija ēkas visu dienu. Demonstranti, kuri bija sapulcējušies zem saukļa “Okupē Kongresu”, aicināja likumdevējus “iznākt no sava ziloņkaula torņa un uzklausīt tautu”. Protestētāji nosodīja naudas ietekmi politikā, apsūdzēja likumdevējus savu interešu aizstāvībā un korupcijā.

Līdz otrdienas pēcpusdienai policija bija aizturējusi četrus cilvēkus. Trim tika izvirzītas apsūdzības par policijas noteikto drošības joslu pārkāpšanu, bet ceturtais apsūdzēts par uzbrukumu policistam, aģentūrai AFP paziņoja Kapitolija policijas preses pārstāvis. Demonstrantu aktivitātes bija jūtamas arī pie Baltā nama, kura teritorijā tika iemesta dūmu granāta. Policija izklīdināja demonstrantus un nekādi tālāki starpgadījumi nenotika.

Protesti pret “korporatīvo alkatību” aizsākās Ņujorkā pērnā gada septembrī un pārņēma arī citas Savienoto Valstu pilsētas un izplatījās tālāk pasaulē. Demonstrantu sauklis ir: “Mēs esam 99%, kas vairs ilgāk necietīs viena procenta alkatību un korupciju.” Tomēr pēdējo mēnešu laikā varas iestādes ir vērsušās pret “Okupē Volstrītu” aktīvistiem un likvidējušas viņu nometnes vairākās pilsētās, tostarp Ņujorkā, Losandželosā, Filadelfijā un citur.

Tomēr Vašingtonā, kur šogad valda salīdzinoši maiga ziema, protesta kustībai līdz šim ir izdevies saglabāt savu sparu, lai gan arī pilsētas mērs pagājušajā nedēļā deva rīkojumu likvidēt vismaz vienu parkā ierīkotu protestētāju nometni, lai apkarotu žurkas un iztīrītu parku no atkritumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+