×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Vašingtonas štatā uzsākta legālās marihuānas tirdzniecība

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

ASV Vašingtonas štatā otrdien durvis vēruši pirmie legālās marihuānas tirdzniecības veikali. Tur rindās pulcējās simtiem cilvēku, kas bija priecīgi satraukti par to, ka var kļūt par šī vēsturiskā notikuma līdzdalībniekiem.

Marihuāna otrdien Vašingtonas štatā tika tirgota četros veikalos, vēsta vietējie mediji. Pavisam licences marihuānas tirdzniecībai saņēmuši vairāk nekā 20 veikali.

Marihuānas tirdzniecībai noteikti strikti nosacījumi, tiek kontrolēta tās kvalitāte, un tās tirdzniecībai uzlikti lieli nodokļi. Turklāt preces daudzums izrādījies nepietiekams, un daudziem veikaliem, kas bija saņēmuši tirdzniecības licences, pat nav bijis ko tirgot.

Sietlas vēlētais pilsētas prokurors Pīters Holms, kurš bijis viens no aktīvākajiem štata marihuānas likuma atbalstītājiem, sacīja, ka viņš gribējis būt viens no pirmajiem marihuānas pircējiem, lai demonstrētu, ka valsts izvērstajam karam pret narkotikām ir alternatīvas.

“Šīs valsts politikā ir tektoniskas pārmaiņas,” viņš sacīja. “Mums tās ir jāciena. Tā ir īstenība. Tas ir legāli. Šī ir brīnišķīga vieta, kur iegādāties marihuānu, kur tas nenotiek ēnu aizsegā.”

Veikalu īpašnieki par 21 gadu vecākiem pircējiem drīkst pārdot līdz 28 gramiem marihuānas.

Štats plāno izsniegt licences 231 legālās marihuānas veikalam, Sietlā – 21.

Vašingtona ir otrais ASV štats pēc Kolorādo, kur ir legalizēta atpūtas mērķiem domātās marihuānas tirdzniecība. 21 ASV štatā, kā arī galvaspilsētā Vašingtonā ir legalizēta medicīniskās marihuānas tirdzniecība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+