×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. decembris, 2015
Drukāt

Vašingtonu sadusmo Krievijas žurnālistes “trakie” jautājumi

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

ASV Valsts departamenta preses sekretārs Džons Kērbijs

Spriedze Maskavas un Vašingtonas attiecībās ceturtdien radīja jaunu izpausmi ASV Valsts departamenta preses konferencē asas vārdu apmaiņas formā, preses sekretāram Džonam Kērbijam apsūdzot Krievijas telekanāla RT žurnālisti Gajanē Čičakjanu “pilnīgi traku” jautājumu uzdošanā.

Čičakjana ikdienas preses brīfinga gaitā, kas parasti noris draudzīgā atmosfērā, vairākkārt lūdza Kērbiju formulēt ASV nostāju jautājumā par Turcijas karaspēka izvietošanu Irākas ziemeļos, kas izraisījis spriedzi Bagdādes un Ankaras attiecībās.

Kērbijs uz to reaģēja, sakot, ka Čičakjana uzdod “pilnīgi smieklīgus” jautājumus.

Žurnāliste, kas regulāri apmeklē Valsts departamenta preses konferences, sagaidīja savu kārtu un centās noskaidrot, vai Vašingtona atbalsta Turcijas militāro klātbūtni Irākas ziemeļos.

Valsts departaments šonedēļ norādīja, ka abiem ASV sabiedrotajiem domstarpības ir jāatrisina tiešā ceļā, turklāt Vašingtona atteikusies nostāties kādā no konflikta pusēm.

“Jums uz šiem jautājumiem jāskatās un pie sevis jāsmejas, vai ne?” sacīja Kērbijs. “Ziniet, tie ir pilnīgi traki.”

Kad Čičakjana uzstāja, ka Vašingtona izturas vienaldzīgi pret Turcijas karaspēka izvietošanu Irākā, Kērbijs nepatiku pret žurnālisti izpauda vēl asāk.

“Es esmu ievērojis, ka jūsu komanda reti kad uzdod smagus jautājumus savai valdībai,” izsakoties par angļu valodā raidošo Krievijas telekanālu RT, kas agrāk bija pazīstams ar nosaukumu “Russia Today”, sacīja Kērbijs.

“Šeit, Valsts departamentā, jūs varat nākt un prasīt man, ko vien jūs vēlaties. Un jūs varat būt tik izaicinoša, cik vien jūs to vēlaties, un apsūdzoša savos jautājumos. Daži no tiem šodien bija pilnīgi smieklīgi. Jūs to varat darīt šeit, Savienotajās Valstīs.”

Žurnāliste mierīgi iebilda: “Kurš no maniem jautājumiem bija smieklīgs?” Bet Kērbijs jau noslēdza nemierīgo preses brīfingu.

Spriedze Bagdādes un Ankaras attiecībās izraisījusi Turcijas karaspēka atrašanās netālu no teroristu grupējuma “Islāma valsts” ieņemtās Ziemeļirākas pilsētas Mosulas, kur tas apmāca Irākas Kurdistānas reģiona zemessardzes karavīrus.

Ankara apgalvo, ka Ziemeļirākā ar mērķi sagatavot vietējos karavīrus cīņai ar “Islāma valsti” atrodas ne vairāk par 1000 Turcijas karavīru.

Bagdāde uzstāj, ka Turcijas karaspēks Ziemeļirākā atrodas bez tās piekrišanas, un pieprasa, lai tas nekavējoties tiktu izvākts.

Turcija pagājušajā nedēļā iesūtīja karaspēku Ziemeļirākas Bašikas reģionā un skaidroja, ka tā esot “rutīnas instruktoru rotācija”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+