Mobilā versija
Brīdinājums +5.9°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Vasks, Dubra un Pelēcis sastopas baletā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 26. aprīlī, Latvijas Nacionālajā operā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros notiks trīs baleta viencēlienu “Trīs tikšanās” pirmizrāde, ziņo nodibinājums Rīga 2014.

Tie ir darbi, kuros satiekas trīs izcili mūsdienu latviešu komponisti un trīs pasaulē ievēroti, augstu vērtēti horeogrāfi.

“Tieši jaunrade Rīga 2014 programmā ir tas, kā ieguldījumu Latvijas kultūrā pa īstam spēsim novērtēt tikai tad, kad šis Eiropas kultūras gads būs beidzies,” komentē Rīga 2014 mākslinieciskās padomes loceklis un programmas tematiskās līnijas “Okeāna alkas” kurators Uģis Brikmanis.

Šis iestudējums ir īpašs notikums – tā ir iespēja ieraudzīt, kā latviskajai mentalitātei raksturīgās noskaņas, izteiktas mūzikā, izjūt un interpretē dažādu nacionalitāšu laikmetīgā baleta meistari.

Pētera Vaska ziemeļnieciski lakoniskajai mūzikai savu versiju piedāvā jaunā horeogrāfijas zvaigzne no Argentīnas Demiss Volpi, kurš šobrīd ir Štutgartes baleta horeogrāfs. Riharda Dubras mūzika, kas suģestē ar intensīvu garīgo pārdzīvojumu, iedvesmojusi Bratislavas baleta māksliniecisko vadītāju Mario Radačovski. Savukārt Georga Pelēča gaišo, sirsnīgo skaņu pasauli dejas valodā ietērpusi izcilā primabalerīna Bridžeta Breinere no Amerikas Savienotajām Valstīm, kura nesen uzmirdzējusi arī kā horeogrāfe.

Trīs jaunu baletu pasaules pirmizrādes izdejos Latvijas Nacionālais balets. Pie diriģenta pults – Atvars Lakstīgala, mūziku atskaņos Latvijas Nacionālās operas orķestris un solisti.
Iestudējumu “Trīs tikšanās” varēs noskatīties 26. un 27. aprīlī, kā arī 18. maijā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+