×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
5. jūlijs, 2017
Drukāt

Vatikāna amatpersonu apsūdz seksuālā varmācībā (2)

Vatikans_Pells_Graphic_News_7

Vatikāna finanšu pārvaldnieks austrāliešu kardināls Džordžs Pells oficiāli apsūdzēts seksuālā varmācībā, un 18. jūlijā viņam jāierodas Melburnas tiesā, kur tiks izskatīta viņa lieta.

Kardināls Pells noliedz apsūdzības

Septiņdesmit sešus gadus vecais kardināls Pells ir augstākā Vatikāna amatpersona, kas jebkad apsūdzēta seksuālā varmācībā. Kardināls noliedzis viņam izvirzītās apsūdzības seksuālos noziegumos, kas notikuši pirms vairākiem gadu desmitiem. Austrālijā ievadītā tiesvedība pret kardinālu Pellu apēno pāvesta Franciska pūliņus pavilkt svītru zem bērnu seksuālās izmantošanas skandālu virknes, kas iedragājusi katoļu baznīcas reputāciju, atzīmē raidsabiedrība BBC. Pērn decembrī vēstulē katoļu baznīcas bīskapiem pāvests Francisks apliecināja “nulles iecietību” pret priesteriem par bērnu seksuālo izmantošanu.

2014. gadā pāvests Francisks uzaicināja kardinālu Pellu, bijušo Sidnejas arhibīskapu, uz Vatikānu, lūdzot viņu uzņemties Svētā Krēsla finanšu lietu reformēšanu pēc skandalozajiem darījumiem Vatikāna bankā. Pirms trim gadiem kardināls, aizbildinoties ar veselības problēmām, atteicās atgriezties Austrālijā, lai sniegtu publiskus paskaidrojumus izmeklēšanas komisijā, kas izmeklē apsūdzības par bērnu seksuālu izmantošanu Austrālijas baznīcās, mācību iestādēs un sporta skolās. Pells piekrita atbildēt uz jautājumiem videosaiknē no Romas, noliedzot jebkādu ļaundarību no savas puses, taču izraisot kritiku par izteikto dīvaino analoģiju. Kardināls salīdzināja Katoļu baznīcas atbildību par seksuālo varmācību pret bērniem ar atbildību, ko uzņemas transporta firma par savu darbinieku uzvedību. “Ja autovadītājs ved kādu sievieti un pēc tam uzmācas viņai, es nedomāju, ka ir atbilstoši prasīt atbildību par notikušo transporta firmas vadībai,” skaidroja kardināls Pells. Austrālijas Kravas pārvadātāju apvienība, kurā reģistrēti 170 000 autovadītāju, paziņojusi, ka ir “dziļi aizvainota” par viņa izteikumiem.

Pāvests nomaina ticības doktrīnas pārraugu

Pāvests Francisks devis kardinālam Pellam atļauju atgriezties Austrālijā, lai aizstāvētu sevi Melburnas tiesā. Vatikāna paziņojumā teikts, ka pāvests “novērtējis kardināla Pella godīgumu trīs darba gados kūrijā un ir pateicīgs par viņa veikto darbu, īpaši uzcītību reformu īstenošanā ekonomikas un administratīvajā jomā”. Svētā Krēsla paziņojumā izteikta “cieņa Austrālijas tieslietu sistēmai, kam būs jālemj par izvirzīto jautājumu novērtējumu”. Kardināls Pells atkārtoti paziņojis, ka apsūdzības pret viņu esot melīgas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. taisnība 5. jūlijs, 2017 07:48
    ———————————————
    Es būtu ļoti piesardzīgs ar secinājumiem un vēl vairāk ar rīcību. Man ir viens vienīgs jautajums. Kā var tiesisti objektīvi pierādīt vairakus gadu desmitus izvirtību ar nepilngadīgajiem. Pēc tā kas notiek pašā Vatikanā, kur cīnās konservatīvie ar liberālajiem spēkiem, es pieļauju apzinatas provokācijas iespējamību, lai nobīdītu kādu malā un sētu neticību Dievam. Man izliekas ka Austrālijas tiesas process beigsies ar čiku, bet galvenais būs panākts, ka tiks vajināta ticība Dievam un uzticība Pāvestam.

  2. katoļu izvirtušās cūkas, visas tas ta saucāmās kristietīgās kopienas, organizācijas ir jalikvidē, kop'[a ar tiem izvirtušajiem lopiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+