×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

Vatikāna mākslas vērtības iemūžinātas satriecošā 3D filmā

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Vairāk nekā 200 Anglijas un Īrijas kinoteātros novembrī uz ekrāniem nonākusi jauna 3D filma, kas ļauj tuvplānā ieraudzīt Vatikāna mākslas bagātības, neapmeklējot Romu, raksta portāls telegraph.co.uk.

Katoļu baznīcu mēdz uzskatīt par stīvu, iesīkstējušu un tādu, kas nelabprāt maina savus paradumus, tomēr laiku pa laikam tā pārsteidz ar inovatīvu pieeju, tās pārstāvji ar kādu rīcību ļauj nojaust – Baznīca dzīvi seko visam, kas notiek pasaulē, toskait tehnoloģiju jaunumiem.

Aizraujošais ceļojums cauri Vatikāna 54 zālēm – vienam no izcilākajiem, ja ne pašam grandiozākajam muzejam pasaulē, kura kolekcija krājusies sešus gadsimtus – ilgst 70 minūtes un ļauj aplūkot mākslas darbus, sienu gleznojumus, pašu Siksta kapelu tādos leņķos un tuvinājumā, kādā tas nav iespējams nevienam muzeju klātienē redzējušajam.

Kāpēc Baznīca to dara? Galu galā, 5,5 miljoni apmeklētāju, kas ik gadu ierodas apskatīt Vatikānu, ir tā galvenais ienākumu avots… Vai, atklājot mākslas darbus tuvplānā, kādu nespēj izbaudīt pat tie simts kardināli, kuri sapulcējas Siksta kapelā vēlēt jaunu pāvestu, baznīca neriskē samazināt savus ienākumus?

Atbilde ir – visticamāk, nē, jo pat visdetalizētākais 3D attēls pasaulē nespēj pilnīgi precīzi pārraidīt dievišķo dimensiju, kas piemīt Vatikānā glabātajiem mākslas darbiem.

Filmas treileris ŠEIT

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+