×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

VBTAI: traģiski, ka īsā laika posmā mežā pazuduši vairāki bērni (1)

Ekrānšāviņš no "twitter" pēc Rūdolfa atrašanasEkrānšāviņš no "twitter" pēc Rūdolfa atrašanas

Vecāku atbildība ir neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam vienu bez uzraudzības un pašvaldībai ir jāizvērtē ģimenes, kuras nozaudē savas atvases, aģentūrai BNS pauda Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja Anita Gotharde.

“Tās ir traģiskas situācijas, kas īsā laika periodā atkārtojušās vairākkārt [nepieskatīti bērni apmaldās mežā]. Vēlos uzsvērt, ka bērnu tiesību likumā ir noteikts, ka vecāku atbildība ir neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam vienu bez uzraudzības,” norādīja Gotharde.

Viņa pavēstīja, ka VBTAI uzrauga kā tiek pildīti normatīvie akti, un pēc šāda gadījuma, kad vecāki ir pazaudējuši savu bērnu, pašvaldība ir tā, kurai ir jāsadarbojas ar ģimeni un jāskatās, vai tai ir prasmes uzraudzīt bērnu, vai viņš bieži tiek atstāts viens. Turklāt pašvaldībai ir jāpalīdz saprast ģimenei, kas ir konkrētajā gadījumā jādara un kā jārīkojas.
Viņa norādīja, ka attiecīgajai pašvaldībai ir jāizvērtē tajā notikušais un jāskatās, kas notiek tālāk.

Saulkrastos ceturtdien vakarā pazuda nepilnus trīs gadus vecais Rūdolfs. Zēnu, kurš sēdējis mežā zem koka un raudājis, atradusi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) seržanta Edgara Stumbra vadīta karavīru grupa tikai piektdien pēc plkst.12. Vizuāli zēna veselības stāvoklis neesot kritisks, taču viņš nekavējoties tika nodots mediķu aprūpē. Meklēšanā iesaistījās simtiem cilvēku. Tai skaitā pārstāvji no Valsts policijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un zemessardzes, kā arī brīvprātīgie.

Bet 3.jūlijā Engures pagastā kempinga “Abragciema Baloži” teritorijā ap plkst.19.30 pazuda divus gadus vecs bērns. Zēns uz brīdi bija atstāts rotaļājamies ar citiem bērniem smilškastē, kamēr viņa mamma devās nomazgāt traukus. Kad māte atgriezās pēc bērna, tas vairs nebija atrodams. Bērnu atrada mežā, guļot sūnās, ap plkst.6.10. Pēc notikuma bērnam netika konstatētas veselības problēmas, bet tas bija smags psiholoģisks pārdzīvojums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ne velti Anglijā, ja vecāki nepieskata savu bērnu līdz 12 gadu vecumam, viņiem atņem vecāku tiesības.
    Mūsu liberālā attieksme pret vecāku atbildību arī rada šādas situācijas, kad bērni netiek pienācīgi pieskatīti, kas var beigties arī traģiski. Labi, ka viss labi beidzās! “Nu jā, sak liela muiža, es tikai papļāpāju ar kaimiņieni!”. Bet valstij tie rada finansiālus zaudējumus ( helikopteru un BS karavīru iesaistīšana bērnu meklēšanā). Kas maksās?

Draugiem Facebook Twitter Google+