×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

VBTAI: vairākās jomās Rīgas bāriņtiesa neizpilda savus pienākumus (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Vairākās jomās Rīgas pilsētas bāriņtiesa patiesībā neizpilda tos pienākumus, ko tai uzliek likums, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Laila Rieksta – Riekstiņa.

Inspekcija izvērtējusi simt dažādu kategoriju lietas. Pārbaudes rezultāti nosūtīti Rīgas domei.

“Vairākās jomās bāriņtiesa patiesībā neizpilda tos pienākumus, ko uzliek likums. Tie ir tādi ļoti būtiski neizpildīti pienākumi, kas visvairāk raksturojas ar to, ka ļoti bieži tiek pieņemti lēmumi, kas skar bērnu, kas būtiski izmaina bērna dzīvi un ne vienmēr bērns šajā procesā tiek uzklausīts un ne vienmēr tālāk tiek noskaidrots, kā bērnam klājas,” stāstīja Rieksta – Riekstiņa.

Likums noska, ka bāriņtiesai reizi gadā jāmeklē bērns, kas atrodas aprūpes iestādē, pie aizbildņa vai audžuģimenē. “Tas nav daudz, bet arī šo pašu minimumu bāriņtiesa neveic,” teica VBTAI vadītāja. Bērnu namā bērns tiekot apmeklēts reizi trīs gados.

“Nav cilvēka, kas ir atbildīgs par šo gadījumu kā tādu, kas redzētu visu no sākuma līdz beigām – kāpēc bērns ir jāšķir no ģimenes, kur viņš paliek, kas ar viņu notiek tālāk. Lēmumu pieņemšana tiek iesaistīti dažādi cilvēki,” stāstīja Rieksta – Riekstiņa.

Rīgas pašvaldībai būs jāvērtē, vai bāriņtiesai ir nepietiekami resursi, vai tas ir darba organizācijas jautājums.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nu, tadas nu ir tas iestades. Tur strada neizglitoti tipini, kas nezin kas ir gimenes dzive. Vini nerekinas ar berniem, kas patiesiba velak ciešs barintiesu del, un kuriem tiek sabojata nakotne!!!

  2. ar to Rīgas pilsētas bāriņtiesa patiesībā necik neatšķirās no citām tiesām.

  3. Sāksim jau ar to, ka valstij pašai bērni ir pie “kājas”, jo nav jārunā tālāk par apsmiekla 8 latiem , tāds pabalsts Eiropā un tāda izlikšanās no visiem ap bērniem saistītajiem valsts činavniekiem ! Kaunu reiz pratušies vāvuļot par bērnu tiesībām utt.!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+