Mobilā versija
+2.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
27. aprīlis, 2015
Drukāt

VDI: letālo un smago nelaimes gadījumu skaits darba vietās samazinās

LETALETA

Latvijā letālo un smago nelaimes gadījumu skaits darba vietās šogad ir samazinājies, pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka šogad strauji palielinājies letālo gadījumu skaits darba vietās, kas nav saistīti ar tiešu darba pienākumu veikšanu – šogad darba vietās konstatēti 19 šādi letāli gadījumi. “Šādu negadījumu skaits ir gandrīz 20, kas ir faktiski dubultā salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Es domāju, ka šeit zināmu lomu, kaut arī varbūt ne vienmēr pierādāmu, spēlē pārslodze un fiziskā slodze, kas cilvēkiem tiek uzlikta,” teica Lūsis.

Viņš piebilda, ka šie gadījumi vairāk ir bijuši darbības jomās, kas saistītas ar fizisku darbu.

Tāpat Lūsis norādīja, ka pēdējā laikā Valsts darba inspekcija saņem vairāk sūdzību par nepieciešamību strādāt virsstundas. “Pēdējā laikā, sevišķi Rīgas reģionā, saņemam vairāk iesniegumus, kuros cilvēki norāda, ka viņiem ir jāstrādā salīdzinoši lielas virsstundas. It kā liekas, ka ir liels bezdarbs, tajā pašā laikā, cilvēkiem darba vietās ir jāstrādā vairāk, līdzīgi kā tas bija krīzes laikā,” teica Lūsis.

Valsts darba inspekcija ir valsts uzraudzības un kontroles iestāde. Inspekcijas uzraudzībai un kontrolei ir pakļauti komersanti, valsts un pašvaldību iestādes, reliģiskās un sabiedriskās organizācijas, darba devēji un to pilnvarotās personas atbilstoši tām uzticētajiem pienākumiem un pilnvarām, uzņēmumu darbavietas, kā arī jebkuras citas vietas uzņēmumā, kas nodarbinātajam ir pieejamas darba gaitā.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (62)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (2)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+