×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

VDK izpētes komisijas priekšsēdētāju izvirza par Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktoru (4)

Jāņa Zemīša grāmatas "Nenoslēgtais loks. Leģionāra stāsts" atvēršanas svētki

Attēlā Kārlis Kangeris

Latvijas Zinātņu akadēmijas senāts ir izvirzījis LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas priekšsēdētāju, “vēstures arāju” un vēstures zinātņu doktoru Kārli Kangeri ievēlēšanai par Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktoru, informē komisijā.

Kārlis Kangeris dzimis 1948. gada 14. jūnijā Augustdorfā, Vācijā, kur dzīvojis līdz 1982. gadam, kad pārcēlies uz Zviedriju. Aktīvs Eiropas latviešu jauniešu apvienības sabiedriskais darbinieks, Vispasaules latviešu jauniešu kongresu rīkotājs. Minsteres Universitātē studējis psiholoģiju un moderno laiku vēsturi. Strādājis Stokholmas universitātē, tās Baltijas pētniecības centrā un Vēstures institūtā. Pētnieks Stokholmas dienvidu augstskolā.

Kopš Latvijas Republikas Valsts prezidenta Latvijas Vēsturnieku komisijas izveides 1998. gadā ir tās loceklis. Pētījis Baltijas jūras valstu diplomātiju, Otro pasaules karu, vācu okupāciju Baltijā, latviešu trimdu Rietumos un padomju represīvās struktūras. Kopš 2008. gada strādā Latvijas vēstures institūtā, 2014. gadā iecelts par LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas priekšsēdētāju. Kangera dzimtas saknes ir Madonas novada Praulienā. Pazīstamā zinātnieka kaislība ir sēņošana.

Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis uzsver, ka Kangera darbs saistīts ar mītu revīziju, leģendām zinātniskā skatījumā, savukārt Leo Dribins pauda, ka pētnieks ir “vēstures arājs”, kas ierindojams ģenerācijas pētniekos.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nav ko teikt. Divu gadu laikā nekas nav izdarīts, tikai strīdi un sūdzības Un tiek uzdāvināts Goda doktora nosaukums. Ko tad piešķirs, ja sāks kaut ko darīt?

  2. Droši vien, ka tajā komisijā arī Jarinovskai un Kaprānam var iedot goda doktoru.

  3. bet es kopš 80.gadiem jau pazinu visu akadēmisko eliti. Zināju, kam es pirms 1991.gada devu roku, un kam dodu roku pēc 1991.gada. Es redzēju, kādi cilvēki bija vienā sistēmā un kādi – otrā. UN KO Krustinam devi roku?

  4. nu ko ta “vēstures arājs ir izaris vai iearis ta padzilak ,lai ………………………………………..

Draugiem Facebook Twitter Google+