×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

VDT skatītāju balvu iegūst izrāde “Taureņi ir brīvi”

Matīsa Markovska fotoMatīsa Markovska foto

Svētdien, 28. decembrī, Valmieras teātrī notika ikgadējā Gada balvu pasniegšanas ceremonija. Apmeklētāji varēja noskatīties izrādi “Balle būs”, bet pēc tam tika godināti 2013./2014.gada sezonas labākie mākslinieki, LA.lv uzzināja teātrī.

Jau tradicionāli kolēģu balsojumā, izvairoties no dalījuma pirmā un otrā plāna lomās, tika noteikti sezonas labākie aktieri – 2013./ 2014.gada sezonas labākās aktrises titulu ieguva Māra Mennika un Rūta Dišlere, savukārt labāko aktieru balvu saņēma Aigars Apinis un Rihards Jakovels. Viņš saņēma arī īpašo Valmieras teātra režisoru balvu par iniciatīvu, spēju iedvesmot un radīt brīnišķīgas lomas.

Kā katru gadu, teātris pasniedza arī Mūža balvu, un pirmoreiz to ieguva nevis kāds no mākslinieciskā personāla, bet darbinieks, kas vairāk kā trīsdesmit gadus pavadījis skatītājiem neredzamajā daļā – ilggadējā teātra vecākā apģērbu modelētāja Zenta Tupčijenko.

Savukārt par Gada tehnisko darbinieku tika atzīts reklāmas un video mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis. Laureātu apbalvošanu atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība.

Nu jau tradicionālajā skatītāju balsojumā “Skatītāju balss” šogad liela intriga līdz pat balsojuma beigām saglabājās nominācijā “Gada izrāde”, kurā, tikai par dažām balsīm apsteidzot Indras Rogas izrādi “Doktors Živago”, uzvarēja Reiņa Suhanova poētiskais stāsts par brīvības meklējumiem – izrāde “Taureņi ir brīvi”.

Arī Skatītāju balvu nominācijā “Gada aktrise” saņēma Māra Mennika, savukārt par “Gada aktieri” jau otro gadu pēc kārtas skatītāji atzina Mārtiņu Meieru.

Visi laureāti no skatītāju balvas atbalstītāja Food Union saņēma īpaši šim notikumam veidotu apzeltītu porcelāna piena kanniņu, ko pasniedza uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke. Šogad skatītāju balsojumā tika reģistrēts līdz šim lielākais balsotāju skaits – 2114.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+