×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
1. septembris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Vecā komjaunieša rūgtums un škrobe (28)

Foto-LETAFoto-LETA

Jānis Urbanovičs

Jāņa Urbanoviča dvēseles trauciņš atkal piepildījies un rūgtums plūst pār malu. Nekas dzīvē nenotiek, kā “Saskaņas” garīgais tēvs izsapņojis, viņš dusmīgs pamodies ar šķērsu sagriezušos naktsmici un nodevis uguņus intervijā “Neatkarīgā” avīzē. Viltīgais, izmanīgais rēzeknietis ir gudrs uz saviem miltu maisiem un siera rituļiem, labi zinot, kādā noskaņojumā pret valdīšanu ir vidusmēra letiņš. Mūsu draugs kārtējoreiz ir nobēdājies un raižpilns, ka latviskās partijas nedalās varā un atgrūž krietno “Saskaņas” partiju, kur taču pilns ar spožiem intelektiem, asi uztrītiem prātiem un izdarīgiem ziķeriem, kas sen pelnījuši pielaikot ministra krēslu. Kur priekšgalā ir taisns kā miets sociķis Nils, pazīstamais klusētājs Elk-sniņš un Jānis pats, svēts vīrs, Aglonas dievlūdzējs, grēku nožēlotājs, ka runājis rupjos vārdus, kurš, pa Latgali joņodams, ar džipu piestāj pie katra krucifiksa. Tā vietā, lai feini puikas draudzētos, ir rīdīšana pret Urbanoviča–Ušakova partiju, baidīšana ar “krievi nāk” – kuru gan pirmā lietoja Ždanoka 2004. gada Eiroparlamenta vēlēšanās.

Saskaņietis atzīstas: “Mūsu vēlētājs no mums neko lielu negaida un arī neprasa. Savukārt latviešu vēlētājs tiek nemitīgi biedēts, ka tūliņ krievi nāks un beigu stundiņa būs klāt.” Krievijas Tautu Draudzības ordeņa kavalierim, ar spilgtu literāta talantu apbalvotajam politiķim varētu vien vēlēt lielāku paškritiku un mazāk nopūtu par citiem. Citādi ceļas pamatīga disproporcija starp pārmetumiem latviešu partijām un personīgās darbošanās analīzi. Vai kādā intervijā kaut jel reizi paplaiksnījies krievpartijas tēva – skolotāja aicinājums cittautiešiem ciešāk pieslieties Latvijas valstiskumam, būt lojālākiem, dedzīgāk apgūt valsts valodu un integrēties? Urbanovičs nodēvējies par Latvijas patriotu, bet šis patriots ne uz to pusi un neko tādu nav bildis. Protams, kāpēc gan mudināt savu elektorātu ieaugt Latvijas vidē, novērsties un stiprāk norobežoties no Krievijas propagandas kanāliem, ja cilvēku stulbināšanas informatīvajā telpā “paēdinātās” masas balso un sagādā siltas vietas laba barojuma “Saskaņas” biedriem uz četriem gadiem Latvijas Saeimā! Turklāt – neko neprasot, kamdēļ uz opozīcijas taburetēm 25 apvēlušies vīri var dirnēt bezdarbībā.

Par ko vēl Urbanovičam škrobe un cemme? Ka tiek aizskarts varenais cilvēks aiz Kremļa sienām un viņa valsts. Saeimas deputāts notamborē “Saskaņas” ārpolitisko sedziņu: “Tas nesākās ar Krimu. Visu laiku Krievija ir sliktā… Kurš kuru kad sāka, ko sāka? Kas mums, Latvijai, par to? Vajag rūpēties par savu valsti.”

Lielajam aprūpētājam laikam nav pa spēkam aptvert, vai Ukraina iebrukusi Krievijas teritorijā vai otrādi, bet pavisam izolacionists rēzeknietis nav. Lai gan latvieši sen izvēlējušies būt ar Rietumiem, nevis zem Āzijas varas, visu interviju caurauž sarkans pavediens, cik vērts būtu kooperēties ar Krievzemi, kur ir neizmantota dārgumu raktuve, lai Latvija kļūtu bagāta, un lielā laime – blakām esošs neaptverami plašais tirgus. Ja Urbanovičs dabūtu rīkoties kā Putina vicekaralis Latvijā, latviešiem vaigi spīdētu no taukuma un zeltenes miesās pušu plīstu.

Maskavas gultas klājējam un tiltu būvētājam derētu ievērot, ka rusofobijas vārošo katliņu visvairāk ar benzīnu kurina neviens cits kā Putins pats un bailēm ogles pastāvīgi piemet tādi tipāži kā Vladimirs Volfovičs. Urbanovičs taču dzīvi interesējas par vēsturi. Vecmamma tik daudz bijušam komjaunietim iemācījusi, ka brīvā Latvijā ienāca krievu okupanti, neatkarības slepkavnieki, brīvestības iezārkotāji, bet vecākais biedrs straujajam audzēknim Ušakovam roku vis neaptur zīmēt karikatūras par Latvijas tautai okupācijas gados nodarīto postu un zaudējumiem. Var just, ka tagad latgalietim ne visai patīk NATO klātbūtne un ka mūsu armijai pieved haubices, bet vai gan nav jāuzmanās no tādas kaimiņzemes, kur valsts vadība ir lielos draugos ar meliem un mēdz nolaist kaimiņiem asinis – kā 1940., tā vēl 2014. gadā.

Tikām Latgalē pie bodes vīri mēļoja. Novecojas Joņs, muld tavu muldēšanu, galīgi pa tukšo. Laikam torīt bijis kaltētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Paldies autoram! Trāpījis! Re, kā siņi rej! Tātad labi un pareizi.

 2. Paldies Līcītim par rakstu! Desmitnieks!
  Kas attiecas uz Urbanoviču, es tiešām nesaprotu, kā tāds labi noaudzis un nobarojies vīrs nestrādā godājamu darbu, bet gadiem tup opozīcijā un silda Saeimas beņķi, šķiet, tas pie dibena jau ir pieaudzis.
  Un nav neērti! Nav kauns no nodokļu maksātājiem, bet paklusēt taču viņš varētu!!!!!!!

 3. Tas komsomols jau ir veestures meeslos

 4. Neticami,bet tomer fakts,ES un NATO valsti Latvija valsts amata sez oficials kremla cekistu izlukdienesta virsnieks,kurs sanem ari algu no kremla.

 5. Joņs lobs puika, tikai moza augumiņa. Grib jau līst mums pakaļā, bet…..

 6. Līcītim žetons!

 7. voldemars kārlis markuss Atbildēt

  Ja Urbanovičs tic Dievam lai uzmanās.Saskaņas vīriešiem Dievs var nomainīt degunus tādus kādus ārzemēs zīmē Putinam.Izlikties okupāciju nezinam var tikai Putina smerdeļi.Jūs varētu nosaukt ,,SASKAŅAS DEGUNI ,,

 8. krievijas politiki neliesi ka jelcins-gorbis sagrava leninismu-socialisma celsanu baigie nodeveji uzsakta komunisma celsanas lieta sie politiki pardevas par zalajiem nodeva visas padomju organizacijas mezonigajam kapitalismam to tagad sagrauta pasaule plesas uz nebedu lodz navei muziga agonija kamer-vai-kadreiz-pardzims-kas-jauns- varbut kad zsmeslode tiks iznicinata kosmosa tales atdzims jauna sabiedriba jauna dzive saksies no pamatiem sis kapitalisms ilgi nepastaves jo naids nem virsroku par tautam un gruz visus uz iznicibu agri vai velak tas viss notiksies….nau ko pardzivot aizejosos neliesus kuri nogaz vienu sabiedribu celdami nezinamo kura ari tika gazta-grauta gadsimta vardu sakot visi pabirs kosmosa tales….nekas jus varat cenzet bet kosmos jus iznicinas iljica gars par to parupesies par vina sapnu izazesanu pasauls mulki varss sava sula…

 9. krievijas politiki neliesi ka jelcins-gorbis sagrava leninismu-socialisma celsanu baigie nodeveji uzsakta komunisma celsanas lieta sie politiki pardevas par zalajiem nodeva visas padomju organizacijas mezonigajam kapitalismam to tagad sagrauta pasaule plesas uz nebedu lodz navei muziga agonija kamer-vai-kadreiz-pardzims-kas-jauns- varbut kad zsmeslode tiks iznicinata kosmosa tales atdzims jauna sabiedriba jauna dzive saksies no pamatiem sis kapitalisms ilgi nepastaves jo naids nem virsroku par tautam un gruz visus uz iznicibu agri vai velak tas viss notiksies….nau ko pardzivot aizejosos neliesus kuri nogaz vienu sabiedribu celdami nezinamo kura ari tika gazta-grauta gadsimta vardu sakot visi pabirs kosmosa tales….

 10. Līcītis trāpījis tieši desmitniekā! Paldies! Urbis var tikai zemu klanīties neatkarīgās Latvijas priekšā,jo tā kā viņš tagad dzīvo kā narkobarons savā ~ 2miljonu vērtā pilī ,drāžas ar luksus dampi utt.Tup Saeimā N-tos gadus neko redzamu nedarot,tikai pa kluso kaitējot valstij.Nobarojies munters.Saņem miljonus par neko labu nedarīšanu un vēl spļauj akā no kuras dzer.Mankurts!

 11. un tie ir vienigie egila argumenti? ka vecā padomju skola galvā un tāpec? zēnam lielākoties ir taisniba, ir tēzes par kurām var diskutet, bet noliegt visu tikai tāpec ka saskaņa, komunists, kremļa āgents…… kā vienigie argumenti nozimē tikai tavu egil stulbumu demonstret

 12. Kopš Urbanovičs Rīta Panorāmā pastāstīja , ka Aglonā visus grēkus ir nolūdzies , viņš ir jauns cilvēks – skaidrs un šķīsts.

 13. Jā! Tam E. L. galīgi ar tām smadzenēm un domāšanu ir tā pašvakāk. Lasīju to interviju un varu pateikt, ka viss ko viņš teici ir taisnība un tā arī būtu, ja nebūtu tādu “prpogandistu meļu” kā Līcītis nevajag
  “piedomāt” no slimās galvas un “piesiet” to ko viņš neteica un droši vien arī nedomāja. Ārstēties vajag pie psihiātra vai vārdotāja un tad izteikt savas domas citiem un nekūdīt naidu starp tautām.

 14. latviskās partijas 26 gadu laikā ir panākušas emigrāciju, demogrāfisko samazinājumu, bēgļus, lata likvidāciju. Turklāt nekustamā īpašuma nodoklis? Izskatās, ka latviskās partijas tikai publiski sauc viena otru par zaļajiem zagļiem, lembioniem, tūdaliņiem, jenotībniekiem utt , bet pie naudas dalīšanas ap galdu viņi pēkšņi kļūst draugi un viss pa vecam.

  • Visi pār vienu kārti metami, Latvija nerūp nevienam. Atšķirība tik tā, ka “latviskās” partijas ES pakaļu laiza, bet “Saskaņa” labprāt Latviju kā Krievijas guberņu redzētu.

  • Ar likumu jānosaka, ka bijušie komunisti un krievu okupantu pakalpiņi nedrīkst strādāt valsts pārvaldē! Atbildēt

   Bet tava mīļā krieviskā partija 50 gadus okupēja, kolonizēja, rusificēja Latviju un mocīja latviešu tautu. Pēc tādas nelaimes latviešiem grūti atjaunot spēkus un ir pamatīgas grūtības sakārtot valsti, jo daudzi t.s. valstsvīri ir slimi ar Stokholmas sindromu…eh, ja krievi 1940.gadā un no 1945.-1991.gadam nebūtu okupējuši Latviju.

   • Kretinissimo n-tajā pakāpē

   • brīvais radikālis Atbildēt

    Ja krievi 1940. nebūtu okupējuši, tad tādas Latvijas sen vairs nebūtu. Izvelc galvu no pakaļas, un izej uz ielas, paskaties, kur tavi “nacionālpatrioti” nieka 27 gados Latviju noveduši!

   • Nu, pastāsti, kā 1959.gadā dzimušais Urbanovičs ir tevi mocījis un okupējis? Un, vai viņš bijis PSKP biedrs? Droši zināms, ka PSKP bijuši valdošās koalīcijas pārstāvji, piemēram Brigmanis un Solvita, droši vien Krēsliņš un vēl kāds no NA vecajiem.

   • Как же тебя пропустили, не замучили в конец такого засранца?! Ну непорядок.

   • par bijušajiem [un esošajiem] komunis†iem šaubu nav, bet kā definēsi krievu okupan†u šes†akus? es gan teiktu [toreizējās] Padumjo Savienības okupan†u.
    sadalu viedokli, bet zakonus pieņem depu†ā†i Kangarā†ā un tie lielums (© biedrs Berjozkins – Kājiņš) komunis†i tāpat kā bijušie “zinā†niskā” komuņizma pasniedzēji tagad “poli†ologi”.
    referendumi ar Kangarā†a lēmumu nahrenizēti – OK, slieksnis pacelts tādos augstumos, ka tikai “Sovaku Cen†rs” var ierosināt, bet ne vinnēt [kamēr nav visiem okupan†u o†priskiem sadota pilsonība ar piedzimšanas brīdi, kā iesaka ½-krievi Vājonis un profe$$ors]. atliek pielietot smadzenes balsojoot Kangarā†a vēlēšanās.

  • Nu ko tu muldi!Papēti kā dzīvo visas tās bijušās “republikas”iz PSRS ,nevis gāni Latviju.Kapēc tad paši krievi mūk no Krievijas uz to pašu tevis gānīto Latviju?Krievijā 1998.g. bija ~ 240 milj. krievu,bet šodien ne vairāk kā ~ 140 milj.Tas pats visās citās bijušajās.Un tur ,arī Krievijā,dzīve ir nesalīdzināmi sliktāka kā mums.Es jau nerunāju par vārda brīvību!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+