×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. novembris, 2016
Drukāt

Māris Antonevičs: Valsts prezidenta izraudzītie eksperti aicina – runājiet krieviski! (100)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis paziņojis: “Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem būtu jākļūst par Latvijas Republikas pilsoņiem līdz ar piedzimšanas brīdi. Mums jābeidz radīt aizvien jaunus neesošas valsts pilsoņus un bijušās PSRS valsts piederīgos.” Tas tad būs mūsu valsts galvas ieguldījums sabiedrības saliedētības veicināšanai. Nav jau nekas jauns, ka amatpersonas cikliski pieķeras šim jautājumam, un kaut kā sagadās, ka allaž šādos gadījumos tuvumā ir vieni un tie paši eksperti. Ar zināmu ideoloģisko ievirzi, ja tā var teikt. Tāpēc arī darba (?) rezultāts ir visai paredzams. Jautājums tikai, kurš likuma labojuma priekšlikums šoreiz tiks izvilkts priekšplānā – kādi pilsonības iegūšanas atvieglojumi, divvalodību veicinoši priekšlikumi vai varbūt kāda jauna svētku diena…

R. Vējonis zināms kā miermīlīgs politiķis, kurš vēlas patikt sabiedrībai, nevis to kaitināt. Viņa moto varētu būt: “Lai vilks paēdis un kaza dzīva.” Tāpēc arī izvēlētais priekšlikums ir drīzāk tehnisks. Iepriekš vecākiem–nepilsoņiem bija jāuzraksta iesniegums, ja viņi vēlējās, lai bērns kļūtu par Latvijas pilsoni (arī viņš pats šādu iesniegumu var uzrakstīt, sasniedzot 15 gadu vecumu). Tagad iesniegums būs jāraksta tad, ja vecāki to nevēlēsies. Tajās ģimenēs, kur ir skaidra politiska izvēle pilsonības jautājumā, nekas nemainīsies, un tas skars vienīgi politiski neapzinīgos ļaudis, kam šie jautājumi šķiet mazsvarīgi. Tāpēc drīzāk var teikt, ka šie likuma labojumi uzlabos statistiku, nevis veicinās saliedētību. Bet prezidents un viņa eksperti kādā konferencē varēs uzsist sev pa plecu. Lai gan patiesībā būs uzsildījuši vecu zupu.

Zināms gan, ka turpat apkārt tikušas “valkātas” arī idejas par pilsonības “nulles varianta” īstenošanu uz Latvijas simtgadi, bet tās steigšus paslēptas kaut kur skapja dziļumos, sajūtot jau pirmās neapmierinātības vibrācijas sabiedrībā. Šāda iniciatīva nu gan varētu izraisīt līdzīgu asu pretreakciju kā referendums par valsts valodas statusu krievu valodai, bet diez vai Vējonim gribētos kļūt par jauno Lindermanu.

Apšaubāms ir ne tik daudz pats priekšlikums, cik kopējā noskaņa, kas nāk no Rīgas pils. Ekspertu grupas ziņojumā nav jaunu spēcīgu ideju integrācijai, kaut vai kaut kas līdzīgs bieži piesauktajai Jaunsardzes idejas izplatībai mazākumtautību jauniešu vidū, ar to veicinot piederību Latvijai un patriotismu. Drīzāk tur redzams turpinājums tam virzienam, ka labāk daudz ko būtu atstāt pašplūsmā un gan jau sabiedrība kaut kā spēs sadzīvot. (Kā cita starpā formulē eksperti: “Kad divi jaunieši pie jūras vēro saulrietu, vai tad viņi runā valstsnācijas un mazākumtautības kategorijās?” Galvenais esot jāatzīst “dažādība” un “piederība kā brīva izvēle”.) Vai pat maigos toņos deklarēta atpakaļrāpulība – atgriešanās pie neoficiālas divvalodības. Kā citādi lai skaidro šādu ieteikumu: “Labu piemēru rāda tie politikas veidotāji un ierēdņi, kuri ar krievvalodīgajiem medijiem runā to auditorijas vairākuma valodā.” Bet kā ar to agrāk bieži dzirdēto ieteikumu (arī no pašiem krieviem), ka latviešiem nevajadzētu vienmēr pie pirmās iespējas pāriet uz runāšanu krievu valodā? Šie eksperti par tādu, šķiet, nav dzirdējuši. Par sevi viņi ir padomājuši, norādot, ka derētu izveidot kādu jaunu “sekretariātu vai centru” saliedētības jautājumu koordinēšanai. Var nojaust, kas šajā sekretariātā vai centrā sēdēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (100)

 1. vai jums cenzūra grāfim?

 2. Kā citādi,viņš pats arī neprot literāro valsts val. un ir pleskavietis.Nav nekā bīstamāka par mutantiem kāds ir Vējonis,kas iebalsots ar 10 SC balsīm.Tagad aktīvi atstrādā.Ja ko tādu var murgot prezidents,tad kur ir SABs ,ST,DP ,jo Vējoņa darbības jaun ir drauds Latvijas drošībai.Neizslēdzu,ka viņš lūgs palīgā Putina zaļos.Jūs ko tādu varat iedomāties no kāda citas VAlsts prezidenta?

 3. Iemeslu kaut ko nedarīt ,ja negrib ,vienmēr var atrast . Protams krievi ,tāpat kā latvieši ir dažādi . Ir gudri krievi , kas var iemācīties svešvalodas un ir stulbi krievi kas nespēj iemācīties svešvalodas .Tas attiecas uz latviešiem arī .Ir arī krievi -nacisti , kas uzskata ka krievu nācija ir tā dižākā un citā valodā nav jārunā nevienā pasaules nostūrī .Arī angļi ir tādi paši . Tas ir starp krievu un angli nav starpība , ne viens ,ne otrs nerunā latviski.Bet Latvija atrodas starp Krieviju un Angliju. Because I little speak english un ponjimaju po ruski tozje

 4. Vajadzētu Trampam pasviest domu, proti, lai viņš inicializētu krievu okupantu atgriešanu mājās. Tā kā tas ir pieņemts civializētā pasaulē. Neko jaunu te nevajag izgudrot nekādiem ZZS gudriniekiem. Visiem taču skaidrs, ka cita risinājuma te nav, okupantam, ja nav spējīgs rimties, jādodās mājās. Vai tad mēs komunistu stilā tēlosim vēlamo par patieso: integrētība; saliedētība – muļķības? Varbūt VVF varētu ķerties pie šās problēmas risināšanas?

  • Есть такое ощущение, что вот уж ему то глубоко насрать и на такую страну и на её жителей, со всеми их проблемами!

   • Šaubos, ka esmu spējīgs apspriest šo jautājumu tirgulaukuma leksikā.

    • Боже, какие мы нежные! Да сомневайтесь сколько влезет! Как будто от вас лично и ваших сомнений хоть что то зависит. Факты от лексики не зависят никак! Америка всегда защищала и будет защищать исключительно собственные интересы.

     • Ņemot vērā Tavu mentālo tumsonību, vienreiz, izņēmuma kārtā, teikšu atklātā tekstā, respektīvi, ASV un citas rietumvalstis ir ieinteresētas lai baltijas valstis, Ukraina, Georgija un daudzi citi būtu šķelti no impērijas. Arī mēs esam ieinteresēti, nu izņēmot tevi un iespējams daļu no bijušiem latvijas komunistiem. Pat ja daži no tām valstīm pašas šobrīd to nesaprot. Vari šķaidīt savas indīgas siekalas cik tik spēsi – tā viņš būs un to nevar apturēt, pirmais un svarīgākais solis jau ir sperts. (Savā laikā to ir klārējuši pat Bismarks, Čerčils un daudzi citi ieskaitot Marksu ar Eng.. Dabīgi, ka rietumi, savai aizsardzībai no mežoņiem, mūs izmanto kā buferzonu. Bet ko lai dara? tādā vietā mums ir palaimējies piedzimt un neviens neko nedara pafreiju. Ok?! )

     • О как, ваш арийский менталитет взыграл. Это наезд на национальном основании, так надо понимать?! Ох, не переоценивайте себя и своё значение, иначе у вас мания величия разовьётся. На дворе давно уже не 18 век, если вы не заметили. Использование чужих территорий, как способа для защиты собственной территории и страны, в условиях современной ракетной войны теряяет всяческий смысл. Подлётное время до Америки измеряется минутами. С Кубы вообще не более трёх минут лететь. А ещё есть подводные лодки, самолёты и прочее. Так что, достаточно будет 10 минут, чтобы покончить с миром раз и навсегда.
      Но если вам так нравится и так хочется быть буферной зоной, и вызывать огонь на себя, то всегда пожалуста, это ваше право. Будьте той Моськой, которая лает на слона, и ждите «подарков»!

     • Ko tu kremļa lakstīgala te draudi ar saviem šrotiem?Šodien paši krievu TV ņirgājās par to dūmojošo Kuzņecova kalošu.Tās bremzes iekārtas nestrādājot,ļotčiki nav apmācīti no kuģa izlidot utt.Viena lidene jau noslīka utt.Un tu te blēj kā vecss āzis uz mēnesi.Kam tu draudi un ar ko?Ar Putina Serdjukova izlaupīto kara ministriju?Pat Putina klātienē raķetes nešāva,mērgli. Aizveries,jo pat ja kas arī notiktu tu pirmais bikses pieliktu.Putinam nav raķetes kas šuj tikai uz nekrieviem debīlais “specss”.

    • grafists ir taču krievs un droši ka no Ušaka bandas ko mēs redzējām TV kā šis mātes vārdiem vāvuļoja ar Šleseru.Tad jūs varat iedomāties kā viņi blēj savā starpā bez mikrafona! Krievi taču !Grāpis ir kauls no kaula.

   • Ah cien.I.V. es taču esmu slāvs un protu tikai Putina valodu-“močit tualetē”.Man tik mīļi ir “mātes”vārdi,neesmu taču jevropejecss.

  • Tramps par okupantu revanša iespējām un 3.pasaules kara izraisīšanas draudiem būtu jāinformē, bet iniciatīvai par okupācijas seku likvidēšanu ir jānāk no pašiem Latvijas politiķiem. Ko par to domā NA…?

   • Tur jau tā problēma. Šķiet, ka tie, kas pašrez patur varu Latvijā, sapņo neviss par Latvijas integrēšanos Eiropā, bet par Krievijas dabas resurs rentas daļu.

    • И совершенно напрасно они «раскатали губу» на эту самую ренту. Вот конкретно в этом случае, мечтать очень вредно для здоровья.

   • NA vairāk par visu ir norūpējusies par savu reitinga skaitli. Bet parcik viņi labi nesaprot, kas un kā to ietekmē, tad nedara un “nedomā” vispār neko.

 5. Par ko viņš smaida???

 6. pilsonības daudziem vajag atņemt, nevis dalīt

  • Jums tiešām taisnība Atbildēt

   etniskā naida kurinātājiem tiešām vajadzētu atņemt pilsonību.

   • Тогда в эту категорию попадут большая часть авторов и комментаторов данного портала.

  • Protams,ka vajag atņemt,tiem,kas nevēlas mācīties latviski un bāžas ar savu neapmierinātību virsū,kam nekas nav labi,bet atstāt tiem,kas māk valodu un ir lojāli pret valsti un latviešu valodu.

 7. Prieks, ka beidzot sāk domāt. Visa cieņa prezidentam un viņa padomniekiem. Šī dalīšana 1. un 2. šķiras iedzīvotājos jau sen bija jāpārtrauc, pareizāk sakot, nevajadzēja iesākt. Cerams, ka Vējoņa kungam izdosies lauzt šo naciķu naida kurināšanas politiku. Visiem Latvijas iedzīvotājiem ir jābūt vienādām tiesībām. Prieks, ka visa pasaule sāk mosties no laterģiskā miega un triec ratā liberastu naidu kurinošās metodes.

  • PS
   Vai tiešām visiem šiem naciķiem un rusofobiem nepielec, ka naids kurina naidu? Lai valsts attīstītos un tās pilsoņi būtu lojāli šai valstij, jāveicina rašošanas, ekonomiskā attīstība, jānodrošina labklājība un tādi jautājumi kā lojalitāte pret valsti, valodas jautājumi utt pazudīs paši par sevi. Ar teroru pret cittautiešiem un ekonomisko genocīdu pret pašu pilsoņiem , lojalitāte nevairosies, būs tikai sašķēltība un naids, kas tik ļoti nepieciešams valdošai varai un kā izskatās, arī lielai daļai komentētāju.

   • Jā,”Uldi”!Trakāku teroru pret cittautiešiem,kā to,ka jāuzraksta iesniegums par Latvijas pavalstniecības piešķiršanu bērnam,grūti iedomāties.Tas tik ir terors!!!Tikai es lāgā nesaprotu,vai tas būs vai nebūs terors,ja tiem,kuri negribēs,lai bērns ir Latvijas pilsonis vajadzēs savukārt rakstīt iesniegumu,lai nepiešķir bērnam to pavalstniecību.Grūti dzīvot tādā valstī,kur valsts valoda Nav krievu valoda un kurā daži valstsvīri /kādi desmit augstākais/gribētu ar vietējiem krievu žurnālistiem buldurēt savā “suņu valodā”.Bezkaunība un terors!Par laimi mums ir tādi,kā jūs un grafists,kas mums atgādina,kas ir terors un ,tā teikt,mēģina mūs-naciķus nolikt pie vietas,lai žūstam un daudz neklepojam.

    • Ļ.cien.naciķe, kādēļ manu vārdu ielikāt pēdiņās? Vai uzskatiet, ka cilvēks ar Latvisku izcelsmi nevar aizstāvēt cittautiešus? Nezinu kā tur ir ar tām iesniegumu rakstīšanām un pilsonības piešķiršanām, neesmu pētījis likumdošanu. Taču zinu(un redzu, kā tas notiek dzīvē) vienu, Visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri šeit dzīvoja līdz 1990 gadam un kuri to vēlējās, vajadzēja piešķirt Latvijas pilsonību un šī ideja par pilsonības piešķiršanu jaundzimušajiem ir pieļauto kļūdu labošana. Jaunie, tie kuri negāja uz barikādēm, protams to nezin, bet ļoti daudzi cittautieši arī tur bija un cerēja uz Brīvu, Neatkarīgu Latviju, taču viņi tika piesmieti un padarīti par 2.šķiras cilvēkiem. Tā viš i.

     • Ja neesi kāds krievu Andrjuha,Uldīt,esi Tu prasts kangars,kas vēl draņķīgāk.

     • krieviete Gaļa

      Uldis melo! Daudzi cittautieši pēc neatkarības atjaunošanas saņēma Latvijas pilsonību, ja viņi paši vai viņu senči līdz 1940.gadam, kad Krievija okupēja Latviju, bija Latvijas valsts pilsoņi. Pilsonību 1991.gadā dabūja kādi 300 000 krievu, tāpat tūkstošos skaitāmi ukraiņi, baltkrievi, poļi, lietuvieši, igauņi.
      Mani senči krievi bija pilsoņi – gan viņi, gan es automātiski dabūju Latvijas pilsonību.
      Pilsonību nedabūja Latvijas okupanti un kolonisti. Arī Krievija 1941. un 1942.gadā nacistu okupantiem nedeva Krievijas jeb tajā laikā t.s. PSRS pilsonību. Neviena normāla valsts okupantiem un kolonistiem, un viņu bērniem nedod pilsonību.

     • Jūsu zināšanai-šī ideja,pareizāk likums par pilsonības piešķiršanu jaundzimušajiem Latvijā jau sen ir spēkā.Interesanti,kurā vietā uz barikādēm bija tie “Loti daudzie cittautieši”.Daži bija.Nevajag tiražēt mītus,Uldi!Tā ir “otrās šķiras”,kā jūs rakstāt cilvēku problēma,ja viņi nespēj vai negrib naturalizēties un,bērnam piedzimstot,uzrakstīt iesniegumu par pavalstniecības piešķiršanu,kas jau sen tiek praktizēts,ja vecāki ir nepilsoņi,bet bērns kļūst par pilsoni no dzimšanas brīža.Tā viš i.

     • Многие, но не все! Свою сказочку, про оккупацию, засунь себе в задницу Галя! Туда же, где находятся все те сладкие обещания НФЛ про «нашу и вашу свободу» и про «демократическую Латвию»! Ну и где она, эта Латвия?!
      Очень удобно врать, не договаривать и не говорить всей правды. Даже про ваш злосчастный закон о гражданстве и не вспоминать про «окна натурализации» и прочие его ограничения и другие «прелести». А главное, не говорить правду, а для чего на самом деле, это было сделано. А для того, чтобы искусственно гарантировать политические и экономические преимущества только одного народа!

     • Latvijā dzīvo vēl kāda cita tauta?Tie krievu kolinisti( grafistu ieskaitot),kuri te salīda okupācijas laikā nav un nebūs nekāda tauta.Tauta viņi ir tikai un vienīgi savā Pļutinlandē.

     • А мне аборигены напоминают пингвинов на суше. Такие же неуклюжие, ленивые и глупые.

 8. “Latvijā atkal plivinās sarkanbaltsarkano karogu, bet pie varas būs komunisti. Tas ilgs vairākus gadus. Komunisti nedarbosies latviešu tautai, bet krievu interesēs. Daudz būs runu par brīvību un neatkarību.Tas būs tukšas muldēšanas laiks. Joprojām būs tas pats viss sliktais pret latviešiem. Komunisti padarīs latviešus plikus un nabagus. Paši viņi savāks lielas vērtības. Tās iegūs krievi un žīdi. Tās nebūs godīgā ceļā iegūtas vērtības.Tad- es nevaru pateikt, kā tas iznāks- bet viņi būs spiesti atdot visu atņemto latviešiem atpakaļ. Būs milzīgs pasaules spiediens- krievi un visi svešie dabūs braukt prom”… .

 9. Jā, to varetu, bet tikai tāda gadījumā, jaari mazākumtautību skolas mācības notiks pilnībā latviešu valodā. Citas valodas un kultūras ne vairāk kā 3 stundas nedēļā. Nevar iedot pilsonību un turpināt ražot tos pašus produktus.

 10. No ZZS rindām laikam iznāk vien dārzeņi – kur lauvas, tīģeri? Jā ar dārzeņiem jau vieglāk … kas būtu, ja būtu kāds tīģeris? Tikai nemiers… un nekādu modes skatu fotosesiju…

 11. smieklīgi un reizē skumji.Latvijas Prezidentam bailes zaudēt popularitāti(domājams,ka pēc šī priekšlikuma reitingi stipri kritīsies),bailes no Krievijas,bailes no Ušakova caristes,bailes,ka tik kaut kas nenotiek…Notiksies-liela daļa latviešu mainīs domas par Prezidentu.Nenosvērtība,neizlēmība,izpatikšana vecajiem komunistiem-grauj iespaidu par Prezidenta būtību.Varbūt ,labāk demonstrēt modes…

  • Cepure nost prezidenta priekšā. To visu vajadzēja izdarīt jau 26 gadus atpakaļ. Tad Latvijas sabiedrība būtu vienota un tāds kangarāts netiktu ievēlēts, kurš praktiski iznīcina Latviju.

   • Tieši tā – ja visiem tiktu sadota pilsonība 1991.gadā, tad par prezidentu 2016.gadā nebūtu kangars vējonis, bet Latvijas prezidente būtu Ždanoka vai Ušakovs, puslatvietis Rubiks diez vai. Bet iespējams arī, ka prezidents būtu putins huilo, jo daudzi pilsoņi būtu nobalsojuši par pievienošanos krievijai.

 12. Vējonis sev bedri rok.Ceru, ka tiem fotogrāfēties gribētājiem atvērsies acis.Kauns bija par Bērziņu ,kauns ari par Vējoni.

 13. Varat 3 reiz minēt kādu tv skatās nepilsoņu ģimenēs,protams krievu ,kas ir tikai normāli. Un tad šis nepilsoņu tradīcijās uzaugušais nu jau pilsonis dosies pie vēlēšanu urnas .

 14. Par latgaliešiem nebrīnos, jo viņi ilgi bijuši zem Krievijas varas! Paldies pamelai, piekrītu! Ko darīt, prezidents kaunas latviešu valodas!!? Kāds prezidents, tādi eksperti!!! Laikam tāpēc, ka prezidentam pašam grūti ar valsts valodas izrunu! Apsveicami, ka prezidents ATKLĀJA kārtis, KAS IR VIŅŠ PATS!?? SKUMJI, ka prezidents visiem spēkiem cenšas PAZUDINĀT savu valsti! Tādu attieksmi pret savu TAUTU NEKAD NEATĻAUTOS NE GRIBAUSKAITE, NE KALJULAIDA! PREZIDENTS AIZMIRSIS: 1)KA KRIEVU VALODA NAV ES VALSTU VALODA! 2) REFERENDUMA REZULTĀTUS! Ja tādā pat garā prezidents domā turpināt, tad mums jāpadomā par viņa atstādināšanu. Vai ir CITA IZEJA???

 15. Ja sāk apgalvot ka runāt Krieviski ir demokrātijas pazīme, tad nav jābrīnās ka rodas K. Ulmaņa piekritēju masas. Vai sāksim putinizācijas ceļu?

 16. Labak runaju krieviski ne angliski!

  • Latvīts austrumūs aiz Aivīkstis Atbildēt

   Tys dēļ tam, ka esi duraks – nazyni ni angļu, ni franču, ni vuocu volūdys. Ar krīvu jeb okupācejis varys volūdu nikur dzeivē tuoli natiksi.

 17. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “Atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 18. ko jūs vispār lasāt Grafista Atbildēt

  ķeburainos hieroglifus nu vēl mēģināt viņam atbildēt!?? Prātu izkūkojuši esat? Tas tak provokators, naudu par to saņem un jūs to atbalstāt!

  • Сами вы провокатор! Обсуждаете всё, что угодно, но только не саму суть проблемы.
   Не читайте и не отвечайте, вас же никто не заставляет. Мне от этого ни холодно, ни жарко. Мне всё равно.

 19. Nevis kvalitāte,bet kvantitāte!

 20. Nekad nerunāšu okupantu valodā, to aizmirstiet. Mums nav jābūt kā jēriņiem pret okupantiem un to pēcnācējiem, kas izveda tūkstošiem latviešu tālu prom aukstumā ziemeļos, Sibīrijā, bez iztikas līdzekļiem, bez drēbēm ar maziem zīdainīšiem un veciem cilvēkiem, tāpēc, lai VIŅI, VARENĀ OKUPANTU KRIEVU TAUTA VARĒTU GĀZTIES TE LATVIJĀ IEKŠĀ AR ČEMODĀNIEM UZ DZĪVI MŪSU TUKŠAJOS DZĪVOKĻOS UN MĀJĀS, PIE VISA GATAVA. Kā norīt šo rūgtuma kamolu? Nezinu tik pretīgu tautu. Kas ir tie krievi, kas neskrēja uz okupētajām zemēm, bet visu laiku dzīvo Krievijā, savā zemē ? Un ir gan darbs, gan kur dzīvot, un labi dzīvo. Latvijai un latviešiem brīvību ! Man citu neko nevajag.

 21. Sargieties mīksto. Tie ir bīstamāki par ļaunajiem.

 22. Viens prātīgs lēmums no mūsu prezidenta,pilnībā piekrītu,ka visiem šeit dzimušajiem bērniem ir automātiski jāsaņem pilsonība,tas nekādi neapdraudēs Latviju-gluži otrādi-veicinās saskaņu un sapratni.

  • saskaņa starp latviešiem un okupantiem nav iespējama! Atbildēt

   Saskaņa starp latviešiem un okupantiem nav iespējama! Varbūt “m”, kuram tā rūp bērni un jaunatne, piedāvās, lai izraēlieši saskaņas vārdā kādu ielu Telavivā nodēvē par Hitlerjūgenda ielu?
   Krievruņu okupanti gan latviešos, gan baltiešos, gan 18.novembra Latvijas pilsoņos krievos, gan čečenos, gan gruzīnos, gan ukraiņos ir iecirtuši ļoti dziļu brūci. Mēs (latvieši, līvi, 18.novembra Latvijas pilsoņi krievi un citas tautības) nekad nemīlēsim okupantus un kolonistus.

   • kāda saskaņa!? Okupantiem domāšana cita!

   • Да нам ваша «нетрадиционная любовь» и даром не нужна! Сами с собой этим занимайтесь до наступления националистического оргазма!

  • pilnīgs muļķis esi?? Esi aizmirsis, ka ar pilsonību kopā nāks arī tiesības vēlēšanās! Tad ar Latviju būs cauri!

 23. Vai vēl nepietiek? Atbildēt

  Krieviski bijām spiesti rakstīt un runāt gan cara laikos,gan pusgadsimtu ilgajā okupācijas laikā!

 24. Vai šitie pekstiņi domāti musulmaņu atvasēm?Vai tas tiek pa smuko nomaskēts izceļot fonā vairāk krievu tautības bērnus?

 25. No šitā bezmugurkaulnieka mutanta es neko citu negaidīju!Tas ir vājprāts pēc 25 gadiem no barikādēm aicināt tautu runāt ATKAL okupantu val.,PRETĒJI Satversmei!!!Uz ko skatās VVC ??Pret Vējoni jāsāk impīčmenta procedūra kā pret pretvalstisku elementu.Kas tālāk?Vai tik erzacprezidents neaicinās Putinu atsūtīt zaļos monstrus?!Brīvprātīgi kā 1945.g. pievienosies,kā Kirhenšteins ŠOSAM,BRIKSam vai vēl nezin kam!? TAUTA ,ESI MODRA !!!!Pārkrievo jau ne tikai Ušaks un SC,bet jau aktīvi prezidents Vējonis un ZZS.
  KAS GAIDA LATVIJU NĀKOTNĒ ar tādu kangaru?

 26. Kaunēties no savas valsts valodas. Atbildēt

  Kas par piemēru tautai. Labāk nolikt mandātu.

 27. Ja piedzimst LV, te aug, mācās un dzīvo, kāpēc lai nebūtu pilsonis? Mana mazmeita piedzima Kanādā un uzreiz ir Kanādas pilsone. Normāli.

 28. vairs nav dēlu…

 29. Vājonim ir vāja latviskā stāja Atbildēt

  T.s. eksperti ir nelojāli pret Satversmi. Šādi ekspertu uzsaukumi ir vēršanās gan pret Satversmi, gan necieņa pret latviešu tautu, valodu un kultūru.
  Patriotiski domājošie latvieši nekad neaizmirsīs, ka krievu valoda ir okupācijas varas valoda. Okupācijas vara – tā, kas no 1940.-1941. un no 1944.-1991. šāva, nogalināja, apzaga, pazemoja, pakļāva, spīdzināja, deportēja latviešus un Latvijas pilsoņus – runāja tikai un vienīgi krievu valodā.

 30. Prezidenta senči ierunājās…

 31. Nav nekādas rusofobijas!Ir krievu pasaule,kura vēlās šo pasauli paplašinat neskatoties uz valstu robežam,kā tas notiek Ukrainā.Krievu pasaules ideologi mums ir daudz bīstamaki par islamistu radikālo egilu.Pirmā šī espansija zem komunisma maskas tika sakauta.Tagad iet otrais etaps,kurā mums tiek draudēts tieši un nepārprotami arī caur mūsu masu medijiem.Lattelekoma tv pakete ir pilna ar šīs krievu pasaules propogandu,toties pilnīgi iztrūkst ts.brīvās pasaules propoganda latviešu valodā.Būsim modri un skatīsimies greizi uz bijušo okupantu ideologu klātbūtni varā un masu medijos,kuros viņi ir nospiedošā vairumā.Nupat viens tāds ar putām uz lūpam skaidroja kādēļ mums nedrīkst maksat eiropiešu algas un pensijas un kādēļ veikalos nedrīkst būt makam atbilstošas cenas.Lieki piebilst ka šis murmulis ir bijušais komunists,bet tagad ir NA topbiedrs.

  • “….Lieki piebilst ka šis murmulis ir bijušais komunists,bet tagad ir NA topbiedrs.”
   Tagad, pēc 25++ kapitālisma gadiem, to “komunistu”, jau nu varēji atmest…
   Laiks saukt lietas īstajos vārdos!

 32. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Tā vien šķita, ka mūsu prezidents nav vīrs ar mugurkaulu, bet, ka ir tik mīksts un mazvērtības kompleksu mocīts, gan neiedomājos. Nez’, kas būtu reāli darāms, lai rosinātu neuzticības izteikšanu un nomaiņu?
  Latvija ir būt vai nebūt krustcelēs, mums vajadzīgi stingri vīri, kuri nelokās, nebaidās, nelaipo, bet runā skaidru valodu un dara visu, lai mūsu zeme izkļūtu no absurdās situācijas, kad visādi grafisti atklāti ķēzās par katram latvietim svētām lietām, bet prezidents aicina pret to izturēties ar “izpratni”! Varbūt, ka prezidenta kancelejā NAV LATVIEŠU VALODAS VĀRDNĪCAS un viņš neizprot izpratnes, tolerances un pašcieņas vārdu jēgu?!

  • Ну надо же! Ну и какие такие святые для вас вещи, я так сказать, оскорбил? Нельзя ли привести примеры, а то я что то не догоняю.

 33. Pats puskrievs, tāpēc arī tā politika tāda, kas veicina latviešu valodas poziciju vājināšanu. Kādā valodā sarunājas viņa tēvs ar māti saulrietu vērojot?

 34. Es negribu integrēties ar krievruņu okupantiem un kolonistiem! Kā arī negribu ar viņiem dzīvot vienā valstī. Pieprasu veikt deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju. Lai okupanti un kolonisti dodas atpakaļ uz Krieviju, jo Krievija bija PSRS dibinātāja un tieši Krievija zem PSRS vārda okupēja Latviju. Krievijai un okupantiem jāatbild par noziegumiem, ko tie ir pastrādājuši pret cilvēci.

  • А мы тем более не хотим интегрироваться с такими шизонутыми придурками, как ты! Но только ты губу то не раскатывай, хрена лысого тебе на все твои хотелки! Только дернитесь, и место мокрого от вас не останется.

   • okupant, grafist! tavi senči Latvijā ieradās kā okupanti pēc 1945.gada- tāpēc tu nebūsi tas, kurš noteiks kā latviešiem un latviešiem lojālajiem krieviem dzīvot Latvijā, kādā valodā runāt, ar ko integrēties un sadarboties, un kādā valodā skolās mācīt bērnus! Latviešiem ir pienākums veikt deokupāciju un latvieši to izdarīs! tu, okupant, tiksi iesēdināts vilcienā un tiksi nogādāts atpakaļ uz savu dzerevņu Krievijā.

    • Ещё раз повторю, вы редкостная дура, Галя! Вы существо неизвестного рода племени, непонятно на каком основании, называющая себя русской. Что в вас осталось русского? А ничего! Лучше уж называйте себя латышкой, вы уже полностью ассимировались. И живите вы как хотите, никто и не учит вас жить, больно надо. И шла бы дура куда по дальше вместе со всеми своими угрозами!

     • krieviete Gaļa

      grafist, kas tu esi, ja tavā valodā 20% ir baltu vārdi, 20% ir somugru vārdi, kādi 20% ir ukraiņu vārdi un 40% ir tatāru vārdi? Tieši tāpēc t.s. krievu valoda tik ļoti atšķiras no poļu, čehu, slovāku, baltkrievu, ukraiņu, bulgāru valodām.Es runāju un rakstu latviešu valodā, bet tu mistrojumā. grafist, tu ar valodu esi asimilējies tatāros. Un, ja pakasītu tev nost ādu, apakšā visdrīzāk būtu attautots somugrs.

     • Я то знаю, кто я. В отличии от вас, я не стесняюсь ни своей национальности, ни своего языка. Ваши лингвистические рассуждения это такая жгучая смесь ксенофобии и дремучего провинциализма. Можете гордиться собой.
      И между прочим, я тоже говорю и пишу по латышски.

     • +Tev jau tovarisč nervi brūk kopā un visi tev ir duras.Kas tad esi tu pats?Kur tad Puškina valoda?Tu kā muļķis reklamē lielkrievu šovinismu un tupumu.Ar tevi nav par ko diskutēt,jo tev ir spēja tikai gānīties un lamāt personības,ne spriest par lietas būtību. Ierauj samagona šļuku un nomierinies.Tik vai tā tu ar savu uzvedību tikai palielini riebumu pret savu nāciju.

     • Es esmu ķīnietis Fu Peng. Students no Beidzingas

      Grafist, a ko man darīt? Visiem jāstāsta, ka esmu ķīnietis (un nevis korejietis vai japānis! nejauciet!), kā arī jāpieprasa, lai visi ar mani runā ķīniešu valodā un jāpieprasa, lai valsts par nodokļu maksātāju naudu uztur ķīniešu skolas? Kad būs skolas ķīniski – tad,kad mēs būsim 10%? Kad būs valsts valoda – tad, kad mēs būsim 15%?

     • Ах вам язык Пушкина подавай. А зачем?! Я разговариваю с вами так, как вы того заслуживаете, и только. «С волками жить, по волчьи выть!» Как будто вы и другие комментаторы здесь это образец вежливости и толерантности. Ага, как же, на себя посмотрите!

     • Судя по всему, вы собираетесь колонизировать эту страну. Когда здесь будет маленький Китай, тогда наверное появятся и китайские школы тоже.

     • Мы то жили тут всегда. Это китайцев здесь не было никогда. Ваши выводы не верны! Остального – хрен дождетесь!

    • grafists tomēr beidzot atzina,ka krievi Latviju ir kolonizējuši.Tas jau ar ir krietns soli s uz priekšu.Gan jau drīz pienāks arī atziņa par okupāciju.

     • Сорри, промахнулся.
      Мы то жили тут всегда. Это китайцев здесь не было никогда. Ваши выводы не верны! Остального – хрен дождетесь!

 35. Марис как всегда в своём репертуаре, русофобия из него так и прёт. Вот интересно, если перед Марисом положить двух новорождённых, он сумеет по внешним признакам определить, который из них гражданин по рождению, а который негражданин? Интересно правда, ведь внешних различий никаких! Марис наверняка никогда не сталкивался напрямую с латышской бюрократией и тем, как они работают. Лично у меня, одна такая национально озабоченная дама в отделе регистрации новорожденных, ну не хотела брать это самое заявление ни под каким соусом. И это ей не нравилось, и то неправильно, и приняла его только после устроенного скандала и угроз пойти к непосредственному начальнику. Так что, не всё так однозначно, Марис.
  Кстати говоря, в желании и умении говорить с нами на нашем языке, я не вижу ничего плохого и страшного.

 36. No kura laika ir mainīta Satversme un anulēti referenduma rezultāti? Ar kādu lēmumu uzsākta Latvijas tautu pārkrievošanas politika?

 37. mūsu galva laikam ir saspiedusi galvu jo, ,tad jau iznāk, ka , tas latvietis, kas piedzima krievijā /kāRV / faktiski skaitās krievs … / kurš mums latviešiem pašlaik ir galva / ,-tad ,redz, kāpēc tam priekšlikumam par krieviem ,kas dzims Latvijā ,jāpārvēršas par latviešiem

  • Оставте в покое президента. Лучше изучайте российские законы по гражданству. В России не может быть неграждан, и если Латвия не даст гражданства такому новорожденному, то его предоставит Россия. Но в паспорте у него всё равно будет написано – латыш, так то.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+