×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
25. maijs, 2018
Drukāt

Vecais modelis nokalpojis. Kā turpmāk tirgos Dziesmu svētku biļetes? (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Dziesmu un deju svētku biļešu brīvās tirdzniecības modelis savu laiku ir nokalpojis, šādu viedokli intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” paudusi svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Juhņēviča skaidroja, ka par iespējamām izmaiņām biļešu tirdzniecības modelī tikšot lemts pēc šī gada svētkiem. “Bet domāju, ka biļešu brīvās tirdzniecības modelis ir beidzies, savu laiku nokalpojis. Tas vairs nav iespējams. Visi nekad nebūs apmierināti ar dziesmu svētku vai cita liela mēroga pasākumu pieejamību, kur interese daudzkārt pārsniedz iespējas. Šis vienmēr būs sensitīvs jautājums, ja nemainīs sistēmu,” viņa uzsvēra.

Viņa teica, ka emocionāli piekrīt idejai, ka primāri jādod iespēja biļetes dabūt svētku dalībniekiem, jo viņi ir galvenie šī notikuma radītāji, veltījuši savu brīvo laiku un gribētu, lai viņu tuvinieki apmeklē koncertus. Tomēr jāatceras, ka svētki notiek par valsts un pašvaldību finansējumu, un arī tiem iedzīvotājiem, kas nepiedalās svētkos, ir tiesības tos baudīt, uzsvēra svētku izpilddirektore.

Pavasarī izskanēja izlozes modelis, kas pasaulē atzīts par taisnīgāko, bet tas uz dziesmu svētkiem nav piemērojams vienkāršoti, jo tad biļetes iegūs arī tie, kas nebūt nav motivēti, piebilda Juhņēviča.

Viņa norādīja, ka ir pētījusi dažādas pieredzes. Viena no iespējām ir arī apvienot izlozi ar lojalitātes modeli, piemēram, dodot iespēju cilvēkiem pusgadu pieteikties, un tad var notikt izloze.

Kā ziņots, 3.martā plkst.11 tika sākta vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumu biļešu tirdzniecība. To saskaņā ar pērn sarīkotā iepirkuma konkursa rezultātiem nodrošināja “Biļešu paradīze”.

Biļešu tirdzniecības pirmajā dienā tika saņemts vairāk nekā miljons pieprasījumu pēc apmēram 95 000 biļešu, aģentūru LETA informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva. Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm. Pircēji tika apkalpoti lēni, un arī uz biļetes iegādi internetā nācās gaidīt vairākas stundas, turklāt daudzos gadījumos arī pēc ilgās gaidīšanas kāroto biļeti iegādāties neizdevās.

Līdz 3.marta vakaram tika pilnībā izpārdotas biļetes uz 17 no kopskaitā 19 Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Katram rajonam izdala skaitu ar biļetēm, tad gadu iepriekš piesakās, tad izloze. Un valdībai 20 biļetes uz visiem! Ārzemniekiem 10% biļetes no visām un viss! Kā ar FIFA finālu?

  2. Domāju ka nākotnē dziesmu svētkiem jābūt bez biļetēm.

  3. Nepareizs vecis :-) Atbildēt

    Es gribu, lai ir, jo grūtāk tās biļetes iegādāties, jo labāk. Ja tas nebūs tik grūti, mana kundze noteikti tās nopirks un man – pildot laulātā pienākumus – nāksies viņu šajā pasākumā pavadīt. Citādi dikti apvainosies un divas nedēļas ar mani nerunās. Es uz man tīkamiem koncertiem un c. pasākumiem eju viens, bet šai nez kāpēc obligāti vajag veci pie sāniem. Esmu gana izcieties, “baudot” daudzus dažāda līmeņa DZiesmu svētkus, …man pietiek!!! Es tur visu laiku mokos ar miegu un ar milzīgu nepacietību gaidu beigas! Domāju, ka ne viens vien vecis, lasot šo manu komentāru, būs ar mani solidārs. Tāpēc lūgums Dz.Sv organizatoriem – nedariet neko un nemainiet neko! 😀

  4. ja dziesmu svētki nodokļu maksātājiem nav brīvi pieejami- lai tos finansē tie, kas piedalās un bauda- būs tev jauns modelis:)

  5. Nevis tirdzniecības modelis, bet visas svētku organizācijas modelis ir novecojis. Bet Melbārde & Juhņeviča to nekad nemainīs. Jo tad būs jādomā.

Draugiem Facebook Twitter Google+