×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā sākas koncertu cikls ērģeļu glābšanai

Foto: LETAFoto: LETA

Ērģelniece Ilze Reine.

Sestdien, 21. jūnijā, pl. 18.00 Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā notiks ērģeļmūzikas koncerts “Mūzika diviem ērģelniekiem”, kas tiek rīkots Sv. Ģertrūdes baznīcas ērģeļu restaurācijas atbalstam, vēsta Aigars Reinis.

Ērģelnieku duetu saspēle sākusi veidoties līdz ar romantiskās mūzikas sākumiem 19. gs. sākumā. Ērģeļu iespējas bija jau tik tālu bagātinājušās, ka likās – viens ērģelnieks nemaz nespēj tās visas pielietot.

Ērģelnieku duets Ilze un Aigars Reiņi 21. jūnija koncertā “Mūzika diviem ērģelniekiem” piedāvās bagātīgu un daudzveidīgu mūziku. Programmas ievadā 19. gs. vācu komponista G. Merkela sonāte diviem ērģelniekiem. Skaņdarbs rakstīts jaundarbu konkursam un ticis atzīts par labāko un piemērotāko ērģelnieku dueta saspēlei. Brāzmainajā prelūdijā un finālā ērģelnieku spēlei jābūt labi saskaņotai, pedāļa pasāžām virtuozi pārejot no viena spēlētāja kājām klaviatūras lejasgalā līdz otra kājām augšgalā. Savukārt liriskajā vidusdaļā apliecinot abu ērģelnieku sapratni skaisto melodiju frāzējumā.

Romantisma laikmets atstājis Rīgā vairākus unikālus ērģeļbūves paraugus. Rīga var lepoties ne vien ar pasaulslavenajām Doma Walcker ērģelēm, bet arī ar izcilajām trīs manuāļu ērģelēm, ko 1906. gadā Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā būvēja Zauera (Sauer) firma no Vācijas – tas ir lielākais Sauer firmas instruments Latvijā.

Neticami, ka vairāk nekā simt gadus tas izticis bez lieliem remontiem, bet nu pienācis laiks to glābt, tādēl šovasar skanēs labdarības koncertu cikls “Sauer ērģeļu vasara”.

Ieeja par ziedojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+