Mobilā versija
+0.9°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
8. oktobris, 2014
Drukāt

Vecākais kokļu ansamblis “Teiksma” svinēs 60 gadus

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Viens no senākajiem modernizēto kokļu ansambļiem Latvijā “Teiksma” 60 gadu pastāvēšanas jubileju svinēs, ieskandinot jauno albumu “Brīvdiena” sestdien, 11. oktobrī plkst. 15 teātrī-klubā “Hamlets”, portālam LA.lv pavēstīja biedrības “Lauska” pārstāve Daina Zalāne.

Ansambļa repertuārā galvenokārt ir aranžēta tautas mūzika, tomēr modernizētā kokle, jeb koncertkokle dod iespējas arī spēlēt dažādu laikmeta un stila mūziku – no baroka un klasikas līdz mūsdienu komponistu sacerējumiem. Albumā “Brīvdiena” ir iekļauta gan latviešu, gan ārzemju komponistu oriģinālmūzika, stāsta Zalāne.

Ilzes Arnes un Jēkaba Nīmaņa kompozīcijas, kuras veltītas īpaši ansamblim “Teiksma”, kā arī Kārļa Lāča dziesmas “Brīvdiena” instrumentālā versija, kura līdz šim vairāk pazīstama Intara Busuļa izpildījumā. Franču komponista Bernāra Andrē cikls “Garšvielas”, kurš rakstīts arfai solo, ievada starptautisku komponistu skaņdarbu sēriju, kuru pārstāv dažādas populāras melodijas.

Koklētāju ansambli “Teiksma” 1955. gadā dibināja Tamāra Jansone. Šobrīd ansambli vada Teiksma Jansone un tas regulāri sadarbojas ar dažādu žanru mūziķiem un komponistiem.

Ansamblis “Teiksma” ir koncertējis dažādās valstīs visā pasaulē, bet šogad ar jauno albumu dosies uz XIV Latviešu Dziesmusvētkiem Kanādā, kuri norisināsies Hamiltonā no 3. līdz 6. jūlijam.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+