×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. maijs, 2013
Drukāt

Vecākajai pašvaldību deputāta kandidātei 84 gadi, jaunākajam ‒ 18

Foto-LETAFoto-LETA

Pašvaldību vēlēšanās 1.jūnijā Latvijā startēs ne vien Latvijas pilsoņi un latviešu tautības pārstāvji, bet arī citu valstu pilsoņi un Latvijai gana neraksturīgu tautību pārstāvji, vecākajai kandidātei ir 84 gadi, bet jaunākajam ‒ 18, vēsta Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā atrodamie dati.

Saskaņā ar CVK datiem vēlēšanās līdztekus Latvijas pilsoņiem startē pa vienam Kanādas, Polijas, Dānijas un Igaunijas pilsonim. Kandidē arī trīs Lietuvas pilsoņi, divi Zviedrijas un divi Vācijas pilsoņi, kā arī seši ASV pilsoņi. Kandidāti savās anketās varēja arī norādīt tautību – lielākā daļa kandidātu jeb 5906 cilvēki sevi identificējuši kā latviešus, vēl 2254 tautību nav norādījuši vispār. Savukārt par krieviem sevi identificējis 371 cilvēks.

Starp kandidātiem novērojami arī Latvijai gana eksotisku tautību pārstāvji, piemēram, baškīri, avāri, čuvaši un rumāņi. Pēc CVK datiem, vēlēšanās kandidēs arī 43 lietuvieši, 39 ukraiņi, 58 poļi, 32 baltkrievi, seši vācieši, četri ebreji, četri gruzīni, divi tatāri, divi čigāni, citu tautību pārstāvju ir pa vienam. Starp kandidātiem ir arī viens lībietis.

Visvairāk pārstāvētā vecuma grupa kandidātu vidū ir no 21 līdz 60 gadiem, pieci kandidāti ir arī vecāki par 80 gadiem. Vidējais kandidātu vecums ir nepilni 45 gadi. Vecākajam kandidātam ir 84 gadi, bet jaunākais ir 18 gadu vecs.

Vecākā deputāta amata kandidāte ir 1928.gadā dzimusī folkloras kopas “Atštaukas” vadītāja Austra Buškevica, kura no Nacionālās apvienības saraksta kandidē Liepājā.

Savukārt nupat pilngadību sasniegušo jeb 18 gadu veco kandidātu ir 18, gandrīz visi jaunieši vēl mācās skolā vai ir studenti.

Pēc demogrāfiskiem rādītājiem, pašvaldību vēlēšanās startēs gandrīz vienlīdz daudz sieviešu un vīriešu ‒ 5191 vīrietis un 3540 sieviešu.

Starp iesniegtajiem partiju un partiju apvienību sarakstiem visvairāk deputātu kandidātu ir partijai “Vienotība” ‒ 1149 kandidāti 68 sarakstos. Nacionālā apvienība startēs 53 pašvaldībās ar 807 kandidātiem. “Saskaņas centram” 49 sarakstos ir 617 kandidātu. Iesniegti arī 117 vēlētāju apvienību saraksti, kuros kopumā ir 1153 kandidāti. No visiem iesniegtajiem sarakstiem 21 partija iesniegusi tikai vienu sarakstu vienā pašvaldībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+