×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Vecākajam kandidātam pašvaldību vēlēšanās – 88 gadi (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Pašvaldību vēlēšanās vecākais kandidāts ir 88 gadus vecs, bet jaunākais – 18 gadus vecs, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Vidējais deputātu kandidātu vecums ir 45,7 gadi. Starp kandidātiem ir desmit 18 gadus veci, arī vecumā virs 80 gadiem par deputātiem vēlās kļūt desmit cilvēki.

Lielākais kandidātu skaits – 2034 – ir vecumā no 41 līdz 50 gadiem.

Kandidātu sarakstu iesniegšana šodien vēl turpinās, līdz ar to šī informācija vēl varētu mainīties.

Kā ziņots, līdz šim pašvaldību vēlēšanām pieteikti 7832 kandidāti no 507 sarakstiem, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā. Lielākā daļa kandidātu ir vīrieši – 60,9% no visiem kandidātiem.

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā norisināsies jūnijā, un tajās būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domes. Kopumā jāievēlē 1614 deputāti, no tiem 40 pašvaldībās – deviņi deputāti, četrās pašvaldībās – 13 deputāti, 58 pašvaldībās – 15 deputāti, 16 pašvaldībās – 17 deputāti, un Rīgas domē – 60 deputāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+