×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. septembris, 2012
Drukāt

Vecāki cer būt IZM sadarbības partneri

Foto- LETAFoto- LETA

Līdz ar sadarbības hartas parakstīšanu starp vecākiem un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), bērnu vecāki cer vairs nebūt tikai protestētāju lomā, bet būt sadarbības partneri.

Otrdienas rītā IZM hartu parakstīja deviņas vecāku organizācijas.

Tuvākais pasākums būs konference novembrī, kur tiks apspriests jautājums par bērnu vardarbību skolās. Šī jautājuma aktualizēšanas un skaidrošanas procesā tiks piesaistīti arī speciālisti no ārvalstīm.

“Daudziem vecākiem trūkst zināšanu, kā rīkoties šādās situācijās, kad bērns vai viņi paši tiek iesaistīti vardarbībā,” aģentūrai BNS norādīja vecāku iniciatīvas grupas “Nauda seko bērnam” pārstāve Kristiāna Kalniņa.

Vecāku foruma pārstāve sadarbības hartas parakstīšanu uzskata par pozitīvu zīmi, jo vecāki vairs nebūšot tikai protestētāju lomā, bet aktīvi varēs iesaistīties dažādu jautājumu lemšanā un sekot līdzi lēmumu pieņemšanai.

Harta paredz, ka IZM atspoguļos vecāku nevalstisko organizāciju sniegtos atzinumus jautājumu saskaņošanas protokolos, ieinteresēto vecāku NVO pārstāvji piedalīsies saskaņošanas sēdēs, konsultatīvajās padomēs, kā arī atsevišķu projektu izstrādei izveidotās darba grupās – par jautājumiem, kam ir būtiska nozīme izglītības politikas veidošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+