×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. jūlijs, 2013
Drukāt

Vecāki: grozījumi Izglītības likumā ieviesuši skaidrību, kam kas ir jāpērk

LETALETA

Izglītības likuma grozījumi, ko otrdien pieņēma Saeima, vieš skaidrību, kas tieši jāgādā skolēnu vecākiem, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Vecāku kustības pārstāve Evisa Stankus.

“Domāju, ka tagad ir ieviesta skaidrība vecākiem par to, kas ir tas, kas viņiem ir jāpērk,” teica Stankus.

Viņa gan pieļauj, ka, iespējams, varētu rasties diskusijas par to, vai vecākiem nav jāiegādājas darba burtnīcas kādos citos mācību priekšmetos, jo grozījumi noteic, ka par valsts līdzekļiem tiks segtas darba burtnīcu izmaksas sociālajās zinībās un svešvalodās.

Likums nosaka, ka par to, vai vecākiem būs jāiegādājas darba burtnīcas kādos citos mācību priekšmetos, lems skolas padome. Stankus uzsver, ka līdz nākamajam mācību gadam jāstrādā pie tā, lai skolas padomēm būtu pieejamas maksimāli skaidras vadlīnijas, lai to darbs būtu efektīvs. Padomei būtu jāieklausās visu vecāku viedokļus.

“Ir jāsaprot, ko vecāki var atļauties,” teica Stankus.

Izglītības un zinātnes ministrijas aprēķini liecina, ka, lai jau no šā gada septembra nodrošinātu ne tikai mācību literatūras, bet arī mācību grāmatām pielīdzināto darba burtnīcu iegādi, no valsts budžeta būtu vēl nepieciešami līdzekļi 0,5 miljonu latu apmērā. Valsts budžeta finansējums attiecas uz darba burtnīcām svešvalodās un sociālajās zinībās.

Pašvaldībām būs jāfinansē standartiem atbilstošas papildu literatūras, uzskates līdzekļu, didaktisko spēļu, digitālo mācību līdzekļu un resursu, izdales materiālu, mācību tehnisko līdzekļu, mācību materiālu, iekārtu un aprīkojuma iegāde.

Vecākiem būs jāpērk individuālie mācību līdzekļi, piemēram, rakstāmpiederumi, sporta tērpi un tamlīdzīgas lietas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+