×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

Vecāki ļāva bērniem dzert

Foto - Gatis ŠļūkaFoto - Gatis Šļūka

Gribu izteikties par rakstu “Alus krodziņā – bērni?” 14. septembra numurā. Es saprotu Amerikas latvieti Andreju, kurš ir sašutis, ka ēstuves padara par alus krogiem bērniem… Es vasarā ar saviem trīs mazbērniem apmeklēju Jūrmalu un bijām iegājuši alus krodziņā. Blakus mūsu galdiņam sēdēja ģimene ar diviem dēliem – 10 līdz 12 gadus veciem.

 

 

Vecāki nekautrējās dot saviem bērniem dzert alu. To redzot, arī mani mazbērni paprasīja, lai es viņiem nopērku alu. Mani iebildumi, ka bērni alu nedrīkst dzert, nepārliecināja, jo blakus sēdošie vecāki atļāva bērniem dzert alu. Biju spiesta atteikties no pasūtījuma un doties prom. Viss mūsu atpūtas pasākums bija sabojāts. Labi, ka vēl nelūdza man nopirkt cigaretes, jo šajā krogā visapkārt smēķēja. Par nesmēķētājiem netiek padomāts.

Mēs te, Latvijā, esam ļoti tālu no sapratnes, kā jāaudzina bērni. Ja tiktu domāts par bērniem, tad varētu atteikties no alkohola un cigarešu tirgošanas vai nodalīt smēķētājus un alus lietotājus no pārējiem ēstuves apmeklētājiem.

 

Ja mēs gribam panākt, ka bērni aug drošā, kvalitatīvā vidē, tad nedrīkstam palikt vienaldzīgi, noraugoties, kā līdzās rotaļu laukumiem, kur bērni uzrāpušies uz koka zirgiem, tiek smēķēts vai lietots alkohols. Un pat tiek pieļauts, ka arī bērni dzer alu, kaut arī vecāku klātbūtnē.

 

Es visu mūžu esmu dzīvojusi laukos un redzu, līdz kam noved alkoholisms. Vienmēr sākums ir alus, bet beidzas ar nodzeršanos. Es uzskatu, ka šī ir ļoti nopietna problēma – vietā, kas domāta bērnu izklaidei, līdzās tiek tirgots alkohols un atļauta smēķēšana.

Elza Kūlīte 
Tukuma novadā

 

CITA PIEREDZE

Mūsu lasītāja Elza Kūlīte vēstulē kā pozitīvu piemēru minējusi ”Lido” ēstuves, kur bērniem neesot jānoraugās smēķēšanā vai alkohola lietošanā. Sazvanījām kādas ”Lido” ēstuves darbinieci, kas lūdza saglabāt anonimitāti, un viņa atklāja – sulas un citus nekaitīgus dzērienus jebkurš var izvēlēties un nopirkt pašapkalpojoties, bet alus un citi alkoholiskie dzērieni tiek tirgoti atsevišķi pie bārmeņa, kurš prasa uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Īpašs stūrītis bērniem nav ierīkots, tomēr bērniem tiek piedāvāti krēsliņi un arī šūpuļzirdziņi. ”Nav redzēts, ka vecāki bērniem dotu dzert alkoholu. Ja tā notiktu, nezinu, kas mums būtu jādara… Mums tas nav iekšēji noteikts. Mums ir tiesības izraidīt no ēstuves par nepiedienīgu uzvedību. Smēķēšana iekštelpās ir aizliegta.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+