×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Vecāki mudina palielināt sporta aktivitāšu skaitu skolās

Foto: LETAFoto: LETA

Bērni vingro sporta stundā Šimona Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolā.

“Latvijas Vecāku foruma 2013” dalībnieki aicina valsts, pašvaldības institūcijas un skolas ciešāk sadarboties ar vecākiem kā bērnu likumiskajiem pārstāvjiem un sākt izglītības sistēmas uzlabošanu, informēja Latvijas Vecāku foruma (LVF) pārstāve Kristīne Dūdiņa.

Vecāki aicina minētās institūcijas stiprināt skolu padomes kā resursu, kas kalpo par saikni starp kopienu un skolu, starp kopienu un pašvaldību, atbalstot informācijas apriti un nodrošinot nepieciešamo apmācību.

Vecāki arī norāda uz nepieciešamību pēc ikgadēja skolu izglītības procesa un vides monitoringa izglītības kvalitātes novērtēšanai un uzlabošanai. Iegūtajiem rezultātiem būtu jābūt apkopotiem un publiski pieejamiem.

Tāpat vecāki mudina visus bērnu aprūpē un izglītošanā iesaistītos pieaugušos iesaistīties un sadarboties, lai nodrošināt drošu un cieņpilnu vidi skolā un ārpus tās, kā arī sniegt tūlītēju palīdzību, ja bērns ir cietis no fiziskas vai emocionālas vardarbības vai izturējies agresīvi pret citiem. Valsts un pašvaldību institūcijām savukārt vajadzētu izstrādāt un nodrošināt skolām nepieciešamos metodiskos materiālus, nodrošināt personālu un citus resursus, kas nepieciešami drošas skolas vides veidošanai.

Vecāki rosina skolu pašpārvaldes atbalstīt veselīgas skolas politiku, nodrošinot bērniem pietiekami daudz iespēju izkustēties dienas gaitā, veselīgu uzturu, līdzsvarotu mācību slodzi. Pašvaldības tiek aicinātas ēdināšanas iepirkumu mācību iestādēs veikt pēc saimnieciski izdevīgākā iepirkuma principa, veicinot arī bioloģiskās pārtikas ienākšanu skolās.

Vecāki arī uzskata, ka skolās nepieciešams palielināt sporta nodarbību skaitu, ieviest arī regulāru vingrošanu ar mērķi nostiprināt bērniem labu stāju, kā arī nepieciešams finansiāli atbalstīt veselību veicinošas kustības skolās, piemēram, Veselību veicinošu skolu kustību, ekoskolas, sirds skolas un citas. Pēc vecāku domām, vajadzētu arī izveidot starpnozaru darba grupu, kurā piedalītos pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Veselības ministrijas (VM) un nevalstiskām organizācijām, lai atjaunotu diskusiju par veselības mācības pasniegšanas pilnveidošanu skolā.

Vecāki vērš uzmanību, ka iekļaujošas izglītības procesa sekmīgai norisei jānodrošina otrā pedagoga jeb skolotāja palīga pieejamība, pedagogu apmācības darbam komandā, jāievieš mentoringa un supervīziju prakse gadījumos, kad tas ir nepieciešams.

Tāpat vecāki aicina IZM likumdošanā noteikt juridiskos nosacījumos vecāku dibinātu skolu vienlīdzīgām tiesībām un finansējumam ar valsts un pašvaldību skolām.

Foruma darba grupās izstrādātie priekšlikumi ir apkopoti rezolūcijā, kas nosūtīta IZM, VM, Labklājības ministrijai, pašvaldībām un visām Latvijas skolām.

Kā ziņots, forumā tikās vecāki no 41 novada, lai diskutētu par to, kā labāk līdzdarboties drošas, veselīgas un iekļaujošas skolas vides veidošanā. Tāpat konferencē “Inovatīvi risinājumi izglītībā. Vecāku loma un līdzdalības iespējas” tika spriests, kāda ir kvalitatīva izglītība un kādas pārmaiņas un atbalsts tiek sagaidīts no valsts un pašvaldību institūcijām.

LVF ir vecāku un vecāku organizāciju apvienība, kuras mērķis ir veidot Latvijā kvalitatīvu, uz sadarbību balstītu izglītības vidi. LVF galvenie darbības virzieni ir vecāku un bērnu interešu pārstāvība, tiekoties ar atbildīgo institūciju pārstāvjiem un piedaloties likumdošanas izmaiņu darba grupās, ar izglītību un vecāku līdzdalību saistītu pētījumu izstrāde, informācijas sniegšana vecākiem par iespējām, tiesībām un pienākumiem bērnu izglītības procesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+