×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. marts, 2016
Drukāt

LOK projektā “Sporto visa klase” skolēni bez vecāku atbalsta nevar iztikt

Bauskas mazie sportotāji Lietuvas ūdeņos ne tikai peld, bet arī rotaļājas. Foto no personīgā arhīvaBauskas mazie sportotāji Lietuvas ūdeņos ne tikai peld, bet arī rotaļājas. Foto no personīgā arhīva

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta “Sporto visa klase” otrā sezona tuvojas noslēgumam. Gan sporta nodarbībās, gan sacensībās, gan arī citās projekta norisēs skolēniem bijis nepieciešams vecāku atbalsts.

Līdz ar to daudzviet klases dalība projektā saliedējusi ne tikai bērnus, bet arī viņu vecākus. Piemēram, Pļaviņu novada ģimnāzijas 3. klases vecāki tagad kooperējas arī bērnu nogādāšanā uz skolu. Roberta māmiņa Eva stāsta: “Tā kā bērniem tagad ir vairāk sporta stundu, divas dienas nedēļā viņiem skolā jābūt agrāk nekā iepriekš. Ļoti svarīgi, lai vienmēr visi bērni būtu laikus skolā. Tāpēc vecāki ir vienojušies, ka mēs kooperējamies ar bērnu nogādāšanu skolā. Ja kāds nevar laikus aizvest bērnu uz skolu, citi vecāki palīdz.”

Taču lielākajai daļai vecāku iesaiste projektā sākās jau tajā brīdī, kad visai klasei vajadzēja sagādāt vienādus sporta tērpus ar projekta simboliku, jo tikai retajai klasei veicās izlozē saņemt LOK sagādātus sporta tērpus. Tā Bauskas sākumskolas mazo sportotāju vecāki sākumā paši meklēja sponsorus, kas varētu palīdzēt sagādāt sporta tērpus bērniem, bet, kad nevienu atbalstītāju neatrada, pirka vien tērpus, kas izmaksāja aptuveni 50 eiro katram bērnam, paši. Tomēr Inga, kuras dēls Sandris ir projekta “Sporto visa klase” dalībnieku vidū, spriež, ka ieguldījums atmaksājies. Galu galā skola un pašvaldība sedz izdevumus par bērnu peldēšanas nodarbībām un ceļu uz tām. Mazie baušķenieki ir vienīgie projektā, kuri sportot brauc uz ārzemēm! Tā kā Bauskā nav peldbaseina, Bauskas sākumskolas 3. klase peld kaimiņvalstī Lietuvā!

Bez vecāku palīdzības, dodoties uz peldēšanu, neiztiek arī citas projekta dalībklases. Bērniem taču jāpalīdz pārģērbties, pēc nodarbības jāžāvē mati.

 

Veido āpšus un krāso matus

Svarīgs uzdevums projekta dalībniekiem bija izveidot savu klases talismanu. Daļā skolu ar šo darbiņu tika galā skolotāji, iesaistot bērnus. Savukārt citur talismana tapšanā iesaistījās arī vecāki. Piemēram, Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas trešklasnieki pie sava talismana tika, tieši pateicoties vecākiem. Mammas no kartona un citiem materiāliem izveidoja mīlīgus āpšus – puisīti un meitenīti. Šīs klases skolnieces Anastasijas mamma Tatjana teic: tieši āpša tēls talismanam izraudzīts tāpēc, ka tas ir šā gada Latvijas dzīvnieks.

Bauskas sākumskolā savukārt nolemts, ka talismani būs paši bērni. Precīzāk – puišu frizūras, kas izrotātas ar olimpiskajiem apļiem, kā tieši tos iezīmēt un kādas krāsas izmantot, to lēma skolēnu mammas – pieredzējušas frizieres.

 

Vāc ziedojumus un cep

Varbūt pat vēl svarīgāks projekta dalībniekiem uzticētais pienākums bija veikt kādu labu darbu. Arī te lielākoties neiztika bez vecāku palīdzīgās rokas. Tā Pļaviņu novada ģimnāzijā par to, kādam būt trešklasnieku labajam darbam, domāja visi kopā – savs vārds bija sakāms gan bērniem, gan vecākiem, gan arī klases audzinātājai. Kopīgais lēmums bija – jāsagādā spēles un rotaļlietas bērnudārzam. Daļa bērnu ar vecāku palīdzību izrevidēja savas mantas un atrada tajās ko bērnudārzniekiem piemērotu. Ja mājās nekas atdodams neatradās, vecāki nopirka kādu spēli, ko ziedot mazuļu rotaļām. Lietotās mantas savukārt izgāja stingru atlasi: vecāku veidota “komisija” raudzījās, vai tādas ir dāvināmas.

Arī Liepājā, veicot labo darbu, bez vecāku palīdzīgās rokas nevarēja iztikt. Sportiskie liepājnieki nolēma palīdzēt pilsētas dzīvnieku pa­tversmei. Bērni ar vecāku atbalstu sagādāja suņu un kaķu barību un bļodiņas. Turklāt sacepa dažādus kārumus, tos skolā tirgoja un iegūto naudu arī nodeva patversmes rīcībā.

 

Palīdz viens otram

Kad jautāju vecākiem, vai bērni nav tā aizrāvušies ar sportu, ka nu nākas stingrāk pasekot mācībām, lielākā daļa atbildēja, ka tā nu gan nav. Bērni labi zina: lai tiktu uz finālsacensībām, jāmācās centīgi. Jo uzvarētāja godā tiks tas, kurš ne tikai aktīvi sporto, bet arī uzcītīgi mācās. “Iespēja tikt uz finālsacensībām mūsējos ļoti motivē,” stāsta pļaviņiete Eva. “Ja kādam mācībās neveicas, citi bērni paši viņam palīdz, lai tikai klases kopējais rezultāts būtu pēc iespējas labāks.” Vecāki arī ļoti cer, ka bērni tiks finālā, un jau domā, kā pēc iespējas vienotāk braukt uz Rīgu, lai justu līdzi. Cer, ka nāksies šim gadījumam par godu kopīgi īrēt autobusu.

Liepājniece Tatjana saka: dalība projektā tieši stimulējot bērnus mācīties uzcītīgāk nekā līdz šim. Turklāt bērni šā mācību gada laikā strauji kļuvuši pieaugušāki un atbildīgāki.

Druvas vidusskolas 3. klases skolēna Jēkaba mamma Eva arī secinājusi: jo labāk bērniem veicas sportā, jo uzcītīgāki viņi ir arī mācībās, tāpēc ka nopietna sportošana disciplinē, iemāca atbildīgi attiekties pret visu, ko dari. Evas teiktais jo sevišķi vērā ņemams tāpēc, ka viņas dēls Jēkabs savā vecuma grupā ir viens no labākajiem džudistiem Latvijā. “Vecāki simtprocentīgi bija par klases dalību projektā “Sporto visa klase” un arī tagad ir ļoti apmierināti ar to, ko bērni projektā gūst. Vienmēr esam gatavi piedalīties, ja klase jāpavada uz kādu pasākumu vai jāpalīdz kaut ko noorganizēt,” piebilst Jēkaba māmiņa.

 

Fakti

LOK projektā “Sporto visa klase” šajā mācību gadā iesaistījušās 43 3. klases un sešas 4. klases no visas Latvijas un gandrīz 1200 bērnu. Projektā iesaistītajām klasēm papildus divām obligātajām sporta stundām ir trīs fakultatīvās sporta stundas nedēļā. Viena papildu nodarbība ir peldēšanā, otrā bērni spēlē sporta spēles un darbojas svaigā gaisā, savukārt trešā ir vispārējās fiziskās sagatavotības un vingrošanas nodarbība. Nākamajam mācību gadam dalībai projektā varēs pieteikties no 29. marta līdz 29. aprīlim. Informācija par pieteikšanos tiks publicēta www.sportovisaklase.olimpiade.lv. Nākamajā mācību gadā klases varēs izvēlēties starp futbola elementu apmācību un nodarbību stājas un vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai, kā arī izvēlēties peldēšanu vai nodarbības svaigā gaisā. LOK projektu uzsākusi, lai pievērstu uzmanību tam, ka skolās nepieciešams vairāk sporta stundu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+