×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Vecāki sāk pieņemt pavāra un skolotāja profesijas, liecina Swedbank pētījums

Swedbank infografikaSwedbank infografika

Kopš 2010. gada vecāki nav krasi mainījuši savu viedokli un joprojām par vēlamāko savam bērnam uzskata ārsta (33%), uzņēmēja (31%) un arhitekta (27%) nodarbošanos, liecina Swedbank veiktās aptaujas dati.

Popularitātes pieaugumu pēdējos gados piedzīvojusi inženierzinātne: 2012. gadā to par vēlamo nākotnes darbības jomu norādījuši vien 18% aptaujāto, bet šogad – jau 26%. “Interesanti, ka arvien vairāk vecāku vēlas, lai viņu bērni dienās kļūtu par pavāru (10%), skolotāju vai pasniedzēju universitātē (8%),” uzsver “Swedbank” pārstāve Vineta Savicka.

To vecāku skaits, kuri vēlētos savu bērnu redzēt Valsts prezidenta amatā, pēdējo piecu gadu laikā saglabājies nemainīgs – vidēji 7% aptaujāto. Katrs desmitais aptaujātais norādījis, ka atbalstīs jebkuru bērna profesijas izvēli.

Uz jautājumu, kādu izglītību vēlētos saviem bērniem, pārliecinošs vairākums vecāku (81%) norāda – augstāko. Tikai 5% aptaujāto vēlas, lai bērns apgūtu kādu arodu. Savukārt 13% aptaujāto vecāku norādījuši, ka tas, kādu izglītību iegūt, būs paša bērna ziņā un viņi to ietekmēt nevar.

Teju puse vecāku (40%) vēlas, lai viņu bērni kļūtu finansiāli neatkarīgi jau studiju laikā. Savukārt 27% aptaujāto gribētu redzēt savus bērnus finansiāli patstāvīgus uzreiz pēc augstākās izglītības iegūšanas. Tikai katrs desmitais aptaujātais (9%) būtu gatavs savas atvases finansiāli atbalstīt līdz pat viņu 30. dzimšanas dienai. Savukārt 7% aptaujāto vēlas, lai bērni kļūtu finansiāli patstāvīgi pēc vidusskolas absolvēšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+