Ekonomika
Nauda

Vecāki skolas un bērnudārza preču iegādei tērēs vairāk nekā 100 eiro0


Skolas preces
Skolas preces
Publicitātes foto

Šogad 20% iedzīvotāju skolas un bērnudārza preču iegādei plāno tērēt vairāk nekā 100 eiro liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja.

Par aptuveni 10% ir samazinājies to iedzīvotāju skaits, kuri iecerējuši iztērēt šim mērķim minimālu summu – līdz 20 eiro (tikai 5,5% respondentu).

19% respondentu nepieciešamo lietu iegādei plāno atvēlēt 41 līdz 60 eiro, savukārt 17% pirkumiem atvēlēs 81 līdz 100 eiro. Turklāt teju 80% iecerējuši apmeklēt vismaz trīs veikalus.

Jādodas uz vairākiem veikaliem

Vecāki atzīst, ka visu nepieciešamo skolas preču iegādei viņiem ir jādodas uz vairākiem veikaliem.

Piecus vai vairāk veikalus plāno apmeklēt 36% aptaujāto, 11% iecerējuši doties uz četriem veikaliem, savukārt vēl trešdaļa jeb 31% iepirksies trīs veikalos un 16% – divos veikalos.

Vienā veikalā visu skolai un bērnudārzam nepieciešamo plāno iegādāties tikai 3% iedzīvotāju.

Gatavošanos sāk laicīgi

Aptauja parāda, ka gatavošanos skolai un bērnudārzam iedzīvotāji sāk laicīgi: 42% iepērkas vismaz mēnesi iepriekš un vēl 40% divas līdz trīs nedēļas pirms mācību gada sākuma.

Pirkumus bērna sagatavošanai skolai un bērnudārzam uz pēdējo nedēļu atliek 13% aptaujāto, pēdējā dienā tos veic vien 1%, bet 4% dodas uz veikaliem vien tad, kad mācību gads jau ir sācies.

Vecāki atzīst, ka skolas preču izvēlē būtiska loma ir arī bērniem.

Saistītie raksti

Divas trešdaļas jeb 67% vecāku skolai un bērnu dārzam nepieciešamās lietas dodas pirkt kopā ar bērniem, viena trešdaļa tās iegādājas paši pēc nepieciešamo lietu saraksta, savukārt 10% ļauj vajadzīgās lietas izvēlēties bērniem.

Aptauja par gatavošanos skolai norisinājās “Maxima Latvija” mājas lapā laika posmā no 18. līdz 23.augustam un tajā piedalījās 1872 respondenti.

LA.lv