Latvijā
Novados

Vecāki skurbulī nespēj parūpēties par bērnu0

Foto: Pixabay.com

Talsu novadā no ģimenes izņemts gandrīz pusotru gadu vecs bērns, kura vecāki atradušies pamatīgā reibumā, portālu LA.lv informēja Valsts policijā (VP).

Šā gada 8.janvāra vakarpusē VP tika saņemta informācija no kāda vīrieša par to, ka ģimenes konflikta laikā civilsieva viņam pārsitusi galvu.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki konstatēja, ka mājās tika svinēta vīrieša dzimšanas diena un gan sieviete, gan vīrietis ir stiprā alkohola reibumā, ko apliecināja arī veiktā pārbaude ar alkometru, kurš uzrādīja vairāk nekā divas promiles alkohola izelpotajā gaisā. Vīrietis atteicās doties pie ārsta, līdz ar to miesas bojājumi netika konstatēti.

Kamēr policijas darbinieki veica sarunas ar abām konfliktā iesaistītajām personām un viņu ciemiņiem, arī alkohola reibumā esošiem vīriešiem, viens no policistiem blakus telpā pamanīja bērnu gultiņu. Kā tika noskaidrots, tur atradās abu kopīgais gadu un četru mēnešus vecais dēls. Bērns bija tīrs un paēdis, taču policijas darbinieki pieņēma lēmumu, ka pie šādiem apstākļiem bērnu tajā brīdī atstāt nevar un nogādāja viņu drošā vidē – Talsu krīžu centrā.

Policijā pēdējā pus gada laikā reģistrēti pieci izsaukumi uz minēto adresi, kad dzīvokļa īpašnieki konfliktējuši gan savā starpā, gan ar paziņām.

Saistītie raksti

1988.gadā dzimusī sieviete ir četru bērnu māte, bet tikai jaunākais bērns aug ģimenē pie mātes. Ģimene ir arī sociālā dienesta un bāriņtiesas redzeslokā.

Par konstatēto pārkāpumu abiem vecākiem tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 173.panta pirmās daļas par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu. Šobrīd bērna māte pati ir pieņēmusi lēmumu dzīvot pie bērna krīžu centrā.

LA.lv