×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Vecākiem trūkst zināšanu par bērnu pareizu audzināšanu

berni_leka_pa_batutu

Vecākiem trūkst zināšanu, kā pareizi audzināt bērnu, secinājusi organizācija “Dardedze”, kas izveidojusi mājaslapu “paligsvecakiem.lv”. Organizācijas pārstāve Kristīne Toma aģentūrai BNS norādīja, ka visbiežāk uzdotie jautājumi ir, kā veidot un vēlāk nezaudēt kontaktu ar bērnu, kādas ir pozitīvas disciplinēšanas metodes un ko vispār nozīmē būt labiem vecākiem.

Centra īstenotās sociālās kampaņas “Esmu mazs – saudzē mani!” ietvaros izveidoto mājaslapu “www.paligsvecakiem.lv” dienas laikā apmeklējot vidēji 500 iedzīvotāju, un pirmā mēneša darbības laikā kopējais apmeklējums jau sniedzas pāri 10 tūkstošiem, informēja Toma.

“Vecāki atzīst, ka viņiem trūkst zināšanu par to, kā bērns aug un attīstās, kā pozitīvi disciplinēt un kā izaudzināt emocionāli veselu un laimīgu bērnu. Bērna audzināšana ir viens no atbildīgākajiem darbiem, kāds vien iedomājams, tāpēc nereti pirmais solis uz panākumiem ir pašu pieaugušo dzīves sakārtošana un prioritāšu izvērtēšana. Un reizēm tas prasa sākt ar vecāku attieksmes maiņu,” pastāstīja psiholoģe Kristīne Jozauska.

Iepriekš pētījumā secināts, ka vecāku prasmju un zināšanu trūkums par bērna attīstību ir būtisks vardarbības pret mazu bērnu riska faktors.

Organizācija vērš uzmanību uz to, ka pieprasījums pēc konsultācijām, sarežģītu situāciju un neapzinātas vardarbības gadījumu skaits apstiprina to, ka valstī ir nepietiekama apmācību pieejamība topošajiem un jaunajiem vecākiem, arī skolās šiem jautājumiem netiek pievērsta pienācīga uzmanība.

“Tas, ka valsts noteiktie seši ģimenes ārsta apmeklējumi mājās pie jaundzimušā jeb tā saucamais patronāžas pakalpojums valstī netiek pilnvērtīgi nodrošināts, nevienam vairs nav jaunums. Bet arī tajās mājas vizītēs, kas reāli notiek, vecāki nesaņem to atbalstu, kas visvairāk ir nepieciešams. Mediķi galvenokārt stāsta par higiēnas un zīdīšanas jautājumiem, daudz mazāk par jautājumiem saistībā ar bērna drošību un tikpat kā nemaz par to, kā veidot attiecības ar bērnu,” problēmu izskaidroja Jozauska.

Centrs “Dardedze” ir nevalstiska organizācija, kuras darbības centrā ir mērķis pasargāt bērnus no vardarbības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+