Latvijā
Rīga

Vecāķu un Daugavgrīvas pludmalēs atkal droši var peldēties0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ieva Čīka

Pašvaldība saņēmusi informāciju no Veselības inspekcijas, ka speciālisti 11.jūlijā apsekojuši peldvietas Daugavgrīvā un Vecāķos un konstatējuši, ka Daugavgrīvas pludmalē zilaļģu masveida savairošanās nav konstatēta un ūdens ir vizuāli tīrs, līdz ar to peldēšanās ierobežojumi nav jānosaka, tā portālu “La.lv” informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Atsevišķās vietās ārpus oficiālās peldvietas zonas, virzienā uz Daugavgrīvas bākas pusi ,novērotas krastā izskalotas aļģes, kuru sastāvā vizuāli konstatējamas arī zilaļģes, bet ūdens ir vizuāli tīrs.

Savukārt Vecāķu pludmales piekrastē novērota izskalota aļģu masa, kuru sastāvā vizuāli konstatētas zilaļģes, kā arī aļģu savairošanās vērojama seklumā piekrastes ūdenī, tomēr dziļāk ūdens ir vizuāli tīrs.

Saistītie raksti

Inspekcija piesardzības nolūkos aicina vecākus neļaut bērniem uzturēties seklumā un pludmales piekrastes lāmās, kur vērojama zilaļģu savairošanās un ūdens iekrāsošanās zaļā krāsā. Tāpat iesaka atturēties no peldēšanās jutīgus cilvēkus, kuriem biežāk novērojamas ādas alerģiskas reakcijas.

Jau ziņots, ka reaģējot uz atbildīgo dienestu informāciju, pašvaldība peldvietās izvietojusi informatīvās zīmes par peldēšanās ierobežojumu.

Patlaban jau ir veikti ārkārtas ūdens analīžu mērījumi, un pēc rezultātu saņemšanas tiks sniegta plašāka informācija.

Peldēšanās aizliegums joprojām saglabājas Vakarbuļļu pludmalē, ziņo LETA.

 

LA.lv