Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
26. decembris, 2014
Drukāt

Kur var nodot vecas grāmatas? (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Kur var nodot vecās grāmatas? Padomju laikā izdotās grāmatas mūsu mazpilsētas bibliotēkā nepieņem. Anna Kārkliņa Kurzemē

SIA “ZAAO” speciāliste Ingrīda Gubernatorova iesaka informāciju par iespējamām darbībām ar vecām grāmatām meklēt interneta vietnē: www.ibook.lv.

Grāmatas ziedojumu veidā var nodot labdarības veikalos “Otrā elpa”. No grāmatām kā makulatūras neatsakās arī Latvijas dzīvnieku patversmes.

“ZAAO” darbības reģionā, ja nav iespējas nodot labdarībai, vecās grāmatas var nodot jebkurā EKO laukumā vai EKO punktā.

Ja uz EKO laukumu nogādā vismaz 0,25 m3 otrreizējās izejvielas (papīru, kartonu, poli­etilēna plēves, PET dzērienu pudeles, pudeļu stiklu vai metālu), var saņemt zīmodziņu “ZAAO” klientu atlaižu kartē. Sakrājot 10 zīmodziņus, par sadzīves atkritumu izvešanu būs 2,85 eiro atlaide.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Padomju laikā visiem mājās bija pilnīgi vienādas grāmatas, jo tās izdeva reti un labais tonis bija tās iegādāties. Cilvēki, kuri lasa grāmatas, to zina, nevis apvaino bibliotekāri tumsonībā. Nu jau 25 gadus cilvēki nes uz bibliotēkām šīs grāmatas, bet bibliotēkās nevajag 100 eksemplārus vienādas grāmatas, tāpēc arī nepieņem.

 2. Tiešām skumji. Tā aiziet pasaules godība. Drīz jau lielākā daļa vispār nemācēs lasīt.

 3. Es labprāt gribētu iegūt vecās grāmatas, citreiz tur tik daudz vērtīgas informācijas…bet ar piegādi man uz mājām.

 4. Cilvēkam varbūt ir kolekcija ar senām,vērtīgām grāmatām,viņš tās grib dāvināt ar domu,ka tās tiks lasītas,cilvēkiem noderēs,bet te saka-makulatūra izejviela…Kas par līmeni mūsdienās…

  • Bet ir arī grāmatas, kuras ir ļoti vecas, sabojājušās utt. Tādā gadījumā jau vislabāk ir nodot makulatūrai, lai to pārstrādātu un izdotu jaunu grāmatu ar jaunu stauru tajā.

 5. Ja ar piegādi man mājās, tad vēlos saņemt jums it kā nederīgās grāmatas, jo tajās ir daudz kas interesants… esmu ņēmusi arī tās grāmatas, kas vienkārši ir atstātas Jelgavas zin. bibliotekā.

  • Uz kurieni jāpiegādā .Ir labas grāmatas – Remarks un vēl citas , kādreiz pret makulatūra varēja dabūt taloniņus par kuriem varēja nopirkt vērtīgas grāmatas. Atdošu tāpat .

 6. Nespēju pierast pie domas, ka arī lauku bibliotēkās, ka vērtīgas grāmatas kļuvušas par makulatūru. Tirzas pagastā ir padomju laiku lietu krātuve. Te varētu izveidot grāmatu plauktus. ( no vietējiem resursiem) Vismaz aci papriecēs un liks arī apmeklētājiem padomāt par vērtībām, ko vairs nevajag…Skumji!

 7. Pārdot par lētu cenu tiem ,kam ir malkas apkure,kaut gan grāmatas jau ir grūti dedzināt.

 8. reizēm tā pazud labas un vertigas gramatas

 9. Tirgot ss.lv vai e-bay.
  Ja gribi ātri un lēti atbrīvoties – ved uz makulatūras uzpirkšans punktiem. kādi 50Eur/tonnu dabūsi.
  Tas noteikti ir stipri izdevīgāk, nekā faktiski bez maksas izejvielas ZAAO piegādāt.

 10. Un kāpēc bibliotēkām būtu jāpieņem padomju laika grāmatas? Bibliotēka nav arhīvs, un bieži mazpilsētās nav lielu telpu. Vai šodienas lasītājs grib lasīt padomju laikā izdotas grāmatas? Nē! Visi vēlas jaunāko literatūru, arī es.

  • Studentiem noder.

  • Tu bibliotekāre,laikam diplomā bija tikai trijnieki.man būtu kauns atzīties par savu patumšo …..

   • Jebkurā bibliotēkā ir vismaz plaukts – lasītājs – lasītājam, uz kura var nolikt sev nevajadzīgās grāmatas, lai otrs lasītājs var ņemt un lasīt – vismaz nav jāizmet atkritumos. Vēl ir cilvēki, kas lasa gan Remarku, gan Sagānu, gan Dimā…

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+