Kultūra
Teātris un kino

Vecas, mīļas dziesmas jaunā, krāšņā uzvedumā1

Publicitātes attēls

Ar Rīgas pirmizrādi 25. martā pēc restaurācijas atvērtajā VEF kultūras pilī Latvijas tūri sāks jauns muzikāls koncertuzvedums “Lai sasaucamies, lai dziedam!”, informē Latvijas Operetes fonds.

Koncertuzvedumā “Lai sasaucamies, lai dziedam!” skanēs dziesmas no Raimonda Paula mūzikliem “Māsa Kerija” un “Marlēna”, kā arī no dziesmuspēls “Pāri kas dabonas”; Imanta Kalniņa dziesmuspēles “No saldenās pudeles”, Zigmāra Liepiņa mūzikla “Adata”; Elgas Īgenbergas operetes “Annele” u.c. Koncertuzveduma izskaņā visu vainagos solistu atskaņotā Ivara Vīgnera dziesma, kurai vārdus rakstījis Jānis Peters – “Lai sasaucamies, lai dziedam” no izrādes “Seši mazi bundzenieki”.

Režisors Valdis Lūriņš: “Šis koncertuzvedums ir stāsts par dzīvi, kas bieži vien ir teātris. Mūzikā ceļosim pa dažādiem dvēseles stāvokļiem – priecīgiem, smeldzīgiem, sapņainiem. Ilūzija ir tā, kas mūsos uztur pozitīvo domāšanu. Cilvēks ir radīts, lai mīlētu un sapņotu. Šis būs muzikāls stāsts par vienkāršām, bet būtiskām vērtībām, ko svarīgi nepazaudēt šajā mūsu dzīves spēlē.”

Krāšņajā koncertuzvedumā piedalīsies populāri Rīgas Operetes teātra solisti – Marlēna Keine, Jolanta Strikaite, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris, kā arī operetes dejotāji un operetes oķestra grupa diriģenta Kārļa Kundrāta vadībā. Kārlis Kundrāts par pamatnodarbošanos izvēlējies diriģenta arodu, taču ir prasmīgs arī kā vokālās un instrumentālās mūzikas izpildītājs.

Koncertuzveduma horeogrāfisko ietērpu veidos Alberts Kivlenieks. Krāšņie kostīmi un scenogrāfija mākslinieces Elīnas Miltas pārziņā.

Pēc Rīgas koncerta “Lai sasaucamies, lai dziedam” 25. aprīlī ceļos uz Liepājas teātri.

LA.lv