×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

“Veceni” ved uz Budapeštu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālais teātris ar Vladislava Nastavševa iestudēto izrādi “Vecene” piedalās Budapeštas pavasara festivālā “2014 MITEM” (“Madach International Theatre Meeting”), kas no 26.marta līdz 7.aprīlim notiek Budapeštā, aģentūru LETA informēja teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča.

Budapeštas pavasara festivāls ir viens no lielākajiem un skaistākajiem gada kultūras notikumiem Ungārijā. Šogad tas notiek jau 34. reizi. Tā ir lieliska iespēja redzēt gan izcilākos ungāru, gan ārvalstu operas iestudējumus, koncertus un teātra izrādes.

Festivāla teātra sadaļā līdzās tādiem Latvijā vairāk pazīstamiem režisoru vārdiem kā Viktors Rižakovs, Rims Tumins un Aleksandrs Morfovs ir redzami arī Ungārijas, Bulgārijas, Gruzijas u.c. valstu režisoru iestudējumi. Paralēli izrādēm notiek arī diskusijas par aktuāliem teātra mākslas jautājumiem.

“Vecene” patlaban ir viena no populārākajām Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunās zāles izrādēm. Izrādes pamatā ir izcilā krievu absurda literatūras pārstāvja Daniila Harmsa stāts “Vecene”, kurā ir integrēti vēl citi autora stāsti, kā arī fragmenti no miniatūru krājuma “Gadījumi”, kuru daudzi intelektuālās literatūras cienītāji ne tikai mācās no galvas, bet pat pasludina par savu Bībeli.
Izrādē spēlē Artuss Kaimiņš, Arturs Krūzkops, Kaspars Dumburs, Anta Aizupe un Kārlis Krūmiņš.

“Manas izrādes vienmēr ir ļoti personiskas. Šis darbs man ļauj runāt par bailēm, savas identitātes meklējumiem, par manu šī brīža pasaules izjūtu, cerībā, ka tas ir aktuāls vēl kādam. Šajā izrādē atslēgas vārds ir bailes – pirmkārt, jau bailes no nāves, bet arī bailes būt nesaprastam, tikt nosodītam, būt atklātam. Otra tēma ir vientulība. Mēs visi esam vientuļi un tā ir gan laime, gan nelaime. Ar šo darbu vēlos uzrunāt katra skatītāja vientulību. Šoreiz tas tiks darīts caur smiekliem, caur spēli, jokiem, amizantām situācijām,” izsakās izrādes režisors Vladislavs Nastavševs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+