×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2013
Drukāt

Vecgada dienas līdaka

Aizejošā gada pēdējā dienā devos uz kādu privātu ūdenstilpi, kurā savairojušies prāvi asari, līdakas, karūsas, karpas, raudas un līņi. Sariktēju balalaikas tipa “DAM” firmas mazmakšķerīti ar 0,14 mm auklu, uzspraudu uz āķa trīs trīsuļodu kāpurus un vienu mušu kāpuru (ar šādu kombināciju biju guvis labus lomus iepriekšējās reizēs) un sāku makšķerēt. 


Pārbaudīju apmēram desmit āliņģus, bet copes kā nebija, tā nebija. Sapratu, ka zivīm galīgi nav apetītes. Pie zivs Jaungada cienastam tikt gribējās, un sāku mainīt rīkus. Izvēlējos makšķerīti ar 0,1 mm aukliņu, piesēju miniatūru banāntipa mormišku un uz mazā āķīša uzspraudu vienu motilīti. Spolītes fiksējošo skrūvi atstāju nepiegrieztu, ja nu paņem kaut kas lielāks, lai veiksmīgi varētu padot pāris metru lieku auklu un nosvērt uzvaras svaru kausus savā labā.

Netālu no krasta niedrēm urbtajā āliņģī sekoja vārga copīte. Piecirtu un izvilku palielu raudiņu. Rīcības plāns dzima tūlīt. Sameklēju kastē stacionāro ūdu, makšķernieku aprindās sauktu par karodziņu, un uz dzēlīga “Owner” firmas āķa uzkabināju raudiņu. Ievietoju ūdu āliņģī un pats turpināju darboties ar mazmakšķerīti, bet pieteicās tikai daži sīki asarīši, kuri nederēja pat līdaku ēsmai. Ņaudēdams ieradās kaķis, kurš tika apbalvots ar mazajiem asarīšiem. Pametu skatu uz karodziņa pusi un ieraudzīju, ka tas signalizē par zaļ-svārces copi. Paņēmu no kastes gafu un gāju lūkoties. Ūdas spolīte samērā strauji griezās, tad apstājās, bet vēl laiku pa laikam iztina pa metram no ūdas auklas. Kad spolītes griešanās apstājās, saņēmu auklu, uzmanīgi pievilku un, sajutis nelielu pretestību, asi piecirtu. Jau pēc neilga brīža uz ledus spirinājās līdaka pāris kilogramu vērtē. Tā gan es, gan kaķis galīgā necopes dienā tomēr tikām pie vēderpriekiem.

Lietavas un siltais vējš pamatīgi pakausējuši ledu. Zem sniega sanesumiem tas vietām ir sevišķi plāns. Brīvdienās labāk pārskatiet un pārsieniet savu inventāru vai dodieties pastaigā pa mežu. Ja nu tomēr izvēlaties doties uz ledus, tad ar vergu iztaustiet katru soli!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+