×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

Vecgads skaistāko operešu melodijās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gada nogalē baudīt šampanieša viegluma latviešu un aizrobežu operešu un muzikālo izrāžu mūziku aicina Latvijas operetes fonds – četri koncerti ar nosaukumu “No Rīgas līdz Vīnei” no 27. līdz 30. decembrim izskanēs Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, piedaloties pazīstamiem solistiem, dejotājiem un operetes orķestrim.

“Koncertu programmai esam izraudzījušies skatītāju izvēlētus skaņdarbus, kas guvuši vislielāko atsaucību Latvijas operetes fonda rīkotajā Operetes festivālā, kā arī izlasi no mūsu līdzšinējiem operetes izrāžu iestudējumiem,” stāsta koncertu organizētāja, Latvijas operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Režisora Valda Lūriņa veidotajā programmā būs iespēja vienā koncertā izbaudīt gan latviešu komponistu populārāko operešu un mūziklu dziesmas, gan, protams, pasaulē zināmu operešu ārijas, duetus un ansambļus. Skanēs Arvīda Žilinska “Aktiera mūžs”, “Peld lielā jūrā lasis” no operetes “Dzintarkrasta puiši”, “Anneles valsis” no Elgas Īgenbergas operetes “Annele”, Auces un Marijas duets no Imanta Kalniņa dziesmuspēles “No saldenās pudeles”, dziesmas no Raimonda Paula dziesmuspēles “Pāri, kas dabonas” un operetes “Māsa Kerija”.

Baudīt “šampanieša viegluma mūziku” klausītāji aicināti arī pasaules komponistu skaņdarbos – dzirdēsim Kalmāna, Franča Lehāra, Johana Štrausa, Žaka Ofenbaha skaņdarbus. “Nākamgad februārī pirmizrādi piedzīvos jauniestudējums – Paula Abrahama džeziskā operete “Balle Savojā”, tāpēc koncertos piedāvāsim nelielu muzikālu ieskatu arī tajā,” atklāj A. Ozoliņa-Kozlovska.

Koncertsēriju jo aizraujošāku dara fakts, ka katrā no četriem koncertiem varēsim sastapt atšķirīgu mākslinieku sastāvu un atšķirīgas skaņdarbu interpretācijas. Uz skatuves dažādos koncertos kāps Jolanta Strikaite, Nauris Indzeris, Dainis Skutelis, Juris Vizbulis, Evita Zālīte, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks un Artūrs Mangulis. Programmu kuplinās operetes dejotāji, kuri izdejos horeogrāfa Alberta Kivlenieka radītos dejas soļus, Johana Štrausa valšus un visiem zināmas jautrās polkas. Pie operetes orķestra diriģenta pults – Guntars Bernāts.

“Mūsu mērķis ir pavisam vienkāršs – iepriecināt mūsu klausītājus svētkos. Aizvadītajā gadā mūsu rīkotie gadumijas koncerti guva ievērojamu klausītāju atsaucību, tādēļ šogad tradīciju turpinām. Kamēr operetes teātris meklē savu pastāvīgo mājvietu, priecājos, ka mūsu izrādes un koncerti notiek skaistajā, atjaunotajā Ziemeļblāzmas pilī, kas ir ērti pieejama un kuras kafejnīcā ir garšīgs šampanietis. Brīnišķīga mūzika, krāšņi tērpi labam noskaņojumam, kurā sagaidīt jauno gadu kopā ar atdzimstošo opereti,” priecājas Agija.

Varbūt noder!!

Koncerti Ziemeļblāzmas pilī: 27., 28., 29., 30. XII 18.00

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 35

Plašāk: www.operetesfonds.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+