×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. novembris, 2017
Drukāt

Vai pēc Zolitūdes traģēdijas mainījusies būvnieku attieksme pret darbu?

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Svetlana Mjakuškina, Būvniecības valsts kontroles biroja direktore: “Būvnieku vēlmi būt kvalificētiem un labāk izprast regulējuma lietojumu praksē var novērtēt pēc lielā mūsu organizēto semināru apmeklējuma. Ka būvnieku attieksme pret darbu mainās, par to liecina arī pērn noslēgtais sadarbības memorands starp būvniecības nozares pārstāvjiem un valdību, kurā ietverta virkne pasākumu ēnu ekonomikas mazināšanai un būvniecības procesa pilnveidošanai. Kā vienu no pēdējām aktivitātēm var minēt elektroniskās darba laika uzskaites ieviešanu būvlaukumos.”

 

Ieva Gretere, Latvijas Celtnieku arodbiedrības priekšsēdētāja vietniece: “Domāju, ka būvnieku atbildība ir augusi. Veidojas apziņa, ka traģēdija var sākties ar darbu, ko darām ikdienā. Būvniecības valsts kontroles biroja izveide un prasība pēc elektroniskās darba laika uzskaites būvniecības nozarē ir soļi lielākas uzraudzības virzienā. Elektroniskā darba laika uzskaite, manuprāt, ir veiksmīgs mehānisms. Bet uzskaite gan darbojas pārāk īsu laiku, lai varētu novērtēt tās reālo darbību un rezultātus.”

 

Inguss Vircavs, Rīgas būvvaldes vadītājs: “Diemžēl man jāatzīst, ka būvnieku attieksmē sevišķi lielu pārmaiņu nav. Pēc Zolitūdes traģēdijas vienubrīd būvnieki gan centās strādāt rūpīgāk. Bet pēdējā laikā arvien biežāk pamanām, ka vecie ieradumi nav pavisam izzuduši. Piemēram, atnākot uz būvvaldi saskaņot būvprojektu, notiek mēģinājumi uzrādīt mazāku ēkas iemītnieku skaitu, nekā tas ir patiesībā. Ja šāda šmaukšanās iziet cauri, tad projektam nav vajadzīga būvinženiera ekspertīze. Pieņemot ēku ekspluatācijā, atklājam, ka trūkst tās celtniecībā izmantoto būvmateriālu deklarāciju, kas apliecina ražojumu izcelsmi un kvalitāti. To vietā mums mēģina iesmērēt kādu starpniecības uzņēmumu izdotos dokumentus.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+