×
Mobilā versija
+0.7°C
Made, Irbe
Otrdiena, 20. marts, 2018
22. novembris, 2017
Drukāt

Vai pēc Zolitūdes traģēdijas mainījusies būvnieku attieksme pret darbu?

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Svetlana Mjakuškina, Būvniecības valsts kontroles biroja direktore: “Būvnieku vēlmi būt kvalificētiem un labāk izprast regulējuma lietojumu praksē var novērtēt pēc lielā mūsu organizēto semināru apmeklējuma. Ka būvnieku attieksme pret darbu mainās, par to liecina arī pērn noslēgtais sadarbības memorands starp būvniecības nozares pārstāvjiem un valdību, kurā ietverta virkne pasākumu ēnu ekonomikas mazināšanai un būvniecības procesa pilnveidošanai. Kā vienu no pēdējām aktivitātēm var minēt elektroniskās darba laika uzskaites ieviešanu būvlaukumos.”

 

Ieva Gretere, Latvijas Celtnieku arodbiedrības priekšsēdētāja vietniece: “Domāju, ka būvnieku atbildība ir augusi. Veidojas apziņa, ka traģēdija var sākties ar darbu, ko darām ikdienā. Būvniecības valsts kontroles biroja izveide un prasība pēc elektroniskās darba laika uzskaites būvniecības nozarē ir soļi lielākas uzraudzības virzienā. Elektroniskā darba laika uzskaite, manuprāt, ir veiksmīgs mehānisms. Bet uzskaite gan darbojas pārāk īsu laiku, lai varētu novērtēt tās reālo darbību un rezultātus.”

 

Inguss Vircavs, Rīgas būvvaldes vadītājs: “Diemžēl man jāatzīst, ka būvnieku attieksmē sevišķi lielu pārmaiņu nav. Pēc Zolitūdes traģēdijas vienubrīd būvnieki gan centās strādāt rūpīgāk. Bet pēdējā laikā arvien biežāk pamanām, ka vecie ieradumi nav pavisam izzuduši. Piemēram, atnākot uz būvvaldi saskaņot būvprojektu, notiek mēģinājumi uzrādīt mazāku ēkas iemītnieku skaitu, nekā tas ir patiesībā. Ja šāda šmaukšanās iziet cauri, tad projektam nav vajadzīga būvinženiera ekspertīze. Pieņemot ēku ekspluatācijā, atklājam, ka trūkst tās celtniecībā izmantoto būvmateriālu deklarāciju, kas apliecina ražojumu izcelsmi un kvalitāti. To vietā mums mēģina iesmērēt kādu starpniecības uzņēmumu izdotos dokumentus.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mēs dosim brīvdienas! Balsojiet par mums!

Saeima pagājšnedēļ nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas paredz noteikt 11. novembri par oficiālu svētku dienu, tātad arī brīvdienu. To bija rosinājusi partija “Vienotība”. Vēl nedēļu pirms tam ar nelielu balsu pārsvaru Saeima pirmajā lasījumā tomēr atbalstīja likumprojektu, kas paredz arī pareizticīgo Ziemassvētku 7. janvārī noteikšanu par brīvdienu. Šo priekšlikumu regulāri jau gadiem virza “Saskaņas” deputāti, bet līdz šim tas vairākuma atbalstu Saeimā nav guvis.

Vladimira Putina atrašanās Krievijas prezidenta amatā jūs
Draugiem Facebook Twitter Google+