×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. februāris, 2017
Drukāt

“Vecīši nokasās līdz nāvei,” Gaiļezera aprūpes centrā izplatoties kašķis (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Gaiļezera aprūpes centrā izplatījies kašķis, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Pansionāta aprūpētāja norāda, ka iestādes vadība ekonomējot uz ārstniecības līdzekļiem, tādēļ aizvien vairāk pansionāta iemītnieku vidū izplatoties kašķa slimība.

Dagnija Rīgas domes sociālajā aprūpes centrā “Gaiļezers” par vannotāju strādā nepilnus četrus gadus. No iestādes vadības pat saņēmusi pateicību par ieguldīto darbu. Attiecības strauji pasliktinājušās, kad darbiniece vairākkārt norādījusi uz kašķa izplatīšanos pansionātā.

Dagnija, pansionāta “Gaiļezers” darbiniece:” Pansionātā patlaban būs radīta pilnīgi jauna kašķa ērcītes suga. To ik pa laikam nedaudz piebaro ar ziedēm.”

Pansionāta darbiniece norāda, ka jau otro reizi īsā laikā saslimusi ar kašķi. Tas esot pielipis no aprūpes iestādes iedzīvotājiem, kuru ķermeņus klāj kašķim raksturīgi izsitumi, norāda Dagnija.

Atgriežoties darbā pēc kašķa izārstēšanas, Dagnija bija pārsteigta, ka vairāki pansionāta iemītnieki turpina slimot ar kašķi, radot risku gan citiem iedzīvotājiem, gan darbiniekiem.

Pēc viņas domām, pansionāta iemītnieku atstāšana novārtā esot apzināta, lai ietaupītu līdzekļus, kurus vajadzētu iztērēt medikamentu iegādei.

Rīgas domes sociālā aprūpes centra “Gaiļezers” vadība kategoriski noliedz kašķa izplatīšanos iestādē, visi potenciālie slimnieki esot nogādāti pie ģimenes ārsta, kurš nav apstiprinājis saslimšanu ar kašķi. Tāpat iemītniekiem nodrošināta ziede, lai mazinātu ādas niezi.

Zita Vonda, Sociālā aprūpes centra “Gaiļezers” veselības aprūpes nodaļas vadītāja:”Iestādē strādāju divus gadus, šajā laikā nav konstatēts kašķis. Ģimenes ārsts nenosūtīja klientus uz papildu izmeklēšanu, jo nebija tādas nepieciešamības. Lai uzstādītu diagnozi, ka ir kašķis, nepieciešams laboratorisks izmeklējums.”

“Bez Tabu” uzrunātie pansionāta iemītnieki apstiprina, ka vairākas dienas niezējusi āda, taču pēc ziedes uzklāšanas nieze pārgājusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. mans paziņa stāstīja, ka tieši otrādi, viņam bāzās virsū ar entajām zālēm, lai gan labi jutās un pat nevēlējās kļūt par medikamentu atkarīgo, kā tas ir LIELĀKAI daļai LV pensionāru …
    Brīnos par darbinieces Dagnijas drosmi(!!!) atklāt epidēmisko saslimšanu ar kašķi… Tad biežāk ir jāmazgājas un uz tīras miesas ir jāsmērē tā pretkašķa ziede … Drēbes biežāk jāmaina pret tīrām…
    Tuvinieki, lai aiziet uz pansionātu “Gaiļezers un palīdz savam vecajam cilvēkam tikt galā ar šo ligu …

  2. Ne jau tikai šaja pansionata ietaupa uz zalem!

Draugiem Facebook Twitter Google+