Latvijā
Novados

Vecliepājā būs 40 vietas pirmajā kopstrādes jeb “coworking” birojā0


Liepāja, Vecā Ostmala.
Liepāja, Vecā Ostmala.
Foto – Elīna Dubava

Liepājā 29.martā tiks atklāts pirmais koprades birojs “Coworking Liepaja”, aģentūru LETA informēja Kurzemes Biznesa inkubatora pārstāve Sigita Želve.

Kopstrādes birojs darbosies ēkā Vecajā Ostmalā 24, ceturtajā stāvā. Atvērtā tipa birojs paredzēts dažādu nozaru mazajiem uzņēmējiem, iesācējuzņēmumiem, pašnodarbinātajām personām, arī mobilākajiem lielo uzņēmumu darbiniekiem, kā arī tūristiem un pilsētas viesiem.

450 kvadrātmetru plašais birojs ir aprīkots ar visu biroju telpām nepieciešamo, sākot no tikšanās un sapulču telpām, printera un ātrgaitas bezvadu interneta un beidzot ar slēdzamiem dokumentu skapjiem, virtuvi un pieeju telpām jebkurā diennakts laikā.

Birojā notiks arī dažādas apmācības, semināri un neformāli kopienas pasākumi.

“Coworking Liepaja” vadītājs Intars Zēns pastāstīja, ka koprades biroja izveidi rosinājuši paši potenciālie telpu izmantotāji. “Vadot Kurzemes Biznesa inkubatoru, nācies saskarties ar vairākiem gan lielāku, gan mazāku uzņēmumu vadītājiem un pārstāvjiem, kuri norādīja uz vēlmi izmantot mūsu telpas, lai aizvadītu kādu sev svarīgu tikšanos, dažas stundas dienā pastrādātu prom no ģimenes, mājas darbiem un citiem ikdienā dažkārt traucējošiem sadzīviskiem apstākļiem, vai vienkārši produktīvi pavadītu laiku sev līdzīgi domājošu cilvēku sabiedrībā,” sacīja Zēns.

Lai gan birojs darbu oficiāli sāks 29.martā un līdz šim tas publiski nav reklamēts, jau pašlaik apmēram trešdaļa darba vietu ir izmantotas vai rezervētas darba sākšanai aprīļa pirmajās dienās.

“Coworking Liepaja”, kas vienlaikus varēs uzņemt līdz 40 darbiniekiem, ir pirmais katram pieejamais kopstrādes birojs Liepājā, kas paredzēts dažādu nozaru profesionāļiem. Rīgā šādu biroju skaits jau tuvojas pusotram desmitam.

Viens no pirmajiem atvērtā tipa biroja telpas izmantotājiem ir sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Hmieļevskis, kurš uzskata, ka šāda pakalpojuma ienākšana Liepājā veicinās radošo industriju attīstību.

“Man un arī citiem mazajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajām personām, kam visa darbam nepieciešamā informācija atrodas portatīvajā datorā un līdz ar to strādāt ir iespējams no gandrīz jebkuras vietas, tā ir lieliska alternatīva darbam no mājām un finansiāli daudz izdevīgāka nekā privātā biroja ierīkošana.

Iespēja izmantot šādas telpas paver arī jaunas iespējas, proti, sadarbībā ar “Coworking Liepaja” esmu sācis jaunu interviju sēriju, kas ceturtdienu vakaros tiks translētas “Facebook” video tiešraidē tieši no “Coworking Liepaja” telpām,” pastāstīja Hmieļevskis.

Saistītie raksti

Precīzi koprades biroju telpu nozares pirmsākumi nav precīzi zināmi, taču strauju popularitātes lēcienu koprades biroju ideja piedzīvojusi kopš 2005.gada, kad gadu no gada atvērtā tipa biroju skaits visā pasaulē dubultojies, 2017.gada beigās sasniedzot nepilnus 14 000 biroju visā pasaulē, ko izmanto mazliet vairāk kā 1,1 miljons cilvēku.

Sākotnēji šāds darba stils bija aktuāls mazajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajām personām, taču pašlaik atvērtā tipa biroju pakalpojumus izmanto aizvien plašāks profesionāļu loks, tajā skaitā tādi tehnoloģiju nozares uzņēmumi, kā IBM, “Microsoft” un citi, kas atsevišķus savu uzņēmumu darbiniekus izvieto koprades birojos jaunu ideju un kontaktu iegūšanai, pastāstīja Želve.

LA.lv