×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. maijs, 2013
Drukāt

Vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku izstāde „Ar būdu uz baznīcu…”

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Galerijā „Antonija” no 7. – 23. maijam apskatāma vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku darbu izstāde „Ar būdu uz baznīcu…”, kas noslēgsies ar izstādes darbu izsoli.

Darbu un mākslinieku daudzveidība, skatot šo izstādi ar laika nogriezni, rosināja dot šai izstādei nosaukumu „Ar būdu uz baznīcu…”, šo vēlmi pastiprināja šai pavasarī gaisā virmojošās vēsmas… politiskās peripetijas, plūdi, pavasara darbi… Te nu organizatori atcerējās  vienu no spilgtākajām tāda paša nosaukuma Paula Putniņa lugām, tā  velkot paralēles ar mākslu un daudzu mākslinieku dzīvesstāstiem…
Izstādē aplūkojami ievērojams skaits izcilu  vecmeistaru darbu – gan par lauku, gan pilsētas tēmu, kā arī līdzsvarotas klusās dabas, un pārdomās iegrimuši  portreti.  Kā īpašu retumu galerija piedāvā aplūkot Borisa Bērziņa gleznu „Pie baznīcas”, tā sauktā „tūbiņu” perioda darbu, kas zināmā mērā sasaucas ar izstādes nosaukumu. Ievērības cienīgs ir arī tāds retums, kā spilgta pagājušā gadsimta gadu mijas ainavu glezniecības kopēja Kārļa Kalves eļļas glezna „Pie ezera”, kur tumšzaļajās ezera dzīlēs atspoguļojas sirmie vītoli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+