×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku valdzinājums galerijā “Antonija”


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Klasiskās mākslas galerijā “Antonija” līdz 
30. maijam skatāma īpaša vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku darbu izstāde “Valdzinājums”. Galerija turpina iepazīstināt mākslas cienītājus ar izcilu meistaru darbiem. Izstādē ir apskatāmi Niklāva Strunkes, Indriķa Zeberiņa, Ugas Skulmes, Hildas Vīkas un citu mākslinieku darbi.

Ekspozīcija ir ļoti daudzveidīga – gan pēc sižeta, gan pēc darbu tehnikas. Vienkopus ir apskatāmi 236 mākslas darbi, to skaitā arī porcelāna un keramikas meistaru darinātie priekšmeti. Starp tiem ir arī Z. Ulstes pēc LPSRS KP CK pasūtījuma par godu Leonīda Brežņeva 
70 gadu jubilejai darinātās vāzes variants.

Vēl izstādē ir aplūkojamas arī piecas vecmeistara Ludolfa Liberta gleznas par Vidusjūras tēmu, Venēciju un katedrāļu interjeru, kā arī skatuves dekorācijas mets “Svētozols”.

Par izstādes vērienu stāsta galerijas pārstāve Ineta Purmale-Grīnhofa: “Izstādē ir trīs Eduarda Kalniņa gleznas, kas tapušas 20. gs. trīsdesmitajos gados, četri leģendārā mākslas brīvdomātāja Jāņa Pauļuka darbi, kas tapuši četrdesmitajos piecdesmitajos gados. Tāpat jebkuram izstādes apmeklētājam būs iespēja gūt prieku no J. Apiņa gleznotām saulainās jūras piekrastes un upmalas ainavām, J. Bīnes vecās smēdes, J. Jaunsudrabiņa ziediem, P. Ruņģa ziedošajiem kokiem, A. Štrāla Daugavas akmeņiem, K. Ubāna meitenes, kas mazgājas strautā, R. Tilberga Alpu ainavas, A. Pankoka un V. Kalnrozes upju ūdens atspulgiem, O. Pladera veļas dienas pagalmā un mazajām skicītēm, J. Oša gleznotās Kuldīgas, M. Zēbergas, A. Artuma, S. Kreica, I. Zariņa, I. Vecozola, L. Mūrnieka, E. Vintera, J. Anmaņa un daudzu citu ievērības cienīgu Latvijas mākslinieku darbiem.”

Īpaši būtu jāizceļ Rūdolfa Piņņa 1973. gadā gleznotā glezna “Interjeru un logu Parīzē”. “Tas ir spilgts franču glezniecības skolas paraugs, piesātināts ar mākslinieka spēcīgo vitalitāti. Darbs izceļas ar savu dekorativitāti un spožumu, kur melnā krāsa tiek izmantota kā kopā saturošs un vienlaikus norobežojošs spēks. Glezna ir vairākkārt reproducēta māk-slas grāmatās,” raksturo galerijas pārstāve I. Purmale-Grīnhofa.

Izstādē būs apskatāmi grafikas meistaru R. Sutas, K. Brencēna, S. Vidberga, R. Stārosta, K. Cīruļa, A. Junkera, A. Jupatova, M. Ārgaļa, G. Kroļļa, J. Akopjana, G. Vaskas, A. Vilipsona darbi. “Mūsdienīgāku ieskatu radīs jaunākas paaudzes mākslinieku darbi – Aijas Zariņas diplomdarba variants, Kristīnes Luīzes Avotiņas krāsu rotaļas darbos “Laimes zaķis ķiršos” un “Nosargāt”, A. Butes klusā daba un Kaspara Zariņa ar smalku ironiju apveltītā glezna “Valdzinājums”,” stāsta I. Purmale-Grīnhofa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+