×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

Vecmīlgrāvī ar sakoptību pret huligānismu


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz nākamā gada maijam Vecmīlgrāvja kanāla malā jātop jaunam parkam. Darbi pie tā izveides tiks sākti jau tuvākā mēneša laikā. 
7800 kvadrātmetru lielā teritorijā pie Meldru ielas tiks izveidoti bruģēti gājēju celiņi, ierīkotas dažādas atpūtas zonas, bērnu rotaļu laukums kuģa formā ar šūpolēm un smilšu kasti, soliņi, velosipēdu novietnes un strītbola laukums.

 

Domājot par iedzīvotājiem, kuri krastmalu izmanto pastaigām ar saviem četrkājainajiem draugiem, paredzēts izveidot arī neuzkrītošu suņu “tualeti” – norobežot nelielu laukumu ar rupjas grants segumu un speciālu atkritumu urnu.

Šis krastmalas labiekārtošanas projekts tapis, pateicoties apkaimes iedzīvotāju iniciatīvai un ciešā sadarbībā ar viņiem. “Pirms pusotra gada, cīnoties par brīvu pieeju krastmalai, vērsāmies Rīgas domē ar ideju kanāla malā izveidot labiekārtotu teritoriju. Lūk, būsim nonākuši līdz labam iznākumam,” saka Vecmīlgrāvja attīstības biedrības priekšsēdētāja Inta Biezā.

Vietā, kur jātop jaunajam parkam, jau pērn par Rīgas Brīvostas pārvaldes līdzekļiem uzstādīts piemiņas akmens Mangaļu jūrskolai.

Jāatzīst gan, ka šobrīd tam apkārt plešas mēslaine. Apkaimes iedzīvotāji stāsta, ka pašlaik teritorija kalpo par pulcēšanās vietu vietējiem grādīgo dzērienu mīļotājiem un bezpajumtniekiem. Tāpēc pagājušajā nedēļā, tiekoties ar Rīgas vicemēru Andri Ameriku, viņi pauda bažas, ka arī jauno parku varētu sagaidīt līdzīgs liktenis.

A. Ameriks apsolīja, ka parks tiks pienācīgi apsaimniekots un apsargāts – šajā vietā tiks pastiprināta pašvaldības policijas uzraudzība un, iespējams, pat izvietotas video novērošanas kameras. Tāpat tikšot padomāts par apgaismojumu un gājēju pāreju, lai iedzīvotāji varētu droši nokļūt skvērā un bez rūpēm labi pavadīt laiku. Tomēr I. Biezā uzskata, ka tieši sakārtota vide labāk par jebkuru policistu palīdz izskaust huligānismu. “Ja kāda vieta ir sakopta, cilvēki to ciena un sargā. Jāatceras, ka mēs katrs esam piederīgi vietai, kur dzīvojam, un atbildīgi par to, lai savas skaistās vietas nosargātu. Mēs varam gan paši kādam aizrādīt, gan piezvanīt policijai, ja tas nepieciešams,” atgādina biedrības vadītāja.

Parka izveidi finansēs Rīgas Brīvostas pārvalde, un tas izmaksās aptuveni 80 000 latu. A. Ameriks stāsta, ka tā ir tikai daļa no labiekārtošanas un sakopšanas darbiem, kas līdz 2014. gadam tikšot veikti visā apkaimē. Nākamā gada maijā plānots atklāt arī jauno Ziemeļblāzmas kultūras namu, bet līdz 2014. gadam sakārtot teritoriju ap Rīgas 31. vidusskolu un labiekārtot tās stadionu.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.3
Alūksne +16.6
Daugavpils +14.1
Saldus +15
Liepāja +14.8
Jelgava +16
Ventspils +15.0
Limbaži +17
Madona +16
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+