Latvijā
Rīga

Vecmīlgrāvī atkal smaka: slimnīcā nogādāti divi skolēni 3


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Šodien no rīta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi no Vecmīlgrāvja 31.vidusskolas uz slimnīcu nogādājuši divus pusaudžus, kuriem, iespējams, tur gaisā jūtamās smakas dēļ kļuvis slikti, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Inga Vītola.

NMPD pārstāve norādīja, ka pusaudžiem bijusi slikta dūša un nespēks, kas, iespējams, radies gaisā jūtamās smakas dēļ. Abi pusaudži tika nogādāti Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS).

BKUS pārstāve Vita Šteina apliecināja, ka šodien slimnīcā nonākuši divi 12 un 13 gadus veci bērni, kuriem slikti kļuvis smakas dēļ. Abu veselības stāvoklis ir apmierinošs, un jau šodien viņi dosies mājās.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD)pastāstīja, ka šorīt ap plkst.9 saņemts izsaukums uz Augusta Dombrovska ielu, jo tur gaisā bijusi jūtama smaka. Glābēji apsekojuši terminālu Ezera ielā, kur veikta naftas produktu pārkraušana. Ugunsdzēsēju ierašanās brīdī smakas intensitāte bija mazinājusies. Informācija nodota Valsts vides dienestam.

Vairāki Vecmīlgrāvja iedzīvotāji apliecināja, ka šorīt rajonā smirdējis, taču šobrīd smaka nav jūtama.

Valsts vides dienests (VVD) lūdzis AS “B.L.B Baltijas terminālis” samazināt kuģa iekraušanas ātrumu, aģentūrai LETA sacīja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Lai apstiprinātu smakas izcelsmi, VVD inspektori apsekos ostas termināļus.Taujāta par vielām, kas radījušas smaku, Bukleviča atbildēja, ka šāda informācija pašlaik nav VVD rīcībā.

Kā liecina vairāku iedzīvotāju ieraksti sociālajā vietnē “Twitter”, Vecmīlgrāvī un tā apkārtnē jau otro reizi šomēnes gaisā jūtama nepatīkama gāzes smaka.

Kā informēja AS “Latvijas gāze” pārstāvji, 12.septembrī laika posmā no plkst.19 līdz plkst.22 uzņēmuma avārijas dienests saņēma vairāk kā 100 zvanus no Rīgas iedzīvotājiem par nepatīkamu smaku Sarkandaugavā, Jaunmīlgrāvī, Vecmīlgrāvī, Mangaļos un Vecāķos.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, Vecmīlgrāvja un Sarkandaugavas rajonu ostu apkārtnēs jau vairākus gadus laiku pa laikam jūtama naftas produktu smaka. Līdz šim VVD arī sodījis vairākus šo rajonu ostās darbojošos uzņēmumus par normatīvo aktu pārkāpumiem.

Piemēram, šogad aprīlī par nepatīkamu smaku sūdzējās Sarkandaugavas iedzīvotāji. Jau sākotnēji VVD norādīja, ka, visticamāk, naktī vai agrā rīta stundā veikti degvielas, kam ir paaugstināts merkaptāna daudzums, pārkraušanas darbi, kas arī ir radījis gāzei līdzīgo smaku.

LA.lv