×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Vecmīlgrāvis caur deju flāmu horeogrāfa acīm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ pirmizrāde flāmu horeogrāfa Kūna Augustainena un astoņu latviešu laikmetīgās dejas mākslinieku izrādei “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью”, portālam LA.lv pauda Latvijas Jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa.

Izrādi kopā ar astoņiem latviešu laikmetīgās dejas māksliniekiem Katrīnu Albuži, Evitu Biruli, Dmitriju Gaitjukeviču, Aldi Liepiņu, Elīnu Lutci, Robertu Muciņu, Evu Vancāni un Kristīni Vismani veidojis horeogrāfs Kūns Augustainens no pasaulē pazīstamās Beļģijas kompānijas “les ballets C de la B”.

Jaunā izrāde, pie kuras mākslinieki sāka strādāt jau pagājušā gada oktobrī, iepazīstot Vecmīlgrāvja apkaimes ainavu, tradīcijas, iedzīvotājus, ir stāsts par kopienu, kurā visi ir kopā un katrs pats par sevi. Izrāde notiks ārtelpā un tiks rādīta divus vakarus divās vizuāli un emocionāli atšķirīgās Vecmīlgrāvja vietās – 18. jūnijā plkst. 19 – daudzdzīvokļu namu pagalmā Ziemeļblāzmas ielā 51, bet 19. jūnijā plkst. 19 – kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā. Viss sāksies ar cienastu pie kopīga galda un turpināsies ar jauno dejas mākslinieku priekšnesumu. Ieeja – bez maksas.

Izrādes horeogrāfs Kūns Augustainens ir studējis Ģentes universitātē un savu māksliniecisko darbību sāka kā dejotājs flāmu režisora Alēna Platēla kompānijā “les ballets C de la B”. Kopš 1997. gada Kūns iestudē pats savas izrādes kopā ar virtuozajiem “les ballets” dejotājiem, no kurām vairākas – bache (2004), Import Export (2006), Ashes (2009) – ir izpelnījušās plašu starptautisku atzinību.

Projekts “Deja iziet pilsētā” ir izrāžu sērija pilsētvidē, ko dažādās Rīgas apkaimēs veido starptautiski atzīti ārvalstu laikmetīgās dejas mākslinieki sadarbībā ar latviešu dejotājiem. Ar starptautisko nosaukumu “Dance Moves Cities” līdzīgs projekts norisinās vēl divās Eiropas pilsētās – Terni Itālijā un Krakovā Polijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+