×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

Veco gadu aizvadīt operetes skaņās

Foto: O. JansonsFoto: O. Jansons

Skats no izrādes "Jautra atraitne".

Latvijas operetes fonds 2015. gadu noslēgs četros koncertos “No Rīgas līdz Vīnei” šā gada 27., 28., 29. un 30. decembrī plkst. 18 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Koncertos skanēs plaši zināma latviešu un aizrobežu operešu un muzikālo izrāžu mūzika, vēsta rīkotāji.

Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonda vadītāja, pauž: “Koncerta programma veidota, ievērojot skatītāju izteiktās vēlmes pēc Latvijas operetes fonda veidoto izrāžu un Operetes festivāla muzikālā materiāla virsotnēm, līdz ar to Jaungada priekšvakarā koncertos “No Rīgas līdz Vīnei” varēs baudīt latviešu un pasaules operešu klasiķu kompozīcijas. Skanēs populāras melodijas – Arvīda Žilinska “Dzintarkrasta puiši”, Elgas Īgenbergas “Annele”, no Imanta Kalniņa dziesmuspēles “No saldenās pudeles”, Raimonda Paula dziesmuspēles “Pāri kas dabonas” un operetes “Māsa Kerija”, Johana Štrausa operetes “Čigānu barons”, Franča Lehāra operetēm “Smaidu zeme”, “Jautrā atraitne”, Franča Lou operetes “Mana skaistā lēdija” u.c., iestudējumiem. Tāpat koncertā atskaņos fragmentus no Latvijas operetes fonda topošā jauniestudējuma – Paula Abrahama operetes “Balle Savojā”.”

Koncerta apmeklētājus priecēs tādi mākslinieki kā Evita Zālīte, Nauris Indzeris, Anta Jankovska (Itālija), Marlēna Keine, Dainis Skutelis, Jolanta Strikaite, Artūrs Mangulis, Juris Vizbulis un Emīls Kivlenieks. Koncertprogramma ir arī bagātināta ar dejām, tādējādi izdejojot Johana Štrausa valšus un visiem zināmas jautrās polkas.

Koncertprogrammas režisors ir Valdis Lūriņš, diriģēs Guntars Bernāts. Par pasākuma horeogrāfiju rūpējas Alberts Kivlenieks, bet par scenogrāfiju – Oskars Dreģis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+