Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: Mūsu veco paziņu saskaņiešu paslēpes6


Nils Ušakovs
Nils Ušakovs
Foto – Ieva Leiniša/LETA

Mūsu vecie paziņas saskaņieši, saziepēti, noberzti, glīti uzspodrināti un pieķemmēti, dzīvē un 13. Saeimā raudzīs tikt tālāk uz priekšu, saposušies par eiropeisko vērtību aizstāvju partiju un par Eirosavienības sociāldemokrātu alianses pilnvērtīgiem dalībniekiem. Simulē, uzdodoties par proletariāta draugiem! Spēlē paslēpes, žuliki! Tā sauc ļaudis, kas negrib ticēt “Saskaņas” jaunajam dreskodam, sasukai un gigantiskajām pārvērtībām. Pat Purčiks iedunējās nesaprašanā – kas tās par Gejropas vērtībām! Ušakovs tagad praidā maršēs?

Jāatzīmē, ka pirms iestāšanās Eiropas Savienībā tālaika “SC” tas nemaz nelikās pievilcīgs galamērķis, un viņu aģitatori ilggadējos centienos pūlējās panākt Latvijas kooperāciju ar mātušku Krievzemi. Ideologam Urbanovičam regulāri parādījās Dievmāte un mudināja, ka jānocērt galva rusofobijas hidrām Latvijā, ko viņš apskaužamā cītībā arī darīja savos publicistiskajos meistardarbos. Partijas biedriem arvien ķērās pie sirds krievvalodīgo vietējo cilvēku ierobežojumi, apspiešana un diskriminācija valstī, kur dzīvo daudzu tautību ļaudis, tomēr sapnis par mieru un harmoniju tiem viens. Bijušo komjaunieti vairākkārt virzīja par premjera amata kandidātu, un publikas uzjautrināšanai rēzeknietis stāstīja, kā vadīs Latvijas valdību – laikam jau Putina vicekaraļa statusā – vai vismaz tiks sirsnīgi ielūgts uz partneru pajām koalīcijā. Kopš tā laika daudz ūdeņu aiztecējuši, pagaidām nav atradies politiskais spēks, kurš gribētu opozīcijas guļavas “Saskaņu” kompānijā, Jānim Urbanovičam un pusei frakcijas biedru SAB izsniegtas vilka pases “nav pielaižams valsts noslēpumam”, lai nenodarbojas ar špionāžu, un, ja arī atsevišķus rokaspuišus krievpartijai no latviešu vides laimējies nomedīt, tad summāri “Saskaņa” drīzāk attālinājusies nekā pietuvinājusies mērķim nokļūt pozīcijā.

Tāpēc jāparāda, ka cilvēki, kas liekuši muguras un nav spēruši ne soli bez Kremļa ziņas, tagad ir nogriezušies pa apgaismotu ceļu, uzņemti Eiropas kreiso ģimenē, kur valkā “Dolce&Gabbana” drānas, braukā ar lendroveru džipiem, dzīvo mežaparkos un vadoni sauc par “mon ženerāl”. Tagad pat rūdītākajiem agrākajiem rusifikatoriem paņemtas DNS un in vitro analīzes – jā, visi izrādījušies tīrasiņu sociķi. Kongresā partijnieki sasaukušies ar – brīvi sveiks! Pusdienu maltītē Melngalvju namā vairs nav pasniegti makaroni po flotski, Volgas vīns un desiņas, bet kā pie smalkiem cilvēkiem servētas izmeklētas uzkodas, fuagrā, kamambēra gabali un ieliets atdzesēts šardonē. Jedritvaikociņ, pat masas 9. maija atzīmēšanā pārstājušas lietot, Vīķes-Freibergas kundzes vārdiem runājot, vodku un voblu, dodot priekšroku nacionālpatriotiskajam dzērienam “Mednieku rūgtais”!

“Saskaņas” lūzums un jaunā attīstības stadija ir noteikta, tīri kā partijā valdītu komunistiskā disciplīna, un visi vienlaidu pieņēmuši marksisma mācību, būdami pārliecināti līdz sarkankvēlei. Daži atkritēji, rūgumpodi patriekti no veselīgās organizācijas, un neapmierinātais Mamikins var pukstēt, ka Nils ir nevis sociāldemokrāts, bet (pēc ārzemju standartiem) sociālnedemokrāts, toties visa kongresa sapulce sākusies un beigusies ar ovāciju – slava “Saskaņai”! Ušakovs ir laime!

Pieņēmuši sev agrāk Tālos Rietumus par tuviem, nākamais konvertītu “Saskaņas” pagrieziens būtu pašpasludināšanās par Raiņa partijas mantiniekiem. Oioioi, tur ir vārga cerība, ka pat agrārieši no ZZS pieņems acu apmānu, ka “Saskaņa” hop off, hop on šķērsojusi ekvatoru, pārgājusi Rubikonu, tagadiņ ir rietumnieciski orientēti, mīlē Raini, un Rīgas mērs katru iebraukušo NATO tanku kolonnu sagaidīs ar bučiņām. Varbūt kāds savādnieks tam noticēs, bet vairākums Latvijas vēlētāju saskatīs saucamo sociāldemokrātu piesegšanos ar vīģeslapu, līdzīgi kā mums bija dievbjīgas partijas, kur vadoņi priekšplānā sacījās ieslēguši Kristu sirdī, bet dibenplānā kārtoja šmucīgas šeftes, strādāja netīrus darbus – nebūt ne Radītājam tīkamus. Tagad tāpat – kas sakās pārejam uz publiskām runām Briseles slengā, koridoros vienalga turpina ar māmiņas vārdiem. Tā ka vēlētāji ir labi mācīti. Saprot, ka vai nu krievu specdienesti sajaukuši gaisu, vai ārzemju konsultantiem no “Saskaņas” kases jau bijusi pirmā algas diena. Ušakovieši iemaldījušies grūti pārliecināmā elektorātā, ka – nobalsojiet par “Saskaņu”, un barankas kritīs no debesīm.

LA.lv