×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
29. maijs, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Mūsu veco paziņu saskaņiešu paslēpes (6)

Foto - Ieva Leiniša/LETAFoto - Ieva Leiniša/LETA

Nils Ušakovs

Mūsu vecie paziņas saskaņieši, saziepēti, noberzti, glīti uzspodrināti un pieķemmēti, dzīvē un 13. Saeimā raudzīs tikt tālāk uz priekšu, saposušies par eiropeisko vērtību aizstāvju partiju un par Eirosavienības sociāldemokrātu alianses pilnvērtīgiem dalībniekiem. Simulē, uzdodoties par proletariāta draugiem! Spēlē paslēpes, žuliki! Tā sauc ļaudis, kas negrib ticēt “Saskaņas” jaunajam dreskodam, sasukai un gigantiskajām pārvērtībām. Pat Purčiks iedunējās nesaprašanā – kas tās par Gejropas vērtībām! Ušakovs tagad praidā maršēs?

Jāatzīmē, ka pirms iestāšanās Eiropas Savienībā tālaika “SC” tas nemaz nelikās pievilcīgs galamērķis, un viņu aģitatori ilggadējos centienos pūlējās panākt Latvijas kooperāciju ar mātušku Krievzemi. Ideologam Urbanovičam regulāri parādījās Dievmāte un mudināja, ka jānocērt galva rusofobijas hidrām Latvijā, ko viņš apskaužamā cītībā arī darīja savos publicistiskajos meistardarbos. Partijas biedriem arvien ķērās pie sirds krievvalodīgo vietējo cilvēku ierobežojumi, apspiešana un diskriminācija valstī, kur dzīvo daudzu tautību ļaudis, tomēr sapnis par mieru un harmoniju tiem viens. Bijušo komjaunieti vairākkārt virzīja par premjera amata kandidātu, un publikas uzjautrināšanai rēzeknietis stāstīja, kā vadīs Latvijas valdību – laikam jau Putina vicekaraļa statusā – vai vismaz tiks sirsnīgi ielūgts uz partneru pajām koalīcijā. Kopš tā laika daudz ūdeņu aiztecējuši, pagaidām nav atradies politiskais spēks, kurš gribētu opozīcijas guļavas “Saskaņu” kompānijā, Jānim Urbanovičam un pusei frakcijas biedru SAB izsniegtas vilka pases “nav pielaižams valsts noslēpumam”, lai nenodarbojas ar špionāžu, un, ja arī atsevišķus rokaspuišus krievpartijai no latviešu vides laimējies nomedīt, tad summāri “Saskaņa” drīzāk attālinājusies nekā pietuvinājusies mērķim nokļūt pozīcijā.

Tāpēc jāparāda, ka cilvēki, kas liekuši muguras un nav spēruši ne soli bez Kremļa ziņas, tagad ir nogriezušies pa apgaismotu ceļu, uzņemti Eiropas kreiso ģimenē, kur valkā “Dolce&Gabbana” drānas, braukā ar lendroveru džipiem, dzīvo mežaparkos un vadoni sauc par “mon ženerāl”. Tagad pat rūdītākajiem agrākajiem rusifikatoriem paņemtas DNS un in vitro analīzes – jā, visi izrādījušies tīrasiņu sociķi. Kongresā partijnieki sasaukušies ar – brīvi sveiks! Pusdienu maltītē Melngalvju namā vairs nav pasniegti makaroni po flotski, Volgas vīns un desiņas, bet kā pie smalkiem cilvēkiem servētas izmeklētas uzkodas, fuagrā, kamambēra gabali un ieliets atdzesēts šardonē. Jedritvaikociņ, pat masas 9. maija atzīmēšanā pārstājušas lietot, Vīķes-Freibergas kundzes vārdiem runājot, vodku un voblu, dodot priekšroku nacionālpatriotiskajam dzērienam “Mednieku rūgtais”!

“Saskaņas” lūzums un jaunā attīstības stadija ir noteikta, tīri kā partijā valdītu komunistiskā disciplīna, un visi vienlaidu pieņēmuši marksisma mācību, būdami pārliecināti līdz sarkankvēlei. Daži atkritēji, rūgumpodi patriekti no veselīgās organizācijas, un neapmierinātais Mamikins var pukstēt, ka Nils ir nevis sociāldemokrāts, bet (pēc ārzemju standartiem) sociālnedemokrāts, toties visa kongresa sapulce sākusies un beigusies ar ovāciju – slava “Saskaņai”! Ušakovs ir laime!

Pieņēmuši sev agrāk Tālos Rietumus par tuviem, nākamais konvertītu “Saskaņas” pagrieziens būtu pašpasludināšanās par Raiņa partijas mantiniekiem. Oioioi, tur ir vārga cerība, ka pat agrārieši no ZZS pieņems acu apmānu, ka “Saskaņa” hop off, hop on šķērsojusi ekvatoru, pārgājusi Rubikonu, tagadiņ ir rietumnieciski orientēti, mīlē Raini, un Rīgas mērs katru iebraukušo NATO tanku kolonnu sagaidīs ar bučiņām. Varbūt kāds savādnieks tam noticēs, bet vairākums Latvijas vēlētāju saskatīs saucamo sociāldemokrātu piesegšanos ar vīģeslapu, līdzīgi kā mums bija dievbjīgas partijas, kur vadoņi priekšplānā sacījās ieslēguši Kristu sirdī, bet dibenplānā kārtoja šmucīgas šeftes, strādāja netīrus darbus – nebūt ne Radītājam tīkamus. Tagad tāpat – kas sakās pārejam uz publiskām runām Briseles slengā, koridoros vienalga turpina ar māmiņas vārdiem. Tā ka vēlētāji ir labi mācīti. Saprot, ka vai nu krievu specdienesti sajaukuši gaisu, vai ārzemju konsultantiem no “Saskaņas” kases jau bijusi pirmā algas diena. Ušakovieši iemaldījušies grūti pārliecināmā elektorātā, ka – nobalsojiet par “Saskaņu”, un barankas kritīs no debesīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. ”SASKAŅA” nu sākusi pielietot DĪVAINU retoriku – LATVISKĀS VĒRTĪBAS…., LATVIEŠU KULTŪRA…, LATVIEŠU VALODA….Šermuļi skrien!!? Gan ”Saskaņa”, gan LKA TIK ĻOTI NĪST LATVIEŠU TAUTU UN VISU LATVISKO, ka lai TIKTU PIE VARAS LATVIJĀ, sāk nekaunīgi pieglaimojoties zvejot vēlētāju balsis LATVIEŠU VIDĒ????????????????????? Vakar noklausījos Ždanokas, Mitrofānova, Petropavlovska atbildes portālā DELFI pie JĀŅA DOMBURA, ka slikti palika ap sirdi no LIEKULĪBAS! Viņi pat gatavi noliegt DRAUDUS latviešu tautai savos mītiņos un apstrīdēt Lindermana sacīto, kas pieejams presē un ierakstos?! Vai te VĒL KO PIEBILST? VIŅI LATVIJU UN LATVIEŠUS UZSKATA PAR NEKO TAUTU, KURA PĒC VIŅU SACĪTĀ ATRODAS NE SAVĀ VALSTĪ UN NE SAVĀ ZEMĒ UN TAI NAV NEKĀDAS TIESĪBAS VIENĪGAJĀ VIETĀ PASAULĒ RUNĀT SAVĀ VALODĀ UN DZĪVOT BRĪVĀ VALSTĪ AR VALSTS VALODU LATVIJAS SKOLĀS!!! Varu stādīties priekšā, KAS NOTIKS, ja šos NAIDA NESĒJUS UN LATVIEŠU VALODAS NOLIEDZĒJUS UN DRAUDĒTĀJUS LATVIEŠU TAUTAI AR NEMIERIEM VALSTĪ, JA SKOLĀS PĀRIES UZ LATVIEŠU VALODU, VIŅUS IEVĒLĒS 13. SAEIMĀ!!!?????……

 3. … Jaunas un dazas vecas, seviski NSL, ZZS un Vienotiba, it ka Bezabrenes latviski orientetas politiskas partijas,ir tik talu jau sadulkojusas savu vidi, ka to veletaji nu jau ir gatavi mest savu elektorata balsi krumos un turpinat laisties, ka to norada pedeja velesanas aptauja … bet vai tas ir tas labakais risinajums ???!!!

  … Pardomajot par tik glumo, bet bistamo, Saskanas kartejo kazokmesanas ‘brinumu’, nak prata jau piedzivotie krizes brizi … un luk jacer, ka velreiz tauta sapratis sis apsleptas un draudosas briesmas un sadosies rokas pretreakcija … !!!

  … Soreiz sociki, ka 1920 -30 gados, nenak no musu pasu vidus, bet ir viltigi, bet tomer representivi okupacijas un kolonizacijas laikmetra negelibam, un, kas vel ir palikusas neatzitas un neataisnotas, ne ari izlidzinatas, pec internacionalas tiesas lemumiem … !!!

  … Sis, latviesu ienaidnieku gambits, ir parak stiprs, lai mes nearigetu un paliktu saskelti … zem 5% limena, kads paslaik ir iespejamais liktens tik daudzam no musu skalu partijam !!!

 4. Tauta esat modra. Ja sitiem stalinistiem- putinistiem izdosies tikt pie varas tad vini to nekad neatdos. RD ir piemers!

 5. Kaut nu latvieši ieslēgtu smadzenes un šo kremļa aģentu teātri arī attiecīgi novērtētu. Izskatās, ka kremlis no viņiem prasa atskaiti par to, kāpēc vēl Latvija nav pilnībā atdota Krievijas ietekmei. Tad nu dara ko var. Džipu sociāldemokrāti nožēlojamie.

 6. Labi pateikts,labs atgādinājums,diemžēl latviešiem ,kas neatceras karu un pēckaru,nav ostījuši pulveri arī uzticēties kļūst problemātiski.Visi ierauti naudas kāres virpulī un pamatīgi apreibuši.Arvien labāk saprotu tos,kam vēlēšanu diena ne ar ko neatšķiras no citām.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nelieniet manās sēņu vietās!

No 20. augusta līdz 2. septembrim vismaz 36 Latvijas novados notiks vērienīgas militārās mācības “Namejs”. Jēkabpilī un Valmierā plānots izspēlēt masu nemierus. Mācību uzdevumi tiks veikti arī uz juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem. Mācību laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies militārā tehnika, tāpēc bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un tehnikas pārvietošanos.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+