×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Vecpiebalga vērs durvis slātaviešu garā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pašā vasaras viducī nedēļas garumā no 7. -13. jūlijam Vecpiebalgas novada pagastos – Dzērbenē, Inešos, Kaivē, Taurenē un Vecpiebalgā – jau trešo gadu norisināsies kultūras un mākslas nedēļa jeb saiešana slātaviešu garā “Vecpiebalga atver durvis”, portālam LA.lv pavēstīja mūzikas nama “Daile” pārstāve Anita Lūsēna.

2012. gada jūlijā Vecpiebalgas novadā noritēja pirmais “Vecpiebalga atver durvis” festivāls, un tajā rīkotie pasākumi kupli pulcināja gan vecpiebaldzēnus, gan novada viesus no Latvijas citiem reģioniem. Par tā norisi gādāja Vecpiebalgas novada pašvaldība un tās vadītāja Ella Frīdvalde-Andersone, Muzikālais teātris “Ars Nova”, Piebalgas muzeja apvienības “Orisāre” vadītāja Līva Grudule un Vecpiebalgas novada visu piecu pagastu kultūras dzīves čaklie vadītāji un pašdarbības kolektīvi. Kopā tika rīkota Vecpiebalgas novada svētku nedēļa, lai ar īpaši festivālam radītiem pasākumiem un programmu, koncertiem, iestudējumiem un novada kultūras vērtībām dižotos, iepazīstinātu un iepriecinātu gan Vecpiebalgas ļaudis, gan novada viesus.

Vecpiebalgas novada ļaudis, pašdarbības kolektīvi un viesmākslinieki šogad gādājuši par īpašu festivāla programmu dažāda vecuma un interešu apmeklētājiem – gan mazajiem skatītājiem, gan amatu prasmju zinātājiem, gan mākslas un mūzikas mīļotājiem.

Svētku nedēļas garumā Vecpiebalgas novada iedzīvotājus un novada viesus visos piecos pagastos gan memoriālajos muzejos, gan pagastu kultūrvēturiskajās vietās un brīvdabas estrādēs sagaida neaizmirstamas tikšanās ar tematiskiem kultūras notikumiem, māksliniekiem un novada pašdarbības kolektīviem. Tā, piemēram, tematiski muzikālajā Taurenē 8. jūlijā plkst. 19 Taurenes estrādē izskanēs Jāņa Lūsēna un Ojāra Vācieša koncertizrāde “Pus es”.

Savukārt 10. jūlijā, romantiskās Vecpiebalgas dienā, Kārļa Skalbes “Incēnos” no plkst 14 noritēs aizraujoša brīvdabas bērnu pēcpusdiena un bērnu dienas noslēgumā plkst. 17 turpat līdzās “Saulrietu” mājas pakalnā tiks izspēlēta muzikāla izrāde pēc Kārļa Skalbes pasaku motīviem – Ingunas Baueres un Jāņa Lūsēna “Baltā kaķīša brīnumvārdi”. Balto kaķīti izrādē atveidos Uldis Anže, melno kaķīti – Andris Keišs, pārējās lomās – Ivars Puga, Ģirts Ķesteris, Baiba Neja, Januss Johansons.

Romantisko dienu “Saulrietos” plkst. 21 noslēgs poētisks lasījums ar skaņu partitūru “Vēstule draugam”, kur Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa saraksti izspēlēs Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš un Jēkabs Nīmanis.

Svētku nedēļas kulminācijas pasākums – Gundara Ignata un Jāņa Lūsēna ar Egīla Zirņa dziesmu pantiem iestudētais muzikālais lieluzvedums “Augstā dziesma, skani, skani!” noritēs Alauksta estrādē sestdien, 12. jūlijā, plkst. 16. Tajā galveno lomu atveidos Uldis Dumpis, bet Vecpiebalgas personāžu lomās iejutīsies Uldis Anže, Ivars Puga, Ģirts Ķesteris, Andris Keišs, Artis Robežnieks, Aigars Vilims, Dace Everss, Marta Līne un Baiba Neja. Lieluzveduma izskaņā notiks tautas sadziedāšanās ar aktieru dalību kordiriģenta Egīla Vētras virsvadībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+